زاج سفید اسمی که شاید تا به امروز بارها به گوشتان خورده باشد، اما کمتر کسی است که دقیقا بداند زاج چیست؟

با ما همراه باشید تا در این مقاله با زاج آشنا شوید…

زاج چیست؟

زاج نوعی ماده معدنی است که در حجم بسیار بالایی در طبیعت یافت می شود. هم چنین رنگ های مختلفی دارد که ترکیبات مواد شیمیایی موجود در آن متفاوت است. در پاسخ به اینکه زاج چیست باید گفت این ماده ظاهری شبیه به نمک دارد و ضد عفونی کننده نیز می باشد. هم چنین خواص درمانی عدیده ای دارد که می تواند برای بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار گیرد. پس از آنکه علم و صنعت مدرن متوجه شد که زاج چیست ، تولید آن از منابع طبیعت آغاز گردید و امروزه به عنوان یک ماده تولیدی در مراکز معتبری چون تهران اسید به شکل انبوه تولید می شود.

زاج سبز چیست؟

زاج دارای رنگ های مختلفی نظیر سبز، زرد، سیاه، سفید و… است که نشان از تفاوت در ترکیبات به کار رفته در آن است. نام زاج سفید و سبز بیش از دیگران به گوش می خورد. شاید برایتان این پرسش پیش آمده باشد که زاج سبز چیست . زاج سبز را می توان یکی از انواع این ماده دانست که دارای مواد شیمیایی سولفات آهن و مس می باشد که بسیار لطیف بوده و مورد استفاده های فراوانی قرار می گیرد.

کاربردهای زاج سبز چیست؟

این ماده به علت ترکیباتی که دارد می تواند به عنوان یک کود شیمیایی مورد استفاده قرار گیرد. زاج سبز می تواند اسیدیته خاک را کاهش دهد و به این شیوه به جذب بهتر مواد مغذی در خاک کمک شایانی خواهد کرد. در کنار زاج سبز، زاج سفید هم دارای خواص عدیده ای می باشد. این ماده می تواند در درمان سریع تر زخم ها به کمکتان آمده و به علت آنتی باکتریال بودن می تواند مانع از تجمع عوامل بیماری زا در پوست شود.

زاج سفید

کاربرد های زاج سفید در زندگی روزمره چیست؟

 1. زاج سفید برای درمان بوی نامطبوع زیر بغل و پاها
 2. بهبود یافتن سریع زخم‌ها
 3. برای بهبود عفونت واژن
 4. برای درمان مشکلات پوستی
 5. زاج سفید برای درمان ترک پا
 6. زاج سفید برای تقویت پوست
 7. بهبود عفونت گوش، حلق و بینی به کمک زاج سفید
 8. ‌دهان‌شویه طبیعی با زاج سفید
 9. برای خونریزی بینی
 10. برای بهداشت دهان و دندان

زاج چیست ویکی پدیا

در پاسخ به اینکه زاج چیست ویکی پدیا می توان گفت این ماده یکی از معجزه های طبیعت است که دارای خواص عدیده درمانی، صنعتی و کشاورزی است. به علت خاصیت اسیدی که این ماده دارد، در صنعت کشاورزی و برای تقویت گیاهان و بهبود تغذیه آنها بهره های فراوانی از آن گرفته می شود. ممکن است این پرسش پیش بیاید که نام های دیگر زاج چیست ویکی پدیا . زاج و مخصوصا زاج سفید را با نام زاک، زاغ و آلوم نیز می شناسند. خواص درمانی این ماده نیز بسیر قوی است و می تواند باعث شود تا عفونت در پوست از بین رفته و تجمع باکتری ها به حداقل برسد. از بین بردن بوی بد بدن نیز با مصرف زاج تحقق خواهد یافت.

قیمت زاج سفید

این ماده ارزشمند در کنار مزیت هایی که دارد، قیمت مناسب و به صرفه ای هم داراست. قیمت زاج سفید در سایت تهران اسید به نسبت سایر مراجع فروش این محصول مناسب تر بوده و می توانید با خیال راحت خرید خود را به ما بسپارید. همواره در خرید هر محصولی باید فاکتور کیفیت و قیمت را در کنار یکدیگر سنجید. با در نظر گرفتن این نکته باید گفت قیمت زاج سفید به نسبت کیفیتی که این محصول دارد، منصفانه بوده و می توانید از بابت خرید این محصول خیالی آسوده و مطمئن داشته باشید. سایت تهران اسید همه تلاش خود را برای ارائه محصولی با کیفیت به شما به کار بسته است و تنها رضایت شما را در نظر دارد.

مزایای استفاده از زاج سفید

 1. ماده‌ای مقرون به صرفه اما بسیار پرکاربرد است.
 2. از بین بردن باکتری‌ها با این ماده به راحتی ممکن می‌شود.
 3. آسیبی برای پوست به همراه ندارد و با همه افراد سازگار است.
 4. ماده‌ای در دسترس در تمامی فروشگاه‌ها و عطاری‌ها است.
 5. آلوم ماده‌ای قابض است (یعنی خاصیت جمع کنندگی دارد که به همین دلیل طعم گسی در دهان ایجاد می‌کند).
 6. ماده‌ای ضد عفونی کننده است.
 7. در از بین بردن بوی نامطبوع تاثیر به سزایی دارد.