قیمت فروش کاغذ ph – کیمیا تهران اسید

نام های مترادف کاغذ PH:

کاغذ صافی ، کاغذ تورنوسل ، کاغذ لیتموس، کاغذ ph متر، کاغذ پی اچ

نام شیمیایی : کاغذ ph سنج.

گرید محصول : کاغذ ph آزمایشگاهی.

انواع : ۱٫ کاغذ لیتموس آبی ۲٫ کاغذ لیتموس قرمز.

 


•  کاغذ Ph چیست:

یکی از مواد شناساگر برای سنجش اسید و باز در آزمایشگاه می باشد، این کاغذ برای اندازه گیری درجه اسیدی یا بازی بودن محلول ها و مایعات به کار می رود.

Ph یک محلول پارامتری برای نمایش میزان غلظت یون +H در محلول هاست و لین عدد می تواند از ۰ تا ۱۴ متغیر باشد که صفر نشان دهنده قوی ترین اسید و ۱۴ معرف قوی ترین باز می باشد و ۷ نیز ph آب خالص می باشد. برای نمایش طیف اعداد ۰ تا ۱۴ از طیف رنگین کمان استفاده می کنند بدین صورت که ۰ را با قرمز و ۱۴ را با رنگ آبی تیره نمایش می دهند.


ph paper

ph paper


• تاریخچه کاغذ Ph:

بررسی غلظت یون هیدروژن در اواخر سده نوزدهم برای برخی از صاحبان صنایع شیمیایی اهمیت ویژه ای پیدا کرد. به عنوان مثال غلظت یون هیدروژن در طول فرآیند تخمیر و فعالیت مخمرها اثر می گذارد و لازم که غلظت یون هیدروژن دائما مورد بررسی قرار گیرد.

از طرفی چون غلظت یون هیدروژن معمولا عددی بسیار کوچک است و کار کردن با آن دشوار است، نخستین بار سورن سن دانشمند دانمارکی در سال ۱۹۰۹میلادی مقیاسی به نام ph را بنا کرد که بنا به تعریف، ph برابر منفی لگاریتم مبنای ۱۰ غلظت مولی یون هیدروژن فعال در محلول است.


• کاربرد کاغذ Ph :

در کاغذ ph مواد معرف یا شناساگر وجود دارند که در واکنش با اسید و باز تغییر رنگ می دهند و به گونه ای از این خاصیت تغییر رنگ در کاغذ تورنسل استفاده شده است که هر رنگ معرف یک ph می باشد.

دقت این کاغذ در مقایسه با پی اچ مترهای دیجیتال پایین تر است، اما به دلیل راحتی استفاده و قیمت پایین آن هنوز تقاضای زیادی در بازار لوازم آزمایشگاهی دارد.

این کاغذ در انواع رولی و تک اسریپ برای اندازه گیری محدوده های مختلف ph با دقت های مختلف ساخته می شوند ، بعضی از کاغذ های ph برای اندازه گیری گستره بازها یعنی از ۷ تا ۱۴ و بعضی دیگر برای اندازه گیری محدوده اسیدی یعنی فقط ۰ تا ۷ می باشند و برخی نیز برای اندازه گیری طیفی از اسید یا باز به کار می رود یعنی محدوده ۰ تا ۱۴٫


• روش مصرف:

برای استفاده از کاغذ پی اچ ابتدا باید یک استریپ از کاغذ ( یا اگر رولی بود یک تکه ی نزدیک به ۵ یا ۶ سانتی متری ) متناسب با رنج تخمینی ph برای محلول مورد نظرتان را انتخاب کنید سپس کاغذ را داخل محلول مورد آزمایش فرو می برید و پس از ۲ ثانیه بیرون آورده و صبر می کنید تا کاغذ ph تغییر رنگ دهد و در آخر رنگ کاغذ را با طیف رنگی راهنمای آن مقایسه می کنید تا ph محلول مشخص شود.


• بسته بندی: 

عرضه این محصول در بسته بندی ۱۰۰ تایی در سراسر کشور انجام میشود.


جهت اطلاع از قیمت خرید و فروش ، صادرات و واردات اسیدها و کلیه مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید.

۰۹۱۲۸۷۰۸۴۵۶

۰۹۱۲۸۷۰۸۴۵۷Copyright 2016. All rights reserved.