قیمت فروش سود مایع (Caustic Soda) – کیمیا تهران اسید

نام های مترادف سود مایع

مایع سوز آور ، قلیا ،سودای قلیایی، هیدرات سدیم، هیدروکسید سدیم

• فرمول شیمیایی: NaOh

• جرم مولی: ۰۰/۴۰

• خلوص : ۲۰% – ۳۰% – ۵۰%

• شکل ظاهری : مایع بی رنگ بی بو

• دمای جوش: ۱۴۵ درجه سانتيگراد

• گرید: صنعتی.سود مایع

• حلالیت در آب: حلال در آب

• برند: ایرانی – خارجی


• سود مایع چیست:

سود مایع ۵۰ درصد نوعی نمک قلیایی با مصرف بالایی در صنایع مختلف و متفاوت است. سود مایع ماده شیمیایی می باشد که محصول تولیدی پتروشیمی بوده و مورد نیاز بسیاری از صنایع تولیدی و خدماتی است. ماده اولیه در تولید سود مایع, نمک می باشد که طی فرایند شیمیایی به کاستیک سودا تبدیل می شود.

سود مایع بهترین ماده چربی بر و رسوب زدا می باشد که در تولید مواد شوینده و پاک کننده و رسوب بر کاربرد فراوانی دارد.

سود سوز آور مایع Caustic Soda Liquid که به سود کاستیک مایع یا کاستیک سودا مایع نیز شهرت دارد یک مایع شفاف, بی بو و بی رنگ است که طی فرایند های شیمیایی از نمک صنعتی تولید می شود

نام علمی سود سوزآور مایع, هیدروکسید سدیم یا سدیم هیدروکسید مایع Sodium Hydroxide است و دارای فرمول شیمیایی NaOH می باشد

سود سوزاور مایع یک ترکیب شیمیایی بسیار پر کاربرد در صنایع مختلف بسیار زیادی دارد و تخمین زده می شود سالیانه چیزی در حدود ۶۰ میلیون لیتر از این ماده در جهان به تولید برسد


 • کاربرد:

سود مایع در اکثر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد اما بیشترین مصرف آن در صنعت تولید کاغذ و مقوا می باشد در صنایع کاغذ چیزی در حدود یک چهارم کل فروش سود مایع به کار گرفته می شود.

سالیانه بیش از ده ها میلیون تن سود کاستیک مایع در جهان تولید می شود که این میزان به مصرف صنایع مختلف و مصارف خانگی می رسد. از سود مایع Caustic Soda در تولید صابون, شامپو و مواد شوینده و پاک کننده نیز بسیار زیاد بهره گرقته می شود.

هیدروکسید سدیم مایع در اکثر صنایع کاربرد دارد. از NaOH به عنوان یک ماده شیمیایی قوی در صنایع کاغذ سازی, تولید پارچه, صنایع تصفیه آب و فاضلاب, تولید صابون و مواد شوینده و پاک کننده سود برده می شود

سود سوزآور به صورت مایع و جامد تولید می شود مانند سود مایع ۵۰ درصد,سود پرک ۹۹ درصد, سود کاستیک گرانول و کاستیک سودا پودری که البته ماده اولیه در تولید انواع جامد آن همان سود کاستیک مایع است

سود مایع در آب کاملا و به هر میزان قابل محلول شدن است. همچنین به میزان کمی در اتانول و متانول حل می شود ولی در سایر حلال ها امکان حل شدن ندارد

سود مایع کاستیک یک باز قوی است و فرایند حل شدن آن در آب, همانند حل شدن اسید سولفوریک در آب, یک فرایند پر انرژی همراه با آزاد سازی حجم زیادی گرما است

سود سوزآور یک نمک قلیایی بسیار پر کاربرد در مصارف مختلف صنعتی و خانگی است. در حدود ۵۶ درصد کل سود کاستیک تولید شده در صنعت به مصرف می رسد و در حدود ۲۵ درصد در صنایع تولیدی کاغذ استفاده می شود همچنین برای تولید نمک های سدیم و مواد شوینده و صابون ها


استفاده از سود مایع ۵۰ درصد در تولید مواد مختلف برای تنظیم اسیدیته نیز بسیار رواج دارد. در صنایع تولید آلومینیوم هم مصرف می شود.

امروزه سود مایع و بسیاری دیگر از مواد شیمیایی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و فروش سود مایع و سایر مواد شیمیایی همانند اسید ها, مواد پالایشگاهی و پتروشیمی و نمک های مختلف در صنایع کاربرد دارند اما بی شک یکی از با اهمیت ترین مواد شیمیایی که امروز به صورت ماده اولیه و مکمل در صنایع مختلف و همچنین مصرف خانگی فراوانی دارد سود مایع است.

فروش سود مایع Caustic Soda ماده اصلی و اولیه برای تولید صابون و شوینده ها و پاک کننده ها می باشد.

همچنین فروش سود مایع یا سدیم هیدروکسید به عنوان لوله بازکن در بازار مطرح است و کارخانجات برای رسوب زدایی و جرم گیری در کارخانه از سود پرک ۹۹ درصد و یا محلول سود سوز آور استفاده می کنند و همچنین برای شستشوی ماشین آلات و سطوح مختلف در کارخانه از محلول سود استفاده می شود و فروش سود مایع اهمیت یافته ست.


فروش سود مایع رقیق که کاستیک سودا مایع شناخته می شود و در منازل نیز استفاده گردد زیرا این محلول یک لوله باز کن بسیار قوی و بسیار ارزان قیمت محسوب می شود.

