بمب شیمیایی چهارشنبه سوری با واکنش پودر کلر

همانطور که کم کم به چهارشنبه سوری نزدیک می شویم یکی از بزرگترین دغدغه های جوانان تهیه انواع مواد منفجره که به اصطالاح به آن ها ترقه نیز می گویند می باشد. که البته تهیه این مواد های منفجره و ترقه کار راحتی نبوده و بسیار دردسر ها دارد و با خطر های فراوان همراه است.

اما شما عزیزان که بیننده این مقاله هستید می توانید به راحتی بمب شیمیایی مناسب چهارشنبه سوری و دیگر مواد منفجره را بدون دردسر ها و خطرات آن در منزل بسازید. البته که باید بگوییم که احتیاط شرط عقل است و همیشه نکات ایمنی را در چنین کار هایی رعایت کنید تا مبادا اتفاقی برای شما بیوفتد.

مواد های منفجره همگی از فرمول های علم زیبا و شیرین شیمی پیروی می کنند و مبتنی بر واکنش های شیمیایی موجود در جدول مندلیف می باشند. ما نیز در این مقاله با استفاده از این فرمول ها و ترکیب ها روش ساخت بمب شیمیایی چهارنشبه سوری را به شما یاد می دهیم.

خب توضیحات دیگر کافی است و بنظر وقت این می باشد که روش ساخت یکی از مهیب ترین بمب های شیمیایی چهارشنبه سوری را به شما آموزش بدهیم که به عنوان بمب پودر کلر و روغن ترمز ماشین شناخته می شود.

 

واکنش شیمیایی پودر کلر و روغن ترمز چگونه است ؟

بگذارید اول با تعریف واکنش شیمیایی این بحث را آغاز کنیم که درک واکنش شیمیایی پودر کلر و روغن ترمز برای شما آسان تر باشد.

واکنش شیمیایی در واقع به فرآیندی گفته می شود که طی آن ذرات تشکیل دهنده مواد اولیه دچار تغییر اساسی و ساختاری شده و به یک ماده شیمیایی دیگر با ماهیت کاملا متفاوت تبدیل می شود.

و با توجه به توضیح واکنش شیمیایی باید بگوییم که کلر و روغن ترمز از جمله ذرات شیمیایی هستند که در صورت ترکیب با یکدیگر دچار واکنش شیمیایی شده و به یک ماده کاملا متفاوت و انفجاری تبدیل می شود..

و واکنش شیمیایی این دو ماده در علم شیمی با فرمول 2KCIO3=2KCI+3O2 نشان داده می شود.

 

خطرات بمب شیمیایی پودر کلر و روغن ترمز چیست ؟

قبل از شروع آموزش لازم است تا از خطرات این واکنش شیمیایی با خبر باشید تا تصمیم خود را قاطع گرفته و مبادا باعث ناراحتی خود و برخی افراد شوید.

خطرات این واکنش شیمیایی :

 • بسیاری از نوزادان شیرخوار و خردسالان پس از شنیدن صداهای انفجاری دچار استرس های شدید روحی و لرزش های خفیف جسمی می شوند و ممکن است به ترس های دائمی در زندگی آن ها مبدل گردد. بنابراین در نقاط مسکونی از این بمب ها استفاده نکنیم.
 • در برخی منازل افرادی وجود دارند که بیماری های سخت با شرایطی سخت تر وجود دارد لطفا در هنگام هیجان خود شرایط آن ها را نیز درک کنید.
 • بسیاری از بیماران قلبی در پی انفجار مهیب ناشی از چنین بمب هایی دچار ایست قلبی می شوند.
 • استنشاق دود بدست آمده از این انفجار مهیب ممکن است باعث با ایجاد مسائل جدی در بیماران تنفسی همراه باشد.
 • همچنین این بمب می تواند به افراد صدمات جدی وارد کند پس لطفا از این بمب ها درمناطق خالی از رفت و آمد استفاده کنید.
 • به قدری صدای این بمب می تواند مهیب و زیاد باشد که در صورتی که نزدیک ساختمان های مسکونی از آن استفاده شود باعث شکسته شدن شیشه های آن منطقه می شود.
 • بمب کلر و روغن ترمز ممکن است در زمان ساخت نیز منفجر گردد بنابراین باید تمرکز خود را به خوبی حفظ کرده و به محض مشاهده اولین علائم ترکیب این دو ماده با یکدیگر آن را به مکانی دور و مطمئن پرتاب کنید.
 • در مکان های شلوغ به هیچ عنوان ازاین بمب استفاده نکنید زیرا این بمب برای افراد بزرگسال آسیب پذیر و در کودکان حتی باعث مرگ نیز می شود.
 • این بمب در زمان انفجار با ترکش های زیادی همراه بوده و هر کدام از ترکش ها قادر به ورود آسیب های جدی به اشخاص و ساختمان های اطراف هستند.
 • انفجار این بمب در نزدیکی مناطقی همچون محدوده های پمپ بنزین یا پارک ماشین قادر به یک فاجعه نیز می باشد.

و در آخر لطفا مراقب جان خود و اطرافیان باشید و همه نکات را رعایت کنید تا عمری پشیمانی به بار نیاورید.

