آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت چیست؟

آنتی اسکالانت (Antiscalant) بر پایه سولفونیک اسید می باشد که وظیفه کنترل تشکیل رسوب کربنات کلسیم و کنترل تشکیل سایر رسوبات در شرایط بالاتر از ۱۰۰ درصد را بر روی ممبران های اسمز معکوس بر عهده دارند و به زبان ساده تر ، آنتی اسکالانت ها مانع از تشکیل رسوب روی سطح ممبران RO می شوند.

آنتی اسکالانت ها قبل از فیلتر کارتریج تزریق می شوند و چون بار الکتریکی منفی دارند، جذب کریستال های رسوب با بار مثبت می شوند و باعث می شوند که رسوب دیگر رشد نکند، در واقع آنتی اسکالانت رسوب را از بین نمی برد، بلکه سرعت تشکیل رسوب را کند می کند تا رسوب تشکیل نشود و توسط آب قابل حل باشد و از روی سطح ممبران شسته شود.

بسته بندی آنتی اسکالانت :

این محصول در بشکه های ۲۲۰ لیتری و گالن های ۲۰ لیتری قابل عرضه در ایران می باشد.

آنتی اسکالانت

مصارف و کاربرد آنتی اسکالانت :

  1. این ماده جهت جلوگیری از تشکیل رسوبات در انواع دستگاه های اسمز معکوس و ممبران مورد استفاده قرار می گیرد.
  2. جلوگیری از رسوبات از جنس کربنات کلسیم و سولفات ها و آهن.

طرز مصرف antiscalant :

استفاده از این ماده از طریق تزریق آن در محل نصب فیلتر کارتریج می باشد. نسبت استفاده از این ماده نیز سه گرم به ازای هر متر مکعب آب ورودی به دستگاه اسمز معکوس می باشد.

مقدار ماده مصرف شده در هنگام تزریق توسط درجه تزریق پمپ و غلظت محلول ساخته شده تنظیم می شود. مقدار دقیق تزریق با توجه به آنالیز آب ورودی و مقدار بازیابی سیستم اسمز معکوس اندازه گیری می گردد.

نکات ایمنی استفاده از محصول :

هنگام کار باید از لباس کار مخصوص، دستکش ضد اسید، ماسک و چکمه کار استفاده کنیم.

انبارداری : محصول را باید در جای خشک و خنک و در درجه متعادل نگهداری کنید.

فروش و قیمت آنتی اسکالانت :

فروش این محصول در ایران با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت در شرکت کیمیا تهران اسید عرضه می گردد.Copyright 2016. All rights reserved.