معرفی اسید ضد بتن 

در ابتدا باید بدانیم که بتن چیست و از چه موادی ساخته شده است که بتوانیم اسید ضدبتن را تعریف کنیم بتن ماده ای کلیدی در صنعت راه و ساختمان سازی میباشد و به طور کلی به هر ماده یا ترکیبی که از یک ماده چسبنده با خاصیت سیمانی شدن تشکیل شده باشد گفته می‌شود ترکیب بتن نیز از انواع مختلف سیمان و نیز سرباره کوره‌ها،گوگرد،خاکسترهای آتشفشانی، مواد افزودنی، پلیمرها، الیاف و غیره ممکن است تهیه شود. باتوجه به اینکه بافت بتن بسیار سخت و مستحکم می باشد برای تخریب آن نیز نیازمند به اسید ضد بتن هستیم.اسید ضد بتن این توانایی را دارد که در مدت زمان کوتاه اثر خود را ایجاد کند چرا که اسید ضد بتن با فرمولاسیون ویژه ای که توسط متخصصان کیمیا تهران اسید ساخته شده است می تواند این بافت سفت بتن را تخریب کند اسید ضد بتن با ساختار ویژه خود این امر مهم را به بهترین نحو انجام می دهد.

اسید ضد بتن چیست؟

شاید این نکته تامل برانگیز باشد که اسید ضدبتن چیست؟ اسید ضد بتن ماده ی شیمیایی است که فرمولی اسیدی دارد بنابراین از چند نوع اسید به همراه کاتالیزور هایی که توانایی از هم گسیختن بافت سفت و سخت بتن را از هم دارد ساخته شده است.

تخریب بتن با اسید

در بالا درباره ماهیت اسید ضد بتن و و مزایا آن خواندید. حالا وقت روش های تخریب بتن با اسید می باشد، با ما همراه باشید

اسید ضد بتن روی سطح خشک و خنک کار میکند و برای داشتن بهترین نتیجه باید در هنگام مصرف از اسپری استفاده کنید که البته با پمپ های معمولی نیز امکان پذیر می باشد.

اسید بتن ضد یتن خود را روی بتن خود بریزید به صورتی که روی سطح بتن را کامل بپوشاند.
اسید ضد بتن حدودا بین 10 تا 50 دقیقه طول می کشد تا به داخل بتن نفوذ کند و فرآیند شیمیایی آن تکمیل شود.
هر زمان که روی سطح ، پودر سفید رنگ شکری شکل تشکیل شد، مجددا بر روی سطح پاشش نمایید.
و در آخر توجه کنید که اسید ضد بتن خود را به دور از نور آفتاب قرار دهید و حتما در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

از روش استفاده از اسید ضد بتن چه میدانید؟

روش استفاده از اسید ضدبتن به این صورت می باشد که برای بهره برداری مطلوب از این محصول بهتر است که در دمای پایین انجام شود ( در ساعت اولیه صبح و بعد از ظهر) همچنین در سطوح خشک و خنک نتیجه ی بهتری می دهد می توان برای انتقال اسید به سطوح از پمپ یا اسپری استفاده کرد. مدت زمانی که طول می کشد تا به داخل سطح مورد نظر نفوذ کند و واکنش شیمیایی آغاز گررد 10تا50 دقیق به طول می انجامد.البته این زمان با توجه به متغیر بودن ضخامت سطح مورد نظر می تواند متفاوت باشد.البته لازم به ذکر است که اسیدی که روی بتن ریخته می شود باید کاملا روی سطح را بپوشاند و پس از اتمام واکنش در صورت نیاز بر روی قسمت های باقی مانده نیز همین روش اعمال شود. اسفاده از دستکش لباس کار،عینک و ماسک مخصوص و رعایت نکات ایمنی در طول انجام مراح الزامی است.

مایع تخریب کننده بتن

تخریب بتن می تواند از سخت ترین کار ها باشد و نیاز به بسیاری تجهیزات داشته باشد اما با پیشرفت علم و وجود کتراک این کار بسیار راحت تر به همراه حداقل تجهیزات می باشد و بدون آسیب به محیط اطراف فقط جسم شما را تخریب می کند.

استفاده از کتراک بدون آلودگی بوده و استفاده آن در مناطق مسکونی بهترین انتخاب است ، با استفاده از این محصول می توانید برش بتن را به راحتی انجام دهید.

یکی از برترین مزیت های استفاده از کتراک این است که هرچه بتن مورد نظر سخت تر باشد ، سرعت تخریب و مقدار تخریب بیشتر است ، همینطور برای بتن هایی که استحام بالایی ندارند میتوان از آن استفاده کرد اما مدت زمان بیشتری برای تخریب نیاز دارد .