فروش سود مایع ۵۰ درصد در صنایع شیمیایی اهمیت دارد به این صورت که برای انجام برخی آزمایشات نیاز به کاستیک سودا وجود دارد و همچنین از سود سوزاور برای خنثی سازی برخی اسید ها و یا کنترل اسیدیته یا pH محلول های مختلف می توان بهره برد.

از سود سوز آور در تولید خمیر چوب برای تولید کاغذ نیز استفاده بسیار زیادی می شود.

هیدروکسید سدیم یک ماده بسیار مهم در این صنعت می باشد که از آن برای جداسازی لیکن از الیاف سلولزی در فرایند کرافت استفاده می شود.


سود مایع کیمیا تهران اسید

سود مایع


• خطرات: 

هشدارهاي حفاظتي شخص
اين ماده بسيار خورنده است. سبب تحريكات شديد چشمي زخم باتاول، متلاشي شدن چشم، زخمهاي شديد مي شود تأثيراتي كه برروي ديد چشم دارد شبيه اب سياه و آب مرواريد است. در موارد شديد سبب تخريب بافت چشم و نابينايي دائمي مي شود.
تماس با چشم
اين ماده شديداً خورنده است و مي تواند سبب سوختگي شديد و عميق و زخم هاي ماندگار در پوست شود. اين ماده مي تواند تا لايه هاي عمقي پوست نفوذ كند و سبب آسيب آن شود. ميزان و شدت صدمات آن بستگي به غلظت و مدت زمان تماس دارد.
تماس با پوست
خوردن اين ماده ممكن است سبب اسيب جدي و دائمي به دستگاه هاضمه و گوارش گرددو دستگاه هاضمه را نيز سوراخ كند. خوردن اين ماده ، سوختگي هاي شديد بافت دستگاه گوارشي، دردهاي شديد، سوختن دهان، گلو،استفراغ، تهوع و اسهال را به همراه دارد.اثرات مزمن آن ممكن است ۱۲-۴۸ سال بعد از وقوع حادثه ظاهر گردد . درحيوانات و انسان موارد مرگ گزارش شده است.
بلعيدن و خوردن
استنشاق اين ماده ممكن است سبب تحريك شديد دستگاه تنفسي و حتي ورم ريه و ايجاد زخم در اين ناحيه و تنفس دشواري تنفس . شود حريق نمي سوزد انفجار ندارد.
ورود سوز سوز آور به محيط زيست باعث افزايش اسيديته ( پي اچ) آب و خاك ميشود. در شرايط جديد برخي از جانواران، گياهان ، ابزيان و ماهي ها اسيب مي بينند. جذب شدن گاز كربنيك از هوا و تركيب با سود سوز اور با گذشت زمان اين تاثير را كاهش مي دهد


• ایمنی:

تماس با چشم

سريعاً چشمها را با آب ولرم به مدت ۶۰ دقيقه شستشو دهيد تا آلودگي برطرف شود. پلكها در مدت زمان شستشو باز نگه داشته شود و از ماليدن چشم اجتناب شود . محلول اسيد استيك دو در صد توصيه شده است ولي تاثير شستن با اب فراوان بيشتر مي باشد.. سريعاً به پزشك مراجعه شود.
تماس با پوست
در حاليكه لباس وكفش الوده را از بدن خارج مي كنيد سريعاً موضع آلوده را با آب ولرم به مدت ۶۰ دقيقه شستشو دهيد تا آلودگي برطرف شود. سريعاً به پزشك مراجعه شود.
بلعيدن و خوردن
هرگز به فردي كه بيهوش است چيزي نخورانيد. درصورت هوشياري فرد دهان وي را با آب تميز شستشو داده و فرد را وادار به استفراغ نكنيد. به فرد هوشيار ۲۴۰ تا ۳۰۰ ميلي ليتر آب بخورانيد. درصورت امكان، پس از خوردن آب به فرد شير دهيد. اگر استفراغ به صورت طبيعي اتفاق افتاد دوباره به فرد آب بخورانيد. سريعا به پزشك مراجعه شود

منبع مولد آلودگي را برطرف كرده و فرد را به هواي آزاد ببريد . اگر تنفس فرد دچار اشكال تنفس شده بود به وي ماسك اكسيژن وصل كنيد. سريعاً به پزشك مراجعه شود. محلول دو درصد اسيد استيك ( سركه ) با نظر پزشك براي خنثي كردن سود سوز اور اطلاعات پزشكي توصيه شده است. برا ي اطلاعات بيشتر به منابع پزشكي مراجعه شود.


• تولید:

در گذشته برای تولید سود مایع از واکنش کربنات سدیم و کلسیم هیدروکسید استفاده می شده است که امروزه این روش دیگر کاربرد چندانی ندارد.

روش تولید آزمایشگاهی سود محلول به این صورت است که فلز سدیم خالص را در آب قرار داده و با عبور دادن گاز هیدروژن و افزایش گرما, محلول سدیم هیدروکسید تولید می شود که البته این روش نیز برای تولید صنعتی و در حجم زیاد NaOH مناسب نیست زیرا روشی پر هزینه و کند است.

فروش سود مایع در مخازن کاملا ایزوله انجام می گیرد تا با رطوبت و گاز کربنیک ترکیب نشود.


• بسته بندی:

عرضه این محصول در بشکه های ۲۲۰ لیتری انجام میشود. (صادرات به صورت فله و جزئی)

سود مایع ارومیه ، مشهد ، کلران سمنان و پتروشیمی اروند و بندر امام موجود است.


جهت اطلاع از قیمت خرید و فروش ،سود مایع و کلیه مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید.

۰۹۱۲۸۷۰۸۴۵۶

۰۹۱۲۸۷۰۸۴۵۷Copyright 2016. All rights reserved.