قیمت هر کیلو کلر چقدر است؟

کلر یک عنصر شیمیایی است که با نماد شیمیایی CL شناخته می شود. از این ماده بیش تر برای ضد عفونی کردن و سفید کنندگی محیط های مختلف از جمله استخر ها استفاده می شود. کلر بوی تند و خفه کننده ای دارد. این ماده در فروشگاه های مختلف با قیمت های مختلفی عرضه می شود. به گونه ای که ممکن است خریداران این سوال را بپرسند که قیمت هر کیلو کلر چقدر است؟ در این مقاله قصد داریم تا به بررسی این موضوع بپردازیم تا کار را برای خرید کلر ساده تر کنیم

بررسی قیمت هر کیلو کلر

https://tehranacبررسی قیمت هر کیلو کلرid.ir/

کلر چیست؟

کلر پودری است که شکل ظاهری آن بلور های ریزی دارد. با مخلوط کردن پودر کلر و عناصر مختلف می توان هزاران محصول مورد نیاز را تولید کرد و از این دست محصولات باید به مواردی همچون مفاصل زانو و لگن، ضدعفونی کننده آب آشامیدنی، پنل های خورشیدی، انرژی و.. اشاره کرد. عنصر کلر در طبیعت به ندرت قابل یافت است، اما کلر با عنصر شیمیایی سدیم همانند نمک خوراکی در کنار هم در طبیعت موجود است.

کلر چیست و قیمت آن چقدر است؟انواع مختلف کلر

کلر انواع مختلفی دارد که هر یک دارای کاربردهای مخصوص به خود می باشد. مهم ترین کاربرد آن در ضد عفونی و تصفیه آب آشامیدنی و استخر است. در ادامه به بررسی انواع کلر می پردازیم. این نکته را هم باید مد نظر قرار دهیم که قیمت هر کیلو کلر بستگی به نوع آن دارد و باید به هنگام خرید کلر، به نوع و قیمت آن توجه ویژه ای داشته باشید.

آب ژوال

آب ژوال که با نام های وایتکس و هیپوکلریت سدیم معروف است، یکی از مهم ترین ترکیبات کلر محسوب می شود. این ترکیب خواص تمیز کنندگی و ضدعفونی کنندگی دارد که در صنایع رنگرزی، نساجی، ساخت کاغذ و … مورد استفاده قرار می گیرد. برای آن که آب ژوال با آلودگی های موجود واکنش ایجاد نکند، بهتر است میزان پی اچ را کاهش دهید. برای استاندارد سازی خواص اسیدی و قلیایی آب بهتر است بعد از انجام‌ پروسه ضد عفونی و تصفیه، میزان پی اچ آب افزایش پیدا کند.

گاز کلر

یکی از مهم ترین انواع کلر که برای ضد عفونی کردن آب کاربرد دارد، گاز کلر یا کلر آزاد نام دارد. بر عکس دیگر انواع کلر، نوع گازی آن می تواند باعث افزایش خاصیت اسیدی محیط شود و ضروری است پس از پایان مراحل گندزدایی، از بین بردن ترکیبات جانبی تولید شده در محیط  صورت گیرد. گاز کلر از قدرت نشت و انفجار بالایی برخوردار است و به همین دلیل برای نگهداری آن از کپسول های خاصی استفاده می شود.

معرفی گاز کلر

دی اکسید کلر

از ترکیبات دیگر این عنصر می توان به دی اکسید کلر اشاره کرد که بیش ترین کاربرد آن در گندزدایی و تصفیه آب استخر ها می باشد. دی اکسید کلر به شکل ژل یا قرص تولید و عرضه می شود. این ترکیب قوی خاصیت گندزدایی بالایی دارد که هزینه آن هم نسبت به سایر ترکیبات گران تر است. خرید کلر دی اکسید به نسبت دیگر انواع این ماده کمتر بوده و به ندرت مورد استفاده افراد قرار می گیرد.

