دستگاه ضد جلبک نانو

رشد جلبک ها در محیط هایی همانند آکواریوم ها، باعث از بین بردن نمای زیبای آکواریوم شده و زیست ماهیان و گیاهان درون آکواریوم را دچار مشکل می کند. از این رو برای از بین بردن جلبک های آکواریوم از مواد شیمیایی استفاده می شود. اما با ساخت دستگاه ضد جلبک، دیگر نیاز به استفاده از مواد شیمیایی وجود ندارد. دستگاه ضد جلبک نانو یکی از این گونه دستگاه هاست که قابلیت های متعددی دارد. در این مقاله قصد داریم به معرفی این دستگاه بپردازیم.

دستگاه ضد جلبک نانو چیست؟

دستگاه ضد جلبک نانو چیست؟

علل رشد جلبک ها در آکواریوم

به طور کلی از مهم ترین علل رشد جلبک آکواریوم ها می توان به وجود نور زیاد، به هم ریختن تعادل ترکیبات آب آکواریوم و کافی نبودن میزان گردش آب و دی اکسید کربن اشاره کرد. به دلیل تغییر دائمی محیط آکواریوم ها روش های مقابله با مشکلات آن ها از جمله ایجاد جلبک ها هم تفاوت دارد. روند رشد و تکامل جلبک ها همانند فرآیند تکامل گیاهان است و هر دو اشتراکات زیادی با هم دارند. به همین دلیل بسیاری از جلبک ها، در آکواریوم های گیاهی رشد می کنند. زیرا عناصر مورد نیاز برای رشد جلبک ها و گیاهان به هم شباهت دارد. از این رو، شرایطی را برای  رشد و تکثیر در آکواریوم پیدا می کنند.

یکی از مهم ترین دلایلی که در اوایل راه اندازی آکواریوم با آن ‌مواجه می شوید، ایجاد جلبک است. زیرا باکتری های مفید به میزان کافی وجود ندارد که آمونیاک از طریق چرخه نیتریفیکاسیون تبدیل شود. مقدار زیاد آمونیاک، باعث رشد خزه و جلبک شده و نوردهی و رسیدن مواد مغذی به گیاهان با مشکل روبر می شود که این مساله نهایتا باعث نابودی گیاهان می شود. کمبود اکسیژن هم می تواند باعث شود که آبزیان درون آکواریوم برای آن که اکسیژن کافی به دست آورند، تلاش بیش تری کنند. این مساله هم باعث آسیب دیدن باکتری های مفید و افزایش آمونیاک شده که در نهایت رشد جلبک ها را باعث می شود. از این رو به مقدار اکسیژن به عنوان موارد بسیار مهم، باید توجه کرد. خرید ضد جلبک و یا بهره گیری از شیوه های دیگر برای نابودی این گیاهان مزاحم، از مهم ترین و مرسوم ترین شیوه های مقابله با جلبک هاست.

دلیل رشد جلبک در آکواریوم چیست؟

دلیل رشد جلبک در آکواریوم چیست؟

تاثیر بهتر دستگاه ضد جلبک نانو بر رشد گیاهان

دستگاه ضد جلبک نانو باعث افزایش سرعت رشد گیاهان تا 50 درصد می شود و با مهار رشد جلبک ها و شفاف کردن آب، سبب می شود که گیاهان بتوانند نور بیش تری را جذب کنند. همچنین این دستگاه ضد جلبک با فعال کردن کاتیون های فلزات واسطه، رشد گیاهان و آبزیان را افزایش می دهد. مصرف مواد مغذی، هنگام افزایش رشد گیاه اتفاق می افتد که برای مهار جلبک های سبز تاثیر دارد. گیاهان سالم می توانند اکسیژن بیش تری را تأمین کنند و با افزایش میزان اکسیژن محلول در آب، باعث افزایش تعداد باکتری های هوازی می شوند که برای ایجاد یک محیط مناسب در آکواریوم ضروری است. دستگاه ضد جلبک نانو می تواند کارایی بالایی برای جلوگیری از رشد جلبک ها داشته باشد.

