رشد قابل ملاحظه واردات اتیلن و پلی اتیلن اروپا

خلاصه خبر:  ???????????

واردات اتیلن و پلی اتیلن اروپا در ماه های اخیر رشد قابل ملاحظه ای را تجربه کرد.


به گزارش نپینا به نقل از پلاتس، بر اساس داده های منتشر شده توسط اداره آمار اتحادیه اروپا (یورو استات)، واردات اتیلن اروپا در چهار ماهه اول سال جاری میلادی با رشد ۲۳۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۵ همراه بوده است.
میزان واردات این محصول به اروپا از رقم ۴۲ هزار و ۵۵۷ تن در فاصله ماه های ژانویه تا آوریل پارسال، به ۱۴۲ هزار و ۵۹۰ تن در چهار ماه اول سال ۲۰۱۶ میلادی رسید. از طرفی انتظار می رود حجم واردات حتی از رقم فعلی نیز فراتر رود.
یک معامله گر بازار پلی الفین ها می گوید: با توجه به فراهم بودن فرصت آربیتراژ میان بازار ایالات متحده و اروپا، در پایان ماه مه میلادی قرار بود یک محموله ۶ هزار و ۷۰۰ تنی اتیلن از هیوستون آمریکا به مقصد اروپا ارسال شود.
همچنین بر مبنای داده های اداره آمار اتحادیه اروپا، میزان واردات پلی اتین اروپا نیز در چهار ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۵۲ درصد رشد داشته است.
واردات این محصول در این مدت از رقم ۷۷۷ هزار ۹۶۱ تن در سال گذشته میلادی به یک میلیون و ۱۸۱ هزار و ۴۳۵ تن در سال ۲۰۱۶ بالغ شد.
حجم واردات پلی اتین سنگین از رقم ۳۶۵ هزار و ۵۵۴ تن به ۵۲۸ هزار و ۴۷۵ و واردات پلی اتین سبک از ۱۸۰ هزار و ۲۰۲ تن به ۲۴۸ هزار و ۶۲۰ تن افزایش یافتند.
همچنین واردات پلی اتیلن سبک خطی از رقم ۴۰۴ هزار و ۳۴۰ تن به ۲۳۲ هزار و ۲۰۴ تن رسید.
به گزارش نیپنا، به کسب سود از طریق اختلاف قیمت در دو بازار مختلف آربیتراژ می‌گویند. این اختلاف می‌تواند از لحاظ زمانی باشد مثل بازار نقد و آتی، و هم از نظر مکانی مثل تفاوت نرخ در دو بازار در مکان‌های جغرافیایی متفاوت باشد.


?زمان دریافت خبر :  شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵
✨منبع: nipnaCopyright 2016. All rights reserved.