بزرگترین انهدام سراسری کالاهای قاچاق

خلاصه خبر:  ???????????


خبرگزاري آريا-دليري مديرعامل سازمان اموال تمليکي در مراسم انهدام کالاهاي قاچاق در استان تهران افزود: ۲۲ ميليارد تومان کالاي قاچاق قطعيت يافته در اغلب استان هاي کشورمنهدم مي شود که بزرگترين انهدام کالاهاي قاچاق از زمان تاسيس سازمان اموال تمليکي در سطح کشور بشمار مي رود.
به گزارش خبرگزاري آريا ، مديرعامل اموال تمليکي با اشاره به امحاي کالاهاي قاچاق در استان تهران افزود: امروز ۴۰۰ تن کالاهاي قاچاق به ارزش ۱۵ ميليارد تومان شامل انواع مواد غذايي، البسه، کفش، لوازم آرايشي و بهداشتي و مواد شيميايي با حضور مسئولين ذيربط منهدم گرديد.
وي در ادامه گفت: در راستاي منويات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و بر اساس آئين نامه اجرايي ماده ۵۵ و ۵۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سازمان اموال تمليکي مکلف است کالاهاي قاچاقي را که امکان صادرات آن وجود ندارد نسبت به انهدام آن اقدام نمايد.
دليري اظهار داشت: اين انهدام در استان هاي تهران،هرمزگان، اردبيل، فارس، يزد، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، سيستان و بلوچستان، آذربايجان غربي و اصفهان بصورت همزمان و در راستاي حمايت از توليد داخلي و حفظ سلامت جامعه و مصرف کنندگان انجام مي گردد و اين اقدام سازمان اموال تمليکي در راستاي مبارزه با قاچاق کالا با حمايت و همراهي دستگاههاي مرتبط تداوم خواهد داشت.
وي دررابطه با تأثير سامانه يکپارچه الکترونيکي بيان کرد: سامانه يکپارچه الکترونيکي در مبارزه با قاچاق کالا بسيار مهم است و درحال حاضر نبود اطلاعات دقيق، محدوديتي در راستاي مبارزه با قاچاق کالا محسوب مي شود واميد مي رود در آينده نزديک اين سامانه يکپارچه بين دستگاههاي مرتبط، راه ا ندازي شود.
وي خاطر نشان کرد: در۴ ماهه ابتداي سال جاري ميزان کالاي قاچاق تحويلي به سازمان اموال تمليکي با رشد ۱۳۱ درصدي مواجه شده و بزرگترين محموله کشف شده ۲۰۴ کانتينر قاچاق در استان هرمزگان مي باشد.
دليري در پايان اظهار داشت: در اين مرحله خودرويي امحاء نخواهد شد و بايد منتظر طي شدن فرايندهاي قانوني بود. البته بايد تأکيد شود که طبق قانون در اولويت برخورد با کالاهاي قاچاق صادرات مجدد آنها به خارج از کشور است ، در غير اينصورت نسبت به امحاء آن کالاها اقدام خواهد شد.


?زمان دریافت خبر : شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵
✨منبع: tnewsCopyright 2016. All rights reserved.