نحوه استفاده از اسید بوریک

اسید بوریک، از انواع اسید ضعیف است که به طور معمول در بسیاری از مواد غذایی می توان آن را یافت. کاربرد های فراوانی برای این اسید وجود دارد و در بخش های مختلف می توان از آن استفاده کرد. نکته مهم در مورد این اسید، نحوه استفاده از بوریک اسید است. عدم استفاده درست از این ماده، می تواند خطراتی برای شما در پی داشته باشد. این اسید در بخش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه با نحوه استفاده از آن در این بخش ها آشنا خواهیم شد.

استفاده از اسید بوریک چگونه است؟اسید بوریک چیست؟

اسید بوریک، هیدرات اسیدی با قدرت پایین است که از بوریک اکسید گرفته می شود. این ماده به صورت کریستالی سفید یافت می شود. با افزایش دما، انحلال این ماده در آب افزایش پیدا کرده و غیر فرار است. این ویژگی ها باعث شده به عنوان یک حشره کش و جایگزین مطمئنی برای سموم مصنوعی که اغلب فرار نیز هستند، مورد استفاده قرار گیرد. زمانی اقدام به خرید اسید بوریک کنید که اصول استفاده از آن را دانسته و طبق دستور العمل از آن استفاده کنید تا دچار مشکل نشوید.

بوریک اسید چیست؟نحوه استفاده از بوریک اسید برای پرورش گیاهان

یکی از موارد استفاده از اسید بوریک در بخش کشاورزی است. این ماده به عنوان کود در فواصل مشخص به نحوه خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده برای پرورش گیاهانی مانند گوجه فرنگی و برخی از نهال های گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد.

برای این کار باید نسبت مشخصی از کریستال های بوریک اسید را با آب ترکیب کنید. دقت کنید دمای آب، باید کمی بالاتر باشد تا راحت تر حل شود. نحوه استفاده از اسید بوریک بر روی بسته های آن نوشته شده است. با توجه به نوع نهال، آن را استفاده کنید. برای مثال استفاده از اسید بوریک برای پرورش گوجه فرنگی، پیش از گل دهی محصول است و پس از آن استفاده نمی شود.

اسید بوریک در پرورش گوجه فرنگی

خاصیت ضد عفونی کننده

خواص بوریک اسید، باعث شده تا در علم پزشکی نیز مورد استفاده قرار بگیرد. در این بخش باید تمام جوانب احتیاط را رعایت کنید و بدون نسخه پزشک، از آن استفاده نکنید. لازم است بدانید که برای ضدعفونی کردن زخم های باز، چشم، دهان و… به هیچ وجه از این اسید بهره نگیرید.

یکی از بخش هایی که از اسید بوریک برای ضد عفونی کردن استفاده می شود، ضد عفونی کردن گوش است. آشنایی با نحوه استفاده از بوریک اسید برای ضد عفونی کردن گوش، باعث می شود تا از تاثیرات منفی بر بدن و خطرات استفاده نامناسب دور شوید.

نحوه استفاده از بوریک اسید برای انجام این کار از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ابتدا گوش را با هیدروژن پراکسید تمیز کنید تا مواد موجود در گوش پاک شده و اثر اسید بوریک را بهبود دهد. سپس پنج قطره از ماده را در گوش با قطره چکان بریزید و باقی مواد را با پنبه پاک کنید. در نهایت نیز پس از 10-15 دقیقه گوش را شستشو دهید. بهتر است، مایع گرم باشد تا تاثیر بهتری داشته باشد. باید اشاره کرد که مناسب بودن قیمت اسید بوریک و کارایی بالا و ایمن آن سبب بهره گیری از این اسید در علم پزشکی شده است.

ضدعفونی کردن گوش با اسید بوریکبوریک اسید به عنوان سم کشاورزی و حشرات

دیگر استفاده از اسید بوریک، به عنوان سم طبیعی و جایگزین سموم مصنوعی و فرار است که برای دور کردن آفات و حشراتی مانند سوسک و مورچه مورد بهره واقع می شود. یکی از روش هایی که از اسید بوریک به عنوان سم سوسک مورد استفاده قرار می گیرد، ترکیب آن با زرده تخم مرغ است. مقداری از کریستال های اسید را با یک زرده تخم مرغ خام ترکیب کنید. در صورتی که مایع به دست آمده غلیظ است، مقدار کمی آب گرم و به تدریج به آن اضافه کنید.

اسید بوریک به عنوان سم حیوانات موذینکاتی برای استفاده از اسید بوریک

  • هرگز از مایع برای زخم های باز، دهان، بینی، پوست کودکان و چشم (جز در مواقع خاص) استفاده نکنید و در صورت بلع اتفاقی سریعا به پزشک مراجعه کنید.
  • برای تهیه محلول، از آب گرم استفاده کنید تا راحت تر حل شود.
  • محلولی که برای استفاده مخصوصا سم های حشرات تهیه و نگهداری می کنید، دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.
  • اگرچه که بوریک اسید، یک اسید ضعیف است و به راحتی می توان از آن استفاده کرد، اما مصرف خودسرانه و بدون مراقبت از آن می تواند باعث بروز حوادث شود. نحوه استفاده از بوریک اسید را برای بخش های مختلف را بیاموزید تا به طور ایمن و بدون نگرانی از آن استفاده کنید.

برای خرید اسید بوریک می توانید از سایت تهران اسید کمک بخواهید. این مرکز عرضه کننده بهترین و با کیفیت ترین اسید بوریک موجود در بازار است که محصول را در زمانی کوتاه به همراه مشاوره رایگان و ضمانت کیفیت به شما عرضه می کند. کافی است از طریق درگاه زیر وارد صفحه اسید بوریک شده و سفارش خود را ثبت کنید.

فهرست