اسید ضدبتن را از کجا بخریم؟

خرید اسید ضدبتن با نام های گوناگونی انجام می شود ولی این نکته قابل ذکر است که تمامی مواد مشابه یکدیگر هستند و فقط در نوع نامگذاری با یکدیگر تفاوت دارند از جمله ی این اسامی به ضد سیمان-حلال سیمان-اسید پانچر-اسید تخریب کننده بتن-حلال ساروج اسید و اسید حلال کتراک می توان اشاره کرد.

قیمت اسید ضد ساروج

قطعا برای همه مهم ترین فاکتور یک محصول قیمت آن است. باید بگوییم شما می توانید هیچ نگرانی از ما خریداری کنید. شرکت کیمیا تهران اسید با سالها تجربه در زمینه مواد شیمیایی مشغول به کار است و شما می توانید برای مشاوره یا قیمت اسید ضد ساروج با ما تماس بگیرید.

قیمت اسید ضدبتن در کیمیا تهران اسید

برای اطلاع از قیمت اسید ضدبتن و همچنین نحوه ی کارکرد،طریقه ی استفاده و نکات ایمنی که باید در انجام کار رعایت شود می توانید با متخصصان مربوطه در بخش بازرگانی شرکت کیمیا تهران اسید تماس بگیرید متخصصین ما قیمت ضد اسید بتن را به طور کاملا رقابتی به شما مشتریان محترم عرضه می کنند.

کتراک چیست

استفاده از مواد منفجره برای از بین بردن سنگ، صخره، بتن و … در حفاری ها و ساختمان سازی ها مرسوم بوده است. اما سر و صدای ایجاد شده، سبب شد تا شیوه های مدرنی جایگزین این روش شود. امروزه از موادی به نام کتراک به منظور خرد کردن سنگ و بتن استفاده می شود. اما کتراک چیست ؟ چگونه می توان بدون ایجاد انفجار، سنگ ها را متلاشی کرد؟ در این مطلب شما را با کتراک، شیوه عملکرد و کاربرد آن آشنا می کنیم. قبل از هر چیز باید عنوان کرد که کتراک ماده ای غیر منفجره است که سر و صدایی را به هنگام کار کردن از خود منتشر نمی کند. از لحاظ شکل ظاهری به شکل پودری است که شباهت زیادی به سیمان دارد. این ماده به سادگی می تواند در عرض چند ساعت قوی ترین بافت های بتونی و سیمانی را از هم متلاشی کند. در ادامه شما را با نحوه کار این ماده آشنا می کنیم.

کتراک فوری

نام های دیگری که برای کتراک انتخاب شده است، کتراک فوری، کتراک نیم ساعته، حلال ساروج و … می باشد. کتراک فوری ماده ای است که در صورت به دور ماندن از رطوبت می تواند تا یکسال کلیه بتن، سنگ و سیمان هایی که در مسیر ساخت و ساز قرار دارند، از بین ببرد. این ماده به نسبت مواد انفجاری به شدت کم خطر تر بوده و سر و صدایی هم ندارد. با استفاده از کتراک فوری، نه تنها می توان در زمان کوتاهی نسبت به از بین بردن موانع اقدام نمود، بلکه این ماده برای سلامت کارکنان محیط های عمرانی، زیانی ندارد و می توان با خیال راحت از آن بهره جست.

طریقه استفاده از کتراک

اما طریقه استفاده از کتراک به چه نحو است؟ برای استفاده از این ماده، سوراخ هایی را در محل مورد نظر تخریب ایجاد می کنند. تا به اینجای کار تفاوتی با استفاده از مواد منفجره وجود ندارد. در ادامه طریقه استفاده از کتراک، سوراخ های ایجاد شده را با ترکیبی از پودر کتراک و آب پر می کنند و اجازه می دهند تا ماده اثر کند. مدت زمان اثر این ماده تا حد زیادی به کیفیت کتراک و هم چنین سختی سنگ و ساروج بستگی دارد. پس از گذشت مدت زمان معین، شاهد خرد و شکسته شدن ساروج و بتن مورد نظر خواهید بود، بدون اینکه کوچکترین سر و صدا و گرد و خاکی به اطراف بلند شود.

قیمت کتراک در بازار

 قیمت کتراک در بازار نوسانات زیادی را تجربه می کند و هر مرکزی با نام گذاری خاص بر روی این محصول، سعی در فروش آن را دارد. اگر به دنبال خرید کتراک با کیفیت و ارزان قیمت هستید، توصیه می کنیم سری به سایت کیمیا تهران اسید بزنید. این مجموعه با عرضه کتراک با کیفیت بالا، و قیمت مناسب، توانسته رضایت طیف گسترده ای از مشتریان خود را جلب کند. قیمت کتراک در بازار به نسبت کیمیا تهران اسید،  نوسانات زیادی را تجربه می کند که به علت حضور واسطه هاست. اما کیمیا تهران اسید با حذف واسطه ها و فروش مستقیم محصولات، توانسته قیمت محصول خود را در پایین ترین سطح نگه دارد، بدون اینکه از کیفیت آن بکاهد.

فهرست