٣۵ هزار کارت بازرگانی معتبر در کشور

خلاصه خبر:  ???????????

پالایش کارت های بازرگانی در دستور کار است.

قائم مقام وزیر در امور تجارت گفت: در حال حاضر حدود ۳۵ هزار کارت بازرگانی معتبر در کشور وجود دارد که درصدی از آنها فعال میباشد و در امر صادرات و یا واردات استفاده می شود.


به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از شاتا ، مجتبی خسروتاج در بازدید از واحد نوین پاک شرق در پاسخ به سوالی در خصوص عملکرد کارتهای بازرگانی در یکسال گذشته گفت:. در یکسال گذشته گزارشاتی دالّ بر سوء استفاده از کارتهای تجاری توسط سایر افراد دریافت شده بود که از تیرماه سال گذشته بر اساس بخشنامه صادره وزیر صنعت،معدن وتجارت به کلیه اتاقهای بازرگانی استانها و سازمانهای صنعت، معدن و تجارت، کار رسیدگی به کارتهای صادره در طی سالیان گذشته و بررسی صلاحیت دارندگان کارتها آغاز شد.
وی گفت: در ظرف یکسال گذشته حداقل ۵۵۵ کارت بازرگانی صادره در استانها بجز تهران به دلیل عدم صلاحیت دارنده کارت بازرگانی باطل و ۱۵۰ کارت نیز به دلیل نقص مدارک، تعلیق شده است که چنانچه ظرف زمان مشخص نواقص برطرف نشود آنها هم باطل می شود
معاون اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت،معدن وتجارت افزود: کارت بازرگانی همچون تصدیق راهنمایی و رانندگی که بیانگر صلاحیت داشتن دارنده آن برای رانندگی است، به منزله صلاحیت فرد برای فعالیت در تجارت خارجی است و اجازه استفاده از آن توسط سایر افراد تخلف و چنانچه این موضوع شناسایی شود کارت بازرگانی باطل می¬شود.
خسروتاج گفت: دارندگان کارت بازرگانی دقت کنند با دادن وکالت کارت خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و چنانچه مشخص شود افرادی با استفاده از کارت بازرگانی دیگران به امر تجارت خارجی می¬پردازند مرتکب خلاف شده اند و ترخیص کالای انها از گمرکات امکان¬پذیر نخواهد بود.


?زمان دریافت خبر : سه شنبه۲ شهریور ۱۳۹۵
✨منبع: eghtesadonlineCopyright 2016. All rights reserved.