کاربرد اسید استیک در مواد غذایی⭐ [نکات خاص!]

کاربرد اسید استیک در مواد غذایی، تنها یکی از کاربردهای این ترکیب اسیدی است. اسید استیک، هم صورت طبیعی یافت می‌شود و هم برخی صنایع، قادرند آن را درحجم بالا تولید ‌کنند. این ماده، اگر به صورت رقیق استفاده شود، هیچ خطری برای بدن انسان ندارد و به همین دلیل است که در صنایع غذایی از آن به وفور استفاده می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با کاربردهای اسید استیک در صنایع غذایی در ادامه این متن با ما همراه باشید.

اسید استیک چیست؟ در مورد آن چه می‌دانید؟

شاید لازم باشد، قبل از آنکه در مورد کاربردهای اسید استیک در صنایع غذایی نکاتی را مطرح کنیم، کمی در مورد استیک اسید حرف بزنیم و بگوییم که این ماده چیست و چه چیزی در این اسید باعث شده است که از آن در صنایع غذایی استفاده کنند.

یکی از مهم‌ترین اسیدهای خانواده اسید کربوکسیلیک، اسید استیک یا اسید اتانوئیک نام دارد. این ماده، معمولا به صورت مایع در دسترس قرار داشته و به صورت بی‌رنگ دیده می‌شود. شاید جالب باشد که بدانید، این ماده حتی در خانه‌ اغلب ایرانی‌ها نیز یافت می‌شود. اسید استیک رقیق 5 درصد، که در اثر اکسیداسیون و تخمیر کربوهیدرات طبیعی تولید می‌شود، سرکه نام دارد. همان‌طوری که حتما می‌دانید، سرکه، بو و طعمی ترش دارد؛ این خاصیتِ سرکه به دلیل وجود اسید استیک است.

نه تنها در صنایع غذایی، بلکه در دیگر صنایع فعال در کشور نیز از این ماده به وفور استفاده می‌کنند. در صنایع تولید چسب، ساخت فیلم عکاسی، تولید پلاستیک، صنعت نساجی و حتی برای ساخت و تولید رنگ و لاک و رزین نیز از اسید استیک استفاده می‌کنند.

جالب اینجاست که این ماده در بدن ما نیز حضور دارد. از این ماده به عنوان یک ماده متابولیکی یاد می‌کنند که می‌توان در برخی مایعات موجود در بدن انسان و یا حتی آب گیاهان آن را دید. نکته‌ای که خوب است به آن توجه داشته باشید این است که امروزه، برای آنکه نیاز صنایع به این ماده را برطرف کنند، آن را در حجم زیاد و به صورت صنعتی تولید می‌کنند. این راهکار، راهکار خوبی برای تأمین نیاز کشور به اسید استیک است.

کدام خاصیت عجیب، باعث افزایش کاربرد اسید استیک در مواد غذایی شده است؟

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده کاربرد اسید استیک در مواد غذایی افزایش پیدا کند، خاصیت منحصر به فرد آن در نگهداری از ترکیبات مواد غذایی و جلوگیری از ایجاد کپک است. استیک اسید از رشد و گسترش کپک جلوگیری می‌کند و به این شکل، ترکیبات مواد غذایی از نظر سلامتی و بهداشت دچار هیچ گونه تغییری نمی‌شود.

نکته دیگری که خوب است در مورد این اسید ذکر شود، آنتی باکتریال بودن آن است. اسید استیک، یک ماده آنتی باکتریال است. این خاصیت، در حفظ و نگهداری سلامتی محصولاتی چون، گوشت سفید، انواع گوشت قرمز و محصولات لبنی کاربرد بسیاری دارد.

اگر بخواهیم در مورد دیگر دلیل استفاده از اسید استیک در مواد غذایی صحبت کنیم، باید به ضدعفونی‌کنندگی آن نیز اشاره‌ای داشته باشیم. اصولا، اسیدها از جمله موادی هستند که می‌توانند خیلی خوب مواد غذایی را ضدعفونی کنند. در صنایع تولید مواد غذایی که نمی‌توان از هر ماده‌‌ی ضدعفونی‌کننده‌ای استفاده کرد، این اسید، کمک بسیار خوبی است.

