شرط وزیر صنعت: واردات به شرط تولید

خلاصه خبر:  ???????????

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تسهیلات برای صنایع کوچک و متوسط اکنون از ۵ هزار مورد گذشته بنابراین از بانک ها تقاضا می شود در اسرع وقت برای این امر اقدام کنند تا رونق از این طریق محقق شود.


محمدرضا نعمت زاده در نشست با فعالان و نخبگان اقتصادی استان البرز که شامگاه دوشنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، گفت: هدف توزیع پول نیست و درصدد ایجاد یک حرکت رونقی هستیم.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای شرکت هایی که به طور رسمی برای واردات مجوز می گیرند، شرط گذاشته شده که بخشی از واردات را به تولید تبدیل کنند.
**سیاست دولت کنترل واردات
نعمت زاده گفت: امسال دولت به خصوص در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با جدیت درصدد فعالیت و صدور دستورالعمل هایی برای کنترل ورود کالا به کشور است.
وی خاطرنشان کرد: در بخش موبایل نیز طرحی به صورت پایلوت در کشور اجرایی می شود که از واردات بی رویه جلوگیری شود و در موارد دیگر بررسی شده که چه اقلامی زمینه قاچاق دارد تا کنترل درباره آنها صورت گیرد.
**زمینه مناسب برای حل مشکلات اقتصادی
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه اکنون شرایطی ایجاد شده که باید با اتحاد و همدلی مسائل و مشکلات اقتصادی را حل کنیم، افزود: در شرایط فعلی با بحران بیکاری مواجه هستیم.
وی ادامه داد: بخش پیشران اقتصاد در حوزه صنعت و کشاورزی است که اگر این بخش راه اندازی شود سایر مشکلات قابل حل است.
نعمت زاده با اشاره به اینکه فاصله هوایی از قبل انقلاب ۱۲۰ کیلومتر تعریف شده، گفت: این موضوع در قانون نیز ذکر نشده و دلیل تصویب این امر فشار یکی از کمیسیون ها برای حفاظت از محیط زیست بود.
وی با بیان اینکه کشاورزی و صنعت مکمل یکدیگر هستند، اظهار داشت: در تمامی دنیا بخش کشاورزی و صنعت لازم و ملزوم یکدیگر هستند و اکنون بحث توسعه پایدار به این معنی است که تمامی اجزا با هم رشد کنند.
این مسئول اضافه کرد: در مورد نرخ سود تسهیلات به خصوص صنایع کوچک که اکنون دولت بودجه و اعتباری نمی تواند با توجه به شرایط اقتصادی در این امر پرداخت کند چراکه یارانه نقدی برای این امر مانع بزرگی ایجاد کرده است.
وی با اشاره به اینکه باید به توسعه صنعتی و تاسیس فرودگاه کمک کرد، گفت: این امور بسیار مهم و تاثیر گذار هستند از این رو باید اهتمام لازم برای رشد این مولفه ها صورت گیرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به قوانین بانک ها افزود: قوانینی جدیدی وضع شده که از واحدها برای دریافت تسهیلات وثیقه هایی درخواست کردند که این امر مانع بزرگی بوده و منطقی نیست.
نعمت زاده گفت: در بازسازی تجهیزات واحدها هیچ محدودیتی وجود ندارد و برای این امر بدون سقف تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: برخی از واحدها اکنون رقابت پذیر نیستند باید سرمایه گذاری نو انجام دهند و بانک ها نیز تسهیلات برای این امر ارائه می کنند.
وی با اشاره به بحث وارد کردن و استفاده از تکنیسین ها و اساتید با تجربه از خارج کشور اظهار کرد: در امر صادرات ما مدیریت توانمند صادراتی برای یکی سری از کالاها نداریم ما می توانیم مدیران صادراتی را برای کمک در این بخش ها وارد کنیم.


?زمان دریافت خبر : سه شنبه۹ شهریور ۱۳۹۵
✨منبع: eghtesadonlineCopyright 2016. All rights reserved.