هیپوکلریت کلسیم

 یکی از انواع کلر هیپوکلریت کلسیم نام دارد که ظاهری پودری شکل داشته و برای تصفیه آب استخر از آن استفاده می کنند. هیپوکلریت کلسیم با انواع مواد شیمیایی واکنش شدیدی ایجاد می کند، پس در این صورت نباید در کنار یکدیگر قرار بگیرند. این ترکیب پرمصرف می تواند باعث افزایش خاصیت قلیایی آب شود. در این شرایط بهتر است پس از پایان فرایند تسویه میزان ph آب را اندازه گیری کنید و در صورت لزوم آن را افزایش دهید.

هیپوکلریت کلسیم، یکی از انواع کلر

هیپوکلریت کلسیم، یکی از انواع کلر

موارد مصرف کلر

در این قسمت ما قصد داریم به کاربرد های کلر بپردازیم. به طور کلی قیمت هر کیلو کلر به کاربرد های آن و نوعی از این محصول که تهیه می کنید، بستگی دارد. کلر عنصری است که در صنعت و همچنین مصارف دیگر کاربرد های زیادی دارد. کلر خاصیت ضد عفونی و تمیز کنندگی بسیار بالایی دارد و به محض برخورد با مواد آلی سریعا واکنش ایجاد می کند. کاربرد های کلر گسترده است که ما در این قسمت به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم.

  • از عنصر کلر بیش تر برای ضدعفونی کردن آب آشامیدنی، استخر ها، میکروب ها، لکه ها و… استفاده می کنند.
  • گندزدایی فاضلاب بهداشتی و صنعتی
  • استفاده از فرآورده های کلر برای تولید مواد تمیز کننده
  • مصرف عنصر کلر در صنعت رنگرزی و نساجی
  • قابل استفاده در صنعت استخراج برم و ساخت کلروفرم ها
  • کاربرد عنصر کلر در محصولات نفتی تولید پلاستیک، منسوجات و…
  • تهیه انواع محصولات تمیز کننده و سفید کننده
  • ضد عفونی کردن تجهیزات تولید مواد غذایی
ضدعفونی کردن تجهیزات کارخانه ای به کمک کلر

ضدعفونی کردن تجهیزات کارخانه ای به کمک کلر

قیمت کلر ایرانی

قیمت کلر با توجه به کیفیت و خلوصی که دارد، متغیر است. اگر به دنبال قیمت کلر ایرانی هستید، لازم است تا با برای کسب اطلاع دقیق، به مراکز فروش کلر مراجعه کنید. اما کار شما راحت خواهد شد، در صورتی که از طریق سایت تهران اسید، اقدام به بررسی قیمت ها و خرید کلر نمایید. در این سایت که به عنوان یک مرجع فروش مواد شیمیایی شناخته می شود، قیمت کلر ایرانی و خارجی با کیفیت های متفاوت، قابل مشاهده است. شما می توانید از طریق صفحه محصول و یا ارتباط با کارشناسان فروش این مرکز، کلیه اطلاعات لازم در زمینه قیمت کلر ایرانی و دیگر انواع این ماده را به دست آورید.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی عنصر کلر و کاربرد های آن و همچنین قیمت هر کیلو کلر پرداختیم. این عنصر در فروشگاه ها و مراکز فروش مواد شیمیایی با قیمت های مختلفی عرضه می شود. این که بخواهیم قیمت دقیق و ثابتی از این ماده شیمیایی بدهیم امکان پذیر نیست. اما اگر قصد خرید کلر با خلوص بالا و قیمت بسیار مناسب دارید، خرید از فروشگاه اینترنتی تهران اسید می تواند گزینه مناسبی باشد. برای خرید کلر کافی است از طریق درگاه زیر وارد صفحه محصول شده و به راحتی سفارش آنلاین خود را ثبت کنید.

فهرست