اسید کلریدریک چه کاربردی دارد ؟

اسید کلریدریک یا هیدروکلریک اسید، همان اسید معده است که با فرمول شیمیایی HCl نشان داده می شود. این ماده اسیدی قدرتمند است که به عنوان یک ماده پایه در صنعت طرفداران زیادی دارد. اما اسید کلریدریک چه کاربردی دارد و مصرف کنندگان آن چه کسانی هستند؟ در این مطلب شما را با ماهیت، کاربردها، ایمنی و هم چنین نحوه تهیه این ماده آشنا می کنیم. در پاسخ به این پرسش که اسید کلریدریک چه کاربردی دارد ؟

باید گفت که این ماده به علت خاصیت اسیدی به شدت قوی خود، جایگاه ویژه ای در صنعت یافته است. در استخرها و محیط های آبی، برای تنظیم اسیدیته از این ماده بهره گرفته می شود. هم چنین این اسید قدرتمند می تواند فلزاتی که دچار زنگ زدگی شده اند را به خوبی تمیز کرده و به اصطلاح فرآیند اسید شویی را به انجام برساند. با بهره گیری از خاصیت اسیدی و خورندگی این ماده، تمیز کردن محیط هایی نظیر کاشی و سرامیک به واسطه آن انجام می شود و می تواند با استفاده ماده کلر موجود در آن، به راحتی به گند زدایی پرداخت. بخش عمده کاربردهای این ماده صنعتی است و در پاره ای موارد شاهد استفاده از آن در محیط منازل هستیم. اما همان طور که اشاره شد، این ماده اسیدی قدرتمند و خورنده است. بنابراین باید نکات ایمنی کار با آن را دانست تا خطرات احتمالی آن به حداقل برسد.

از خطرات اسید کلریدریک چه میدانید؟

اصلی ترین خطرات اسید کلریدریک به خاطر ماهیت اسیدی آن است که سبب آسیب به بافت انسان می شود. کاربر این ماده باید بداند که تماس پوستی و یا چشمی با اسید کلریدریک می تواند سبب خوردگی بافت، زخم و خون ریزی شود و التهاب های شدید را به همراه می آورد. هم چنین تنفس این اسید می تواند موجب تحریک شدید دستگاه تنفسی شده و فرد را تا مرز خفگی پیش برد. خطرات اسید کلریدریک می تواند شامل نگه داری آن در محیط نامناسب نیز باشد. این ماده به خودی خود آتش نمی گیرد، اما در صورتی که با فلزات در تماس قرار گیرد، می تواند گاز هیدروژن تولید کند که این ماده خطر آفرین بوده و انفجار را به همراه می آورد. تهیه این محصول از مراکزی که به نکات حمل و نقل آن آشنا هستند و اسید کلریدریک را در ظروف مناسب حمل و نقل می کنند، بسیار حائز اهمیت است. توصیه می کنیم برای به حداقل رساندن خطرات اسید کلریدریک، ضمن استفاده از پوشش های مناسب کار در محیط های شیمیایی خطرناک، آن را از مراکز معتبر تهیه نمایید.

فروش اسید کلریدریک در تهران اسید

امروزه فروش اسید کلریدریک در مراکز زیادی در حال انجام است. اما کاربران باید بدانند که تنها مراکز معتبر و خوش سابقه می توانند محصولی با کیفیت و بی خطر را به آنها تحویل دهند. با بررسی فاکتورهای خرید مواد شیمیایی، می توان با اطمینان ادعا کرد که مرکز فروش تهران اسید، یکی از برترین و امن ترین مراکزی است که نسبت به فروش اسید کلریدریک اقدام نموده است. فروش اسید کلریدریک در این مرکز تنها با یک تماس تلفنی به انجام می رسد و شما مصرف کنندگان گرامی می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به خرید اسید کلریدریک با کیفیت اقدام نمایید. هم چنین این مرکز از تیمی مجرب و کارکشته جهت فروش، حمل و نقل و انبارداری بهره گرفته است و این مساله خطرات ناشی از فروش اسید کلریدریک را برای مشتری به حداقل رسانده است.

 قیمت هیدروکلریک اسید متاثراز کاربرد آن

یکی از فاکتورهای مهم در تهیه هر محصولی، بحث قیمت تمام شده آن برای مشتری است. قیمت هیدروکلریک اسید نیز از این قاعده مسنثنی نیست. حذف واسطه ها می تواند تا حد زیادی در کاهش قیمت نهایی محصول موثر باشد. قیمت هیدروکلریک اسید با توجه به حذف واسطه ها در مرکز تهران اسید، به نسبت دیگر مراکز فروش این محصول پایین تر است. حدف نقش دلال ها در فروش اسید کلریدریک سبب شده تا ضمن کاهش افت کیفیت محصول، قیمت مقرون به صرفه تری برای مشتری به دست آید. باید عنوان کرد که پایین بودن قیمت هیدروکلریک اسید در این مرکز چیزی از کیفیت آن نکاسته است، زیرا علت قیمت پایین، فروش مستقیم محصول بوده است. با در نظر گرفتن فاکتورهایی چون کیفیت، قیمت، ایمنی حمل و نقل و انبارداری، زمان تحویل محصول و کاربرد و… می توان مرکز تهران اسید را یکی از برترین مراکز فروش آنلاین این محصول دانست.

فهرست