اسید کلریدریک چیست؟

قیمت اسید کلریدریک 37 درصد مرک به عنوان محلول آبی یا آبی گازی کلرید هیدروژن HCl  است که با نام های  “جوهر نمک” و “هیدروکلریک اسید ” در آزمایشگاه ها استفاده می شود، بسیار متغیر است. در واقع این ماده جز اصلی اسید معده است ، اسیدی که به طور طبیعی در معده انسان تولید می شود و به هضم غذا کمک می کند. همچنین فروش اسید کلریدریک به صورت مصنوعی برای کاربردهای مختلف صنعتی و تجاری صورت می گیرد و می تواند با تعدادی فرآیند تولید از جمله حل گاز کلرید هیدروژن در آب ایجاد شود .

پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این کاربردی و اطلاع از قیمت اسیدکلریدریک 37 درصد مرک با کارشناسان بزرگترین مرجع تخصصی فروش مواد شیمیایی یعنی شرکت کیمیا تهران اسید در تماس باشید .

بررسی فاکتورهای فیزیکی و شیمیایی تاثیرگذار بر قیمت اسید کلریدریک 37 درصد مرک:

شاید جالب باشد بدانید که ویژگی های اسیدکلریدریک خالص ممکن است بسیار بر روی واکنش های شیمیایی انجام شده  در آزمایشگاه ها تاثیر گذار باشد که در اینجا به بررسی تعدادی از انها می پردازیم:

  • خصوصیات فیزیکی اسید کلریدریک ، مانند نقاط جوش و ذوب ، چگالی و pH به غلظت یا مولاریته HCl  در محلول اسید بستگی دارد.
  • در هنگام خرید هیدروکلریک اسید ، توجه به این نکته که کلرید هیدروژن یک گاز بی رنگ و دارای بوی قوی است ضروری است.
  • در دمای −85 درجه سانتیگراد (−121 درجه فارنهایت) متراکم شده و در 114 درجه سانتیگراد (−173 درجه فارنهایت)  منجمد می شود.
  • این گاز در آب بسیار محلول است: در دمای 20 درجه سانتیگراد (68 درجه فارنهایت) آب 477 برابر حجم کلرید هیدروژن خود را حل می کند.
  • به دلیل حلالیت زیاد ، این گاز در هوای مرطوب دود می کند.
  • در محلول آبی این ترکیب به طور گسترده ای به یون هیدرونیوم (H3O +) و یون کلرید (Cl2) تفکیک می شود.
  • در محلول های رقیق ، تفکیک اساساً کامل است. بنابراین فروش اسید کلریدریک به عنوان یک اسید قوی مرسوم است.

مصارف و کاربردها:

حال نوبت به آن می رسد که به بررسی برخی از کاربردهای  مطرح HCL نگاهی بیندازیم تا با توجه قیمت اسید کلریدریک مرک 37 درصد ارائه شده در شرکت کیمیا تهران اسید به تصمیم قاطعانه تری برای خرید برسیم:

اسیدکلریدریک در درجه اول در چندین صنعت مانند لاستیک ، منسوجات و حتی در عکاسی یافت می شود. همچنین  خرید جوهر نمک برای استفاده خانگی  رایج است.

از نظر صنعتی ،افراد برای پردازش فولاد ، تولید باتری ، آتش بازی و موارد دیگر نیز به مراجع فروش اسیدکلریدریک مراجه میکنند.

چرا از جوهر نمک برای از بین بردن لکه های فلزی و تمیز کردن سنگ و کاشی استفاده می شود؟

اگرچه جوهرنمک دارای خاصیت بسیار بالای خورندگی است ، اما برای از بین بردن لکه های فلزات استفاده می شود. این می تواند آهن ، مس ، برنج و سایر فلزات را تمیز کند. اغلب به شکل رقیق شده استفاده می شود. در واقع باید هیدروکلریک اسید آن را با افزودن 9 قسمت آب به 1 قسمت اسید رقیق کرد. نباید از آن به طور مستقیم روی فلزات استفاده کرد زیرا ماده تمیز کنندگی بسیار قدرتمندی است.

اسید کلریدریک معمولاً برای تمیز کردن کاشی در آشپزخانه وحمام و بعنوان ماده ضدعفونی کننده استفاده می شود. همچنین در صنعت نساجی برای سفیدکردن لباس و فرآوری چرم در صنعت برنزه سازی چرم کاربرد دارد.

نقش اسید کلریدریک در خنثی سازی و کنترل pH چیست؟

به گفته کارشناسان فروش یکی از اهداف مشتریان از تحقیق درباره قیمت اسید کلریدریک 37 درصد مرک اراِئه شده در شرکت کیمیا تهران اسید ، تنظیم اسیدیته (pH) محلول ها است. در واقع برای کنترل PH محصولات دارویی ، غذاها و آب آشامیدنی  و همچنین برای خنثی سازی جریان های زائد (حاوی مواد قلیایی) از این ماده شیمیایی استفاده می شود.

اسید کلریدریک مرک مرغوب را از کجا تهیه کنیم؟

 شرکت کیمیا تهران اسید به عنوان بزرگترین شرکت فعال در زمینه فروش عمده اسیدکلریدریک صنعتی در کشور با توجه به سابقه چندین ساله خود ، تصمیم به ارائه بهترین قیمت اسید کلریدریک 37% مرک ، با کیفیت و خلوص بسیار خوب و صادراتی گرفته است.

به دلیل اولویت قرار گرفتن مشتریان  در شرکت کیمیا تهران اسید ، قیمت اسیدکلریدریک 37 درصد مرک ارائه شده برای این ماده ، کمترین قیمت بازار میان فروشندگان این محصول شیمیایی است.

مشتری عزیز میتواند از طریق راه های تماس موجود اسید کلریدریک با غلظت مدنظر خود را سفارش دهد و در سریعترین زمان ممکن محصول مورد نظر خود را تحویل بگیرد .

 

فهرست