مذاکره با اروپاییها برای طرحهای توسعه پتروشیمی مارون

 

خلاصه خبر:  ???????????

مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی بر تدوین و تصویب راهبردهای توسعه صنعتی پتروشیمی تاکید کرد.


به گزارش شانا، مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی در قالب گزارشی، وضع صنعت پتروشیمی کشور را برای نمایندگان مجلس دهم تشریح کرد.

مرکز پژوهش مجلس شورای اسلامی، دفتر مطالعات انرژی، صنعت و معدن این مرکز صنعت پتروشیمی کشور را شامل سه بخش عمده صنایع بالادستی، میانی و پایین دستی تکمیلی دانست و افزود: با حرکت در طول این زنجیره مزایای این صنعت راهبردی از جمله اشتغالزایی، ارزش افزوده، توسعه فناوری، تنوع بخشی به محصولات افزایش می یابد.

بر اساس آمار سال ١٣٩٣، حدود ٥٠ مجتمع پتروشیمی در کشور فعال بوده اند که میزان تولید آنها ٤٤ میلیون و ٤٠٠ هزار تن بوده است.

نتایج این گزارش نشان می دهد که تاکنون اقدامهای مثبت و مفیدی در زمینه توسعه صنعت پتروشیمی کشور صورت گرفته، به طوری که سهم صادرات پتروشیمی در صادرات صنعتی کشور در سال های اخیر بیش از ٤٠ درصد بوده است، در سال ١٣٩٣ نزدیک به ١٦ میلیون تن انواع این محصولات صادر شده است.

براساس این گزارش در قوانین و اسناد بالادستی کشور صنعت پتروشیمی جایگاه ویژه‌ای دارد و باید تلاش شود اهداف این اسناد و قوانین از طریق توسعه صنایع پایین دستی تکمیلی، انتخاب طرح های مناسب و مکان یابی درست، تدوین و تصویب راهبردی توسعه صنعتی پتروشیمی کشور و…. تحقق یابد.


?زمان دریافت خبر : چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵
✨منبع: shana

 Copyright 2016. All rights reserved.