سیلیکاژل برای گل ⭐ [کاربرد سیلیکاژل در گل و گیاه]

کاربرد سیلیکاژل برای گل چیست؟ چگونه می‌توان از این ماده شیمیایی استفاده کرد؟ آیا در مورد قیمت آن اطلاع دارید؟ آیا می‌دانید سیلیکاژل را باید از کجا بخرید؟ چرا خرید سیلیکاژل برای گل‌ها اهمیت دارد؟ ما در این متن به تمامی سوالات بالا پاسخ خواهیم داد؛ در ادامه با ما همراه باشید.

آیا برای خرید سیلیکاژل برای گل دلیل خاصی دارد؟

قبل از آنکه به سراغ مبحث اصلی‌مان برویم، لازم می‌دانیم اطلاعات کمی در مورد سیلیکاژل به شما بدهیم. سیلیکاژل، یک ماده شیمیایی است. سیلیکات سدیم و اسید سولفوریک را با هم مخلوط کرده‌اند و سیلیکاژل را به دست آورده‌اند. درست است که در نام این ماده، واژه ژل به چشم می‌خورد، اما خوب است بدانید، سیلیکاژل حالت ژله‌ای نداشته و به صورت جامد عرضه می‌شود. ساختار و ظاهر این ماده شباهت زیادی به ماسه دریا دارد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باعث شده سیلیکاژل کاربرد زیادی پیدا کند، نحوه عملکرد آن است. سیلیکاژل، می‌تواند مولکول‌های آب را در خود نگه دارد و یا به عبارت دیگر آن را به خود جذب کند و به این شکل روی محیط اطراف خود اثرگذار ظاهر شود.

سیلیکاژل، به دلیل خاصیت جالبی که دارد، در بسیاری جاها به کار برده می‌شود. یکی از صنایعی که به حضور این ماده نیاز فراوان دارد، صنعت دارو است. برای آنکه بتوان از داروها در مقابل رطوبت محافظت کرد، این ماده را در داخل شیشه‌ها و یا بطری‌های دارو قرار می‌دهند. سیلیکاژل، رطوبت موجود در محیط را به خود جذب کرده و از ایجاد آسیب در داروها جلوگیری می‌کند. این، یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین خواص این ماده است.

نه تنها در حوزه دارو، بلکه کاربردهای دیگری را نیز می‌توان برای این ماده مثال زد. سیلیکاژل برای گل، یکی از کاربردهای غیر دارویی و بسیار زیبای این ماده است. اگر یک شاخه گل طبیعی دارید و می‌خواهید آن را به همان شکلی که هست حفظ کنید، بهتر است از سیلیکاژل استفاده نمایید.

اگر می‌‌خواهید با یک نتیجه حیرت آور از خشک کردن گل به کمک سیلیکاژل دست پیدا کنید، بهتر است در زمان استفاده از این ماده، نهایت دقت را به کار ببندید. وقتی از سیلیکاژل برای گل استفاده می‌کنند، تمامی رطوبتی که در گل وجود دارد جذب سیلیکاژل شده و گل به همان حالتی که هست، خشک می‌شود.

نحوه استفاده از سیلیکاژل مخصوص گل چگونه است؟

همان طوری که گفتیم از سیلیکاژل برای گل، و خشک کردن آن در رنگ و اندازه طبیعی‌‌اش استفاده می‌کنند. اگر، از یک گل طبیعی خاطره خوبی دارید و می‌خواهید آن را تا آخر عمر نگه دارید، توصیه می‌کنیم حتما از این ماده برای خشک کردن آن استفاده کنید. مراحل خشک کردن گل با سیلیکاژل به شرح زیر است:

  • یک ظرف دردار بردارید و گل‌ها را به شکلی کاملا مرتب در داخل آن قرار دهید. سعی کنید گلبرگ‌ها را طوری قرار دهید که تحت فشار نباشند و خم نشوند؛ زیرا بعد از خشک کردن، گل‌ها به همان صورت باقی خواهند ماند.
  • در مرحله بعد استفاده از سیلیکاژل برای گل، باید این ماده را روی گلبرگ‌ها ریخت. از آنجایی که دانه‌های سیلیکاژل، درشت هستند، بهتر است آنها را آسیاب کرده و بعد آنها را روی گلبرگ‌ها بریزید.
  • بعد از آسیاب کردن و خرد کردن دانه‌های سیلیکاژل، به آرامی و به کمک یک قاشق غذاخوری، این ماده را روی برگ‌ها و گلبرگ‌ها بریزید و کاری کنید که تمامی قسمت‌های گل در داخل این ماده، مدفون شود.
  • درب ظرف را بسته و سعی کنید اجازه ندهید هیچ مقداری از هوا داخل آن باقی بماند.
  • بعد از آنکه همه قسمت‌های گل، خشک شدند، اجازه دارید درب ظرف را بردارید و گل‌ها را از سیلیکاژل خارج کنید. البته دقت داشته باشید، مدت زمان خشک شدن گل‌ها با هم متفاوت است. برخی از آنها دیرتر و برخی دیگر زودتر خشک می‌شوند.

وقتی گل‌ها را خارج می‌کنید، مواظب باشید؛ زیرا ممکن است گل‌های زیبای شما خشک شده باشند، و اگر فشار زیادی به آنها وارد شود، ممکن است خرد شوند و از زیبایی‌شان کاسته شود. اگر حس کردید که گل‌ها هنوز به صورت کامل خشک نشده‌اند، لازم است چند روز دیگر در داخل سیلیکاژل باقی بمانند.

نکات زیر را در زمان استفاده از سیلیکاژل مورد توجه قرار دهید!؟

  • این ماده نباید مدت زمان زیادی با هوا تماس داشته باشد؛ زیرا ممکن است رطوبت موجود در هوا را جذب کرده و خاصیتش کاهش پیدا کند.
  • اگر می‌‌خواهید چندین گل داخل ظرف قرار دهید، دقت کنید که هیچ یک از آنها به هم چسبیده نباشد.
  • وقتی می‌خواهید یک گل را در درون ظرف قرار دهید، رطوبت و یا شبنم نباید روی آنها وجود داشته باشد. اگر به این مورد توجه نکنید، بعد از آنکه سیلیکاژل را روی گل ریختید، این ماده سریعا به برگ گل چسبیده و بعد از خشک شدن از زیبایی آن می‌کاهد.
  • در زمان استفاده از سیلیکاژل، دستکش به دست کنید. این ماده، یک جاذب رطوبت است و باعث خشکی پوست دستان شما خواهد شد.

قیمت سیلیکاژل برای گل چقدر است؟

موضوع دیگری که شاید دانستن آن برای شما جالب و جذاب باشد، قیمت سیلیکاژل برای گل است. اگر دوست دارید گل‌هایی را که برایتان خاطرات زیادی زنده می‌کنند، خشک کنید، بهتر است سیلیکاژل را در بهترین کیفیت تهیه کرده و از آن استفاده کنید. برای آنکه بتوانید یک سیلیکاژل با کیفیت تهیه کنید، می‌بایست بدانید قیمت آن چقدر است.

مراکزی که در حوزه فروش این ماده فعالیت می‌کنند، قیمت‌های متفاوتی را به شما ارائه می‌‌دهند. اگر نمی‌خواهید برای خشک کردن گل‌ها هزینه زیادی صرف کنید، بهتر است قیمت این محصول را از جاهای مختلف دریافت کرده و سپس یکی از آنها را برای خرید انتخاب کنید.

بهتر است برای خرید سیلیکاژل فروشگاه‌هایی را انتخاب کنید که می‌دانید با کیفیت‌ترین و بهترین نوع سیلیکاژل را در اختیار شما قرار می‌دهند. با کمک سیلیکاژل‌ با کیفیت می‌توانید از نتیجه نهایی کار، رضایت زیادی داشته و مطمئن باشید که در جای درست، وقت و هزینه خود را صرف کرده اید.

کلام آخر

سیلیکاژل برای گل موضوع صحبت ما در این متن بود. اگر به دنبال خرید سیلیکاژل با کیفیت هستید، بهتر است به سراغ مراجع معتبری چون تهران اسید بروید. این مجموعه، یک منبع با سابقه در حوزه فروش ترکیبات شیمیایی است.

فهرست