شما می توانید خطرات این بمب را به صورت جدول در زیر مشاهده کنید :

جدول خطرات بمب شیمیایی

بسیاری از نوزادان شیرخوار و خردسالان پس از شنیدن صداهای انفجاری دچار استرس های شدید روحی و لرزش های خفیف جسمی می شوند و ممکن است به ترس های دائمی در زندگی آن ها مبدل گردد. بنابراین در نقاط مسکونی از این بمب ها استفاده نکنیم.

 

در برخی منازل افرادی وجود دارند که بیماری های سخت با شرایطی سخت تر وجود دارد لطفا در هنگام هیجان خود شرایط آن ها را نیز درک کنید.

 

بسیاری از بیماران قلبی در پی انفجار مهیب ناشی از چنین بمب هایی دچار ایست قلبی می شوند.

 

 

استنشاق دود بدست آمده از این انفجار مهیب ممکن است باعث با ایجاد مسائل جدی در بیماران تنفسی همراه باشد.

 

 

همچنین این بمب می تواند به افراد صدمات جدی وارد کند پس لطفا از این بمب ها درمناطق خالی از رفت و آمد استفاده کنید.

 

 

به قدری صدای این بمب می تواند مهیب و زیاد باشد که در صورتی که نزدیک ساختمان های مسکونی از آن استفاده شود باعث شکسته شدن شیشه های آن منطقه می شود.

 

بمب کلر و روغن ترمز ممکن است در زمان ساخت نیز منفجر گردد بنابراین باید تمرکز خود را به خوبی حفظ کرده و به محض مشاهده اولین علائم ترکیب این دو ماده با یکدیگر آن را به مکانی دور و مطمئن پرتاب کنید.

 

در مکان های شلوغ به هیچ عنوان ازاین بمب استفاده نکنید زیرا این بمب برای افراد بزرگسال آسیب پذیر و در کودکان حتی باعث مرگ نیز می شود.

 

این بمب در زمان انفجار با ترکش های زیادی همراه بوده و هر کدام از ترکش ها قادر به ورود آسیب های جدی به اشخاص و ساختمان های اطراف هستند.

 

انفجار این بمب در نزدیکی مناطقی همچون مجدوده های پمپ بنزین یا پارک ماشین قادر به یک فاجعه نیز می باشد.

 

 

مواد مورد نیاز برای ساخت بمب پودر کلر و روغن ترمز

برای ساخت بمب کلر به مواد زیادی نیاز ندارید اما با این حال نداشتن حتی یکی از این موارد مورد نیاز می تواند تمام نقشه های شما برای این بمب بسیار هیجان انگیز را با شکست مواجه کند.

پس تا دیر نشده قبل از آغاز چهارشنبه سوری این مواد را تهیه کنید ؛)

 • نصف لیوان پودر کلر
 • نصف لیوان روغن ترمز ماشین
 • یک بطری پلاستیکی یک و نیم لیتری
 • سیم مفتولی قابل انعطاف با طول حداقل بیست سانتی متر
 • یک عدد سرنگ غیر قابل استفاده

همانگونه که مشاهده می کنید برای ساخت بمب شیمیایی چهارشنبه به چندان موادی نیاز ندارید اما با این حال سعی کنید نسبت به در دسترس بودن تمامی مواد مورد نظر اطمینان حاصل نموده و سپس دست به کار شوید.

مراحل تهیه بمب پودر کلر و روغن ترمز ماشین

ابتدا باید پودر کلر را داخل بطری پلاستیکی خود بریزید سپس با سیم مفطول تحت فشار قرار داده و آن را از قسمت وسط به دو بخش تقسیم کنید.

فشار خود را به حدی ادامه دهید که پودر کلر وقتی در قسمت پایینی بطری قرار گرفت با افقی کردن بطری به دیگر قسمت های بطری سرازیر نشود.

پس از انجام مراحل بالا با استفاده از سرنگ روغن ترمز را به بخش های دیگر اضافه کنید. اما مطمئن شوید که به هیچ وجه روغن ترمز با پودر کلر ترکیب نشود.

و اما پس از اتمام این کار ها درب بطری را بسته و آن را برای مدت زمان بسیار کوتاهی صافه کنید با روغن ترمز و پودر کلر با یکدیگر ترکیب شوند حالا با تمام قدرت آن را پرتاب کنید. حالا می توانید نتیجه را پس از مدتی با چشمان خود ببینید و با گوش های خود بشنوید 🙂

همچنین شما عزیزان می توانید با کلیک روی متن رو به رو مواد مورد نیاز و روش ساخت این بمب را به صورت فایل PDF دانلود کنید ( بمب شیمیایی با واکنش پودر کلر )

پودر کلر را از کجا تهیه کنیم ؟

یکی از بزرگترین مراکز فروش مواد شیمیایی در ایران و تهران شرکت بزرگ تهران اسید می باشد که با سالها تجربه در این حوضه مشغول به کار است و شما عزیزان می توانید با تماس و یا مراجعه حضوری محصول مورد نظر خصوصا پودر کلر را می توانید تهیه کنید.

فهرست