سولفات آلومینیوم (قیمت فروش زاج سفید)

سولفات آلومینیوم یا آلومینیوم سولفات چیست؟

نام های مترادف سولفات آلومینیوم:

زاج سفید ، آلومینیوم سولفات ، Aluminium sulfate ، cake alum ، filter alum ، Aluminium sulphate

• فرمول شیمیایی :  Al2(SO4)3 ، Al2O12S3 .

• جرم مولی: ۳۴۲٫۱۵ g/mol as anhydrous salt.

• خلوص : ۱۷% – ۱۴%

• شکل ظاهری : به شکل گرانول ، کریستاله و یا پودر که محلول آن در آب دارای PH اسیدی است.

• حلالیت در آب: قابلیت انحلال بسیار بالا در آب.

• دمای ذوب: ۷۷۰ °C decomp.

• گرید: صنعتی و آزمایشگاهی.

• برند های موجود : ایرانی.

 


• سولفات آلومینیوم چیست :

یک ترکیب سفید رنگ با قابلیت انحلال بسیار بالا در آب می باشد که پس از اکسید آلومینیوم دومین ترکیب پر مصرف آلومینیوم می باشد. این ماده می تواند به صورت ساده یا نمک مضاعف با پتاسیم ، آمونیوم یا سدیم تولید شود که در این صورت زاج آلومینیوم نامیده می شود. مهمترین زاج آلومینیوم نمک تشکیل شده با آمونیوم می باشد. این ماده بسته به مقدار آب مصرف شده برای رقیق سازی سولفوریک اسید مصرفی ، می تواند ۳۲-۸ مولکول آب در ترکیب خود داشته باشد.

سولفات آلومینیوم در واقع کاملا شیمیایی است و بسیار پر مصرف در آب و فاضلاب و صنایع وابسته و بزرگترین مصرف کننده این سولفات ایران کشور عراق است و مصرف کنندگان زیادی پیوسته برای خرید این ماده شیمیایی به ایران سفر می کنند در صورت استفاده از این ماده در آب و فاضلاب موجبات ته نشین شدن ضایعات را فراهم کرده و آبی صاف و یک دست بوجود می آورد البته این سولفات نوع طبیعی هم دارد که البته مصرف چندانی ندارد چرا که دارای ناخالصی ها متفاوتی بوده و کارایی لازم را هم ندارد و به اسم زاج یا آلوم معروف است زاج یا الوم یا اکسید الومینیوم تماما سفید هستند و به اشکال کلوخه یا پودری یا سایر اشکال یافت می شوند و مصرف کنندگان معمولا نوع ۱۴ درصد و بیشتر ۱۷ درصد آن را مطالبه می کنند.


سولفات آلومینیوم کیمیا تهران اسید


• کاربرد :

حدود ۵۰ درصد از سولفات آلومینیوم موجود در جهان در کاغذسازی و کارتون سازی استفاده می شود.از این ماده به دلیل سه ظرفیتی بودن یون آلومینیوم و توانایی بالای آن در انعقاد و لخته سازی ذرات کلوئیدی ، در تصفیه آب و فاضلاب استفاده می شود. این محصول به دلیل ترکیب شدن پون آلومینیوم با هالوژن هایی نظیر کلر و فلوئور و ایجاد رسوب و کمک به از بین بردن آنها از محلول سولفات روی حاصل از لیجینگ خاک یا کنسانتره روی ، جهت جلوگیری از چسبندگی فلز روی به کاتدها در صنعت تولید روی مصرف می شود. همچنین این سولفات در بسیاری از صنایع دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتند از :

۱٫در صنایع نساجی.

۲٫در صنایع کاغذ سازی.

۳٫در تصفیه آب و پساب.

۴٫در صنایع روغن جهت تصفیه روغن و چربی.

۵٫به عنوان منعقد کننده جهت جداسازی کلیه ناخالصی های آب.

۶٫جهت خنثی سازی ذرات کلوئیدی موجود در آب به عنوان تامین کننده یون های مورد نیاز.

۷٫در تهیه و تولید رزین های آلومینیومی.

۸٫در تهیه و تولید سایر نمک های خالص آلومینیوم.

۹٫در ساخت و تولید صابون های آلومینیوم و ژل.

۱۰٫ به عنوان عامل فوم ساز.

۱۱٫ در صنایع قند و شکر.

۱۲٫ در تولید فوم های آتش نشانی.

۱۳٫ در صنایع کنسرو سازی.

۱۴٫ در صنایع دباغی.

۱۵٫ در صنایع ساخت و تولید فلزاتی مانند روی.

۱۶٫ به عنوان کاتالیست در تولید اتان.

۱۷٫ عامل ضد رطوبت در بتون.


سولفات آلومینیوم-کیمیا تهران اسید


• توصیه های ایمنی :

محلول سولفات آلومینیوم خاصیت خورندگی دارد بنابراین توصیه می شود ظروف ، لوله ها و اتصالاتی که در مجاورت محلول سولفات آلومینیوم قرار دارنداز جنس مواد پلاستیکی ، فایبر گلاس ، فولاد ضد زنگ یا دیگر مواد مقاوم در برابر اسید باشد.


• تولید :

سولفات آلومینیوم از طریق واکنش سولفوریک اسید با هیدروکسید آلومینیوم و سرد کردن محلول مذاب حاصل شده در حوضچه های خنک کن تولید می شود. سولفات آلومینیوم با کیفیت پایین تر به وسیله واکنش اسید سولفوریک با بوکسیت در دمای ۱۷۰ درجه سانتیگراد و در مخازن همزن دار و تحت فشار تولید می شود.

روش تولید زاج آلومینیوم : از طریق واکنش اسید سولفوریک رقیق شده با آب ، با هیدروکسید آلومینیوم و افزودن آمونیوم پرسولفات به محلول و سرد کردن تدریجی محلول تولید شده در وان های پلی اتیلن تولید می شود.


• بسته بندی :

توزیع سولفات آلومینیوم در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی و پک های ۱ کیلوگرمی انجام میشود.


جهت اطلاع از قیمت خرید و فروش ،اسیدها و کلیه مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید.

۰۹۱۲۸۷۰۸۴۵۶

۰۹۱۲۸۷۰۸۴۵۷Copyright 2016. All rights reserved.