پلی آلومینیوم کلراید (قیمت فروش پودر پک)

پلی آلومینیوم کلراید (پودر پک) چیست ؟

  • نام شیمیایی : پلی آلومینیوم کلراید.
  • اسامی مترادف با پلی آلومینیوم کلراید : پودر پک ، PAC ، poly aluminium Chloride .
  • گرید محصول : ۱٫ پلی آلومینیوم کلراید صنعتی ۲٫ پلی آلومینیوم کلراید آزمایشگاهی.
  • فرمول شیمیایی : [Al2(OH)n Cl6-n. YH2O]z.
  • خلوص : پلی آلومینیوم کلراید ۹۹%.

تاریخچه پودر پک :

فرآیند انعقاد از جایگاه ویژه ای در فرآیند تصفیه برخوردار است. سولفات آلومینیوم و کلروفریک متداول ترین منعقد کننده های اولیه (Primary coagulant) مورد استفاده در تصفیه آب به منظور حذف کدورت می باشند. در سال های اخیر ، پلی آلومینیوم کلراید – poly aluminium chloride – که به اختصار pac نام دارد به طور گسترده ای به عنوان جایگزینی برای دو منعقدکننده قدیمی سولفات آلومینیوم و کلروفریک مورد استفاده قرار گرفته است. در حال حاضر پلی آلومینیوم کلراید در کشورهایی نظیر آمریکا ، کانادا ، چین ، ایتالیا ، فرانسه و انگلستان به یکی از رایج ترین منعقد کننده های مورد استفاده در تصفیه آب تبدیل شده است. در ایران نیز بسیاری از صنایع این ماده را به عنوان جایگزین منعقد کننده های قدیمی مورد استفاده قرار داده اند.

پلی آلومینیوم کلراید یا آلومینیوم کلراید هیدراته از لحاظ ترکیب پلیمری معدنی است که مونومر آن یک کمپلکس دو هسته ای از آلومینیوم می باشد. پلی آلومینیوم کلراید از واکنش هیدروکسید آلومینیوم و اسید کلریدریک بدست می آید.

۲Al(OH)3+n HCl=Al2(OH)nCl6-n + H2O

مقدار Z بین ۱۲ تا ۱۸ دارای اعتبار است؛ اما برای یک فرمولاسیون مفید در ۹۵% ترکیب، z=15 می باشد. با چنین فرمولاسیونی میزان Al2O3 بین ۲۶ تا ۳۶% بدست می آید و در بهترین حالت برابر ۳۰% است.

پلی آلومینیوم کلراید به دو صورت جامد و مایع ارائه می گردد. پلی آلومینیوم کلراید جامد به صورت پودر یا کریستال بوده و رنگ آن از سفید شیری تا زرد پررنگ در گریدهای مختلف می باشد.

مکانیزم عملکرد : عملکرد منعقدکننده های قدیمی ناپایدار سازی است که از طریق فشردگی لایه مضاعف الکتریکی در اطراف ذره کلوئیدی انجام می شود. درحالی که ، پلی آلومینیوم کلراید عملیات ناپایدارسازی را از طریق جذب در سطح ذره کلوئیدی و ایجاد پل های اتصالی ذره – پلیمر – ذره انجام می دهد. این مکانیزم موجب افزایش سرعت ناپایدارسازی ذره ای و در نتیجه رشد سریعتر ذرات و نهایتا بهبود جداسزی می گردد.


موارد مصرف و کاربرد پلی آلومینیوم کلراید :

پلی آلومینیوم کلراید کاربرد هایی دارد از جمله :

۱٫تصفیه آب آشامیدنی.

۲٫تصفیه فاضلاب و پساب کارخانه های شیمیایی و صنایع نفت و پتروشیمی.

۳٫تصفیه فاضلاب های شهری.

۴٫تصفیه فاضلاب و پساب کشاورزی.

۵٫استفاده در صنایع کاغذسازی و سلولزی.

۶٫استفاده در صنایع نساجی ، چرم و پوست.


جهت اطلاع از قیمت خرید و فروش اسیدها و کلیه مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید.

۰۹۱۲۸۷۰۸۴۵۶

۰۹۱۲۸۷۰۸۴۵۷Copyright 2016. All rights reserved.