عملکرد دستگاه ضد جلبک در مهار جلبک ها

عملکرد دستگاه ضد جلبک نانو بر اساس آزمایش های صورت گرفته این گونه است که قادر به حفظ ORP در آکواریوم بوده که به همین دلیل جلبک ها نمی توانند تولید مثل کنند. ORP آب، باعث جدا شدن سلول ها از اسپور های آب می شود و در نهایت آن ها را حذف می کند. به عبارتی دیگر این دستگاه، از طریق اعمال ولتاژ به ارگان میکروسکوپی، باعث از بین بردن دیواره سلولی جلبک ها و باکتری ها می شود. بنابراین با نابودی جلبک ها، گیاهان مواد مغذی بیش تری را به خود جذب می کنند. این عملکرد تا حدی مشابه با محلول های ضد جلبک است. به همین دلیل فروش ضد جلبک و نیز دستگاه های آن در مراکز عرضه مواد شیمیایی رایج است.

ویژگی های دستگاه ضد جلبک نانو

 •  ضد جلبک برای استریل و شفاف سازی آب آکواریوم مناسب است.
 • برای نابود کردن جلبک های مزاحم در آکواریوم مفید است.
 •  مانع از رشد جلبک های کوچک در سطح آب می شود.
 • توانایی گیاهان آبزی را برای جذب بیش تر مواد مغذی افزایش می دهد.
 •  برای رشد سریع تر و سالم تر گیاهان آبزی مناسب است.
 •   برای از بین بردن باکتری های مزاحم تاثیر بسیاری دارد.
 • در پیشگیری از بیماری های رایج ماهیان تاثیرگذار است.
 • تعادل های بیولوژیکی موجود در آکواریوم را به هم نمی ریزد.
 • برای گیاهان و ماهیان آکواریوم کاملا بی خطر است.
 •  با باکتری های فیلتر تغذیه همزیستی دارد.
 •  برای سرعت دادن به بازیابی و بازسازی باکتری های فیلتر به علت کار نکردن مداوم دستگاه مناسب است.
 • دستگاه به نحوی طراحی شده است که طراحی خودکار و بازه زمانی مشخص برای کار با توجه به ابعاد آکواریوم دارد.
 •  نیازی به محلول های نابود کننده جلبک وجود ندارد.
 • می توان دستگاه را به راحتی نظافت کرد.
 •  برای آکواریوم هایی که تا 50 لیتر آب ظرفیت دارند، گزینه مناسبی است.

خرید دستگاه ضد جلبک نانو

با توجه به کاربرد ها و قابلیت های بالای این محصول، خرید ضد جلبک و استفاده از آن می تواند به راحتی آکواریوم شما را از شر جلبک های مزاحم رها کند. از این رو اگر تصمیم گرفته اید که این ترکیبات را خریداری کنید، ما به شما فروشگاه اینترنتی تهران اسید را پیشنهاد می کنیم. این مرکز فروش انواع مواد شیمیایی و از جمله ضد جلبک را با کیفیت منحصر به فرد و قیمت بسیار عالی به خریداران عرضه می کند. به این منظور تنها با ورود به سایت این فروشگاه اینترنتی و بررسی دستگاه می توانید نسبت به خرید آن از این وبسایت به صورت اینترنتی اقدام کنید.

خرید ضد جلبکجمع بندی

در این مقاله به معرفی دستگاه ضد جلبک و ویژگی های آن پرداختیم. این دستگاه با قابلیت ها و کاربرد های مختلفی که دارد، می تواند آکواریوم شما را از وجود هر نوع جلبک مزاحم پاک سازی کند. مزیت خرید از فروشگاه اینترنتی تهران اسید آن است که ضد جلبک را در کیفیت بالا و قیمت مناسبی عرضه می شود که می تواند برای خریداران مقرون به صرفه باشد. قیمت ضد جلبک در این سایت به نسبت دیگر مراکز مناسب تر بوده و برای مصرف کننده خاطره ای خوش از خرید اینترنتی را به ارمغان می آورد.

فهرست