از مشخصات فنی آب ژاول چه میدانید؟

امروزه  آب ژاول با فرمول شیمیایی NaClO  تحت نام های رایج  “وایتکس “، ” سفید کننده “، “هیپوکلریت سدیم “، “آنتی فرمین” به عنوان یک ماده اکسیدکننده قوی میشناسند. در حقیقت بیشتر مصرف آب ژاول به عنوان سفید کننده در از بین بردن لکه های لباس و یا برای ضدعفونی (از بین بردن باکتری ها)  میباشد.

شرکت های معتبر نظیر کیمیا تهران اسید، سالهاست باتوجه به تقاضای بسیار بالای این ماده شیمیایی برای مصارف مختلف ، تولید و عرضه را با بهترین قیمت آب ژاول در مقیاس صنعتی آغاز کردند.

آب ژاول یا هیپوکلریت سدیم یک ترکیب ناپایدار است که از یون های سدیم و هیپوکلریت تشکیل شده است. البته این ماده  در محلول پایدار میباشد.

کیمیا تهران اسید مشخصات فنی این ماده کاربردی را در جدول  زیر ارائه کرده است:

100 تا 150 گرم بر لیتر موجودیNaClo
8 تا 15 گرم بر لیتر

 

موجودی NaOH
80 تا 120 گرم بر لیتر موجودی NaCl
1204.02 کیلوگرم بر مترمکعب Density
Cp4.6 Viscosity

 

کاربرد آب ژاول چیست؟

  • عمده ترین کاربرد آن در صنعت به عنوان شاخه ای از بایوساید هاست که به عنوان ضدعفونی کننده سطوح استفاده میشود.
  • در تولید مایعات سفید کننده استفاده میشود.
  • در صنایع بهداشتی کاربردی است.
  • در صنایع کاغذ و مقوا بکار برده میشود.
  • آب ژاول در صنعت نساجی نی کاربرد دارد.
  • در بهداشت استخرهای شنا برای کنترل باکتری ها، ویروس ها و جلبک ها نیز موثر میباشد.

 

مشخصات فنی آب ژاول

از مشخصات فیزیکی و شیمیایی آب ژاول چه میدانید؟

 

NaClO

 

فرمول مولکولی

 

74.442 گرم بر مول جرم مولی
 

زرد مایل به سبز جامد است.

 

شکل ظاهری

نامطبوع و شیرین بو
1.11 گرم بر متر مکعب چگالی
64 درجه سانتیگراد دمای ذوب
214 درجه سانتی گراد دمای جوش
0 درجه سانیگراد انحلال پذیری  در آب

 

 

شما میتوانید آب ژاول مصرفی خود را از کارشناسان کیمیا تهران اسید بخواهید.کافی است سفارش خود را بصورت آنلاین ثبت کنید.

آب ژاول چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اکثر ما از ماده ای به نام آب ژاول در منزل و یا محل کار خود بهره های فراوانی می گیریم و شاید ندانیم که سفید کننده و گندزدایی که در تمیز کردن محیط به کارمان می آید، همان آب ژاول است. اما آب ژاول چیست و چه کاربردهایی دارد؟ در این مقاله شما را با ماهیت این ماده و کاربردهای آن آشنا می کنیم. آب ژاول مایعی تقریبا زرد رنگ است و به شدت سمی و خطرناک می باشد. این ماده را با فرمول شیمیایی NaOCl نشان می دهند و یکی از پر مصرف ترین مواد شیمیایی در صنعت است. در بررسی این پرسش که آب ژاول چیست و چه کاربردهایی دارد؟ باید گفت که این ماده نوعی قلیای قوی محسوب می شود و به علت دارا بودن ماده کلر، می تواند گند زدایی را در عالی ترین سطح به انجام برساند. این خاصیت آب ژاول سبب شده تا در بخش های مختلفی نظیر منازل، اداره ها، بیمارستان ها و محیط های درمانی از این ماده به عنوان گند زدا و تمیز کننده بهره گرفته شود. تمیز کردن استخرها و هم چنین از بین بردن بوی ناخوشایند ناشی از تجمع آب، از دیگر موارد کاربرد آب ژاول است. در ادامه این مطلب، شما را بیشتر با ماهیت این ماده آشنا کرده و هم چنین درباره مضرات و نحوه تهیه آن نیز صحبت خواهیم کرد.

فرق آب ژاول و وایتکس

نام وایتکس برای اکثر ما آشنا تر از آب ژاول است، اما عده ای این دو ماده را یک چیز می دانند. باید اشاره کرد که واقعیت چیز دیگری است. هر دوی این مواد دارای یک فرمول شیمیایی NaOCl هستند و کاربرد یکسانی هم دارند. اما فرق آب ژاول و وایتکس در غلظت و قدرت پاک و تمیز کنندگی آنها است. ماده سفید کننده ای که اغلب در منازل از آن بهره می گیریم، وایتکس نام دارد که غلظت آن در حدود 5 درصد است. فرق آب ژاول و وایتکس اینجاست که آب ژاول غلظتی در حدود 10 تا 16 درصد دارد و این معنای قدرتمند تر بودن این ماده می باشد. فرق آب ژاول و وایتکس تنها در میزان غلظت آنهاست که باعث شده تا از آب ژاول در مواردی که میزان نیاز به گند زدا بیش تر احساس می شود، استفاده شود.

آب ژاول را از کجا تهیه کنیم

پرسش متداول برای مصرف کنندگان مواد شیمیایی این است که آب ژاول را از کجا تهیه کنیم ؟ در پاسخ باید گفت که با توجه به سمی و خطرناک بودن این ماده، مرکز فروشی که نکات ایمنی در زمینه نگه داری، جابجایی و رساندن آن به مشتری را بداند و آنها را رعایت کند، در اولویت تهیه این محصول قرار می گیرد. مرکز فروش آنلاین کیمیا تهران اسید، یکی از قدیمی ترین و خوش نام ترین مراکز فروش مواد شیمیایی است که با رعایت تمام نکات ایمنی، این محصول را در محل به شما تحویل می دهد. در پاسخ جزئی تر به این پرسش که آب ژاول را از کجا تهیه کنیم ؟ باید گفت که در نظر گرفتن فاکتور کیفیت و قیمت هم جز جدایی ناپذیر در تهیه هر محصولی است. سامانه کیمیا تهران اسید با حذف واسطه ها، ضمن پایین آوردن قیمت تمام شده محصول، توانسته مانع از افت کیفیت آن به علت بالا رفتن زمان انبارداری گردد. شما مصرف کنندگان عزیز می توانید برای خرید آب ژاول به سامانه فروش کیمیا تهران اسید مراجعه کنید و خریدی آسان و لذت بخش را تجربه نمایید.

مضرات آب ژاول

همان طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، آب ژاول ماده ای سمی و خطرناک است. بنابراین نگه داری، حمل و هم چنین کار با آن نیازمند رعایت نکات ایمنی است تا از مضرات آب ژاول به دور بمانیم. خاصیت قلیایی شدید این ماده سبب شده تا تنفس، تماس پوستی و چشمی و بلعیدن این ماده، سبب وارد شدن آسیب به اندام و بافت های بدن شود و حتی فرد را تا سر حد مرگ به پیش براند. برای دور ماندن از مضرات آب ژاول، توصیه می شود از لباس های مناسب کار در محیط های شیمیایی بهره گرفته شود و هم چنین این ماده را به دور از مواد آتش زا و اسیدی قرار دهید.

فهرست