اسید فسفریک در نوشابه

شاید برایتان جالب باشد که بدانید یکی از ترکیبات مورد استفاده در نوشابه های گازدار، اسید فسفریک می باشد. اسید فسفریک در نوشابه به عنوان یک طعم دهنده مجاز مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده می تواند طعم تند و دلچسبی را در نوشابه ایجاد کند و هم چنین می تواند منجر ایجاد مخلوطی یکنواخت از ترکیب نوشابه شود. اسید فسفریک در نوشابه طعمی بی نظیر به آن می بخشد که ناشی از ترشی این اسید است. این ترشی در کنار شیرینی شکر نوشابه، آن را به نوشیدنی پر طرفداری بدل کرده است. اما این ها تنها دلایل برای استفاده از اسید فسفریک در نوشابه نیستند. یکی از عمده ترین دلایلی که تولید کنندگان نوشابه از اسید فسفریک برای محصولات خود بهره می گیرند، افزایش ماندگاری محصول و مهار کردن فعالیت باکتری ها و ترکیبات مضر می باشد. این مساله طول عمر مفید نوشابه ها را افزایش می دهد.

خطرات اسید فسفریک در نوشابه

اگر چه اسید فسفریک در گرید خوراکی تولید می شود و برای بدن بی خطر است، اما مصرف بیش از اندازه نوشابه های گازدار می تواند زیان هایی را برای سلامتی شما به همراه داشته باشد. از جمله مهم ترین خطرات اسید فسفریک در نوشابه را می توان افزایش ریسک ابتلا به پوکی استخوان دانست. این مساله در افراد مسن بیش تر به چشم می خورد و به همین دلیل توصیه می شود، از مصرف بیش از حد نوشابه به ویژه در افراد مسن که مستعد پوکی استخوان هستند، پرهیز شود. از دیگر خطرات اسید فسفریک در نوشابه می توان به وارد شدن آسیب به مینای دندان ها اشاره کرد. مصرف بیش از اندازه این ماده می توان سبب پوسیدگی دندان ها شود و توصیه می شود پس از هر بار نوشیدن نوشابه، دندان های خود را مسواک کنید. مطالعاتی هم در زمینه بروز سنگ کلیه در اثر مصرف اسید فسفریک در نوشابه ها گزارش شده است.

اسید فسفریک خوراکی

باید اشاره کرد که اگرچه اسید فسفریک در نوشابه می تواند برای سلامتی انسان ضررهایی داشته باشد، اما اسید فسفریک خوراکی که در طیف گسترده ای از مواد غذایی فرآوری شده وجود دارد، در صورت استفاده به اندازه، خواصی هم به بدن می رساند. به عنوان مثال فسفر از اجزای تشکیل دهنده استخوان هاست و در صورتی که در برنامه غذایی به اندازه کافی از این ماده دریافت نشود، احتمال پوکی استخوان افزایش پیدا می کند. به تولید کنندگان مواد غذایی توصیه می شود که از مرغوب ترین نوع اسید فسفریک خوراکی در تولیدات خود بهره گیرند تا کیفیت مواد غذایی حفظ شود و رضایت مصرف کنندگان به دست آید. در ادامه شما را برای خرید مرغوب ترین اسید فسفریک یاری می کنیم.

خرید اسید فسفریک

شما می توانید برای خرید اسید فسفریک به سامانه آنلاین کیمیا تهران اسید مراجعه کرده و در راستای تهیه این محصول گام بردارید. این سایت از تولید کنندگان اسید فسفریک می باشد که آن را با بهترین کیفیت روانه بازار می کند. هم چنین قیمت اسید فسفریک در کیمیا تهران اسید به نسبت دیگر مراجع پایین تر بوده که نشان از فروش مستقیم و حذف واسطه ها دارد. خرید اسید فسفریک از این مرجع مطمئن ترین خرید از مواد شیمیایی است. زیرا کیمیا اسید با کیفیت ترین محصولات را در کشور تولید و عرضه می کند.

فهرست