مهم‌ترین کاربرد اسید استیک در مواد غذایی چیست؟ آیا می‌دانید؟

کاربرد اسید استیک در مواد غذایی به دلیل خاصیت این ماده در حفظ و نگهداری از مواد غذایی است. نه تنها امروزه، علم به این موضوع رسیده است که اسید استیک خاصیت نگه‌دارندگی بالایی از خود نشان می‌دهد، بلکه گذشتگان نیز می‌دانستند که اسید استیک قدرت خوبی در نگهداری مواد غذایی دارد. باستان شناسان، توانسته‌اند ترشی‌هایی را که 4400 سال پیش تهیه شده‌اند، در منطقه بین‌النهرین کشف کنند. این مساله نشان می‌دهد که بشر از همان ابتدا نیز به درستی اسید استیک را شناخته و به صورت صحیح از آن استفاده می‌کرده است. در ادامه، قصد داریم در خصوص مهم‌ترین کاربردهای اسید استیک در صنایع غذایی نکاتی را بیان کنیم.

1- تولید ترشی یا کنسرو

رایج‌ترین و مهم‌ترین کاربرد اسید استیک در مواد غذایی، تولید ترشی و یا کنسرو است. برای استفاده از اسید استیک در تولید کنسرو و یا ترشی، دو دلیل عمده وجود دارد؛ یکی از این دلایل، نگهداری و حفظ کیفیت مواد غذایی در اثر بسته‌بندی‌ طولانی‌مدت، و دیگری، ایجاد طعم و مزه‌ای ترش است. اسید استیک از خراب شدن و فاسد ترکیبات ترش یا کنسروها جلوگیری می‌کند.

2- ترد کردن بافت گوشت

از دیگر دلایل کاربرد اسید استیک در مواد غذایی، افزایش تردی و نرمی گوشت است. این اسید به بافت گوشت نفوذ کرده و باعث ایجاد نرمی و تردی در آن می‌شود. معمولا برای این کاربرد، یا اسید را به صورت مستقیم روی گوشت اسپری می‌کنند و یا آن را به صورت رقیق شده با آب به کار می‌برند.

3- تقویت طعم

از دیگر دلایل استفاده از اسید استیک در صنایع غذایی، افزایش طعم محصولات غذایی است. از ترشی گرفته تا تنقلاتی، چون چیپس و پفک از اسید استیک استفاده می‌کنند تا طعم ترشی آنها افزایش پیدا کند. در واقع، اسید استیک در اینجا نقش تقویت‌کنندگی طعم را دارد.

آیا انتخاب صنایع غذایی برای کاربرد اسید استیک، انتخاب درست و به جایی است؟

موضوعی که باعث افزایش کاربرد اسید استیک در مواد غذایی شده است، غلظت پایین آن است. این ماده نیز به مانند هر اسید دیگر، اگر در غلظت و دوز بالا مورد استفاده قرار گیرد، آثار و آسیب‌های زیانباری را می‌تواند با خود به دنبال داشته باشد.

در صنایع غذایی، برای آنکه عوارضی چون، آلرژی، سوختگی دهان، مشکلات گوارشی و تحریک به وجود نیاید، از این اسید به مقدار و اندازه استاندارد استفاده می‌کنند. به همین دلیل است که این ماده در صنایع غذایی به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد. صنایع غذایی کشورمان، بسیار مواظب هستند تا غلظت اسید استیک از حد مجاز و نرمال خود فراتر نرود. از اسید استیک در کشاورزی و نابودی قارچ‌ها نیز استفاده می‌کنند.

کلام آخر

کاربرد اسید استیک در مواد غذایی موضوع صحبت ما در این متن بود. صنایعی که نیاز دارند برای تهیه این اسید اقدام کنند، می‌بایست این ترکیب را از مراجعی معتبر و مطرح در کشور همچون، تهران اسید خریداری کنند. قیمت و کیفیت ترکیب ارائه شده از سوی این مجموعه‌ها در سطح قابل قبولی قرار دارد.

فهرست