معرفی تولیدکننده اسیدسیتریک

همانطور که میدانید ، اسید سیتریک به عنوان یک ماده نگه ‌دارنده طبیعی یکی از محصولات پرکاربرد در صنایع مختلف محسوب می شود. برخورداری از خصوصیت هایی مانند حلالیت بالا این ماده شیمیایی در آب، ترش کنندگی و ایجاد طعم دلپذیر، خواص بافری و غیر سمی بودن آن در حجم زیاد باعث افزایش کاربرد وسیع آن در صنایع غذایی و آشامیدنی شده است. حدود ۷۰ درصد از این اسید و نمکهایش در صنایع غذایی نیز کاربرد دارد.

از کاربردهای اسید سیتریک چه میدانید؟

در حقیقت کاربرد اصلی اسید سیتریک عمدتا به عنوان ماده محافظ مواد غذایی و آشامیدنی است. همچنین نمکهای سیترات با فلزات گوناگون در درمان بیماری ها به عنوان مکمل های غذایی نقش دارند. در همین حال کاربرد این ماده شیمیایی در خواص بافری سیترات ها در کنترل pH ، درمواد تمیز کننده خانگی و از سیتریک به دلیل تاثیرهای مراقبتی در ترکیب شوینده ها نیز مطرح است. این ماده با ترکیب شدن با یون‌های فلزی مانع مزاحمت آنها در ترکیب با اجزا تمیز کننده شوینده ها خواهد شد. در همین حال این اسید  در داروسازی هم بسیار مصرف میشود و به عنوان ماده ای بی خطر برای مصرف در غذاهاست.

تولیدکننده اسید سیتریک

اسید سیتریک را از کجا بخریم؟

کار احداث کارخانه اسید سیتریک در ایران  با سرمایه گذاری حدود ۲۰ میلیون یورو و با استفاده از تجهیزات منحصر به فرد یک شرکت اروپایی در سال ۸۱ آغاز و در سال ۸۵ این کارخانه  به بهره برداری رسید. امروزه کیمیا تهران اسید به عنوان بزرگترین مرجع خرید و فروش مواد شیمیایی به عنوان  تولید کننده سیتریک خوراکی در دو نوع آبدار و بدون آب نیز شناخته میشود .

تولید این اسید با توجه به اینکه ۹۰ درصد آن در صنایع پر مصرف دنیا کاربرد دارد بسیار قابل توجه است،شما میتوانید برای تهیه اسیدسیتریک مصرفی خود به راحتی با کارشناسان کیمیا تهران اسید در تماس باشید.

هدف از تولید اسیدسیتریک در ایران چیست؟

سیتریک به عنوان اسید آلی در بازار تولیدات صنعتی نقش مهمی دارد؛ به گونه ای که بیش از ۵۰ درصد اسید سیتریک دنیا برای تولید آب آشامیدنی مصرف میشود.۱۸ درصد در صنایع غذایی 16 درصد در صنایع شوینده ، ۸ درصد در گروه دارویی و ۷ درصد در سایر مصارف صنعتی استفاده میگردد.

تا پیش از احداث کارخانه اسیدسیتریک در ایران ، نیاز اصلی کشور به این محصول پرکاربرد از خارج کشور تامین می شد.

در حقیقت ایده احداث کارخانه اسید سیتریک در ایران با هدف کاهش و یا قطع وابستگی به  اسید سیتریک وارداتی  به مرحله اجرا رسید.

قیمت اسید سیتریک در کیمیا تهران اسید

با توجه به توسعه اقصادی و رشد صنعتی که طی این سال ها شاهد بوده ایم ، میزان مصرف سیتریک از ۱۴ هزار تن در سال ۸۵ به میزان 25 هزار تن در سال ۹۹ افزایش یافته است که این رقم بازار مصرف مناسبی را برای این ماده فراهم کرده است زیرا به عنوان ماده نگهدارنده به ویژه در صنایع غذایی بسیار پرکاربرد است.

شما میتوانید با اعتماد به کیمیا تهران اسید ،محصول مورد نظر خود را با بهترین قیمت و گارانتی درب کارگاه یا منزل خود دریافت کنید.

فهرست