سیر تا پیاز در مورد الکل صنعتی

الکل صنعتی اولین بار توسط بویل در سال 1661 میلادی از تقطیر چوب تهیه شده و مصرف آن از موقع کشف تاکنون مرتب افزایش یافته است. متانول معروف به الکل چوب یا عرق چوب است زیرا در صنعت به مدت یک قرن از تقطیر چوب تهیه می شد.

فروش الکل صنعتی در بازار

در واقع الکلی که در صنعت به الکل صنعتی معروف می باشد همان الکل متانول می باشد که در کیمیا تهران اسید الکل متانول با بهترین قیمت فروش در انواع بسته بندی 2.5 لیتری، 20 لیتری، 220 لیتری قابل فروش می باشد. جهت اطلاع از قیمت فروش الکل متانول صنعتی به صفحه محصول مراجعه فرمایید.

قیمت الکل صنعتی در داروخانه

الکل صنعتی در داروخانه قابل خرید و فروش نیست و الکل های موجود در داروخانه الکل طبی یا الکل اتانول می باشد.

الکل صنعتی را از کجا بخریم؟

این سوالی است که خیلی ها بیان می کنند. لازم به ذکر است بدانید الکل متانول در شرکت های مواد شیمیایی قابل خرید و فروش می باشد و فقط مصرف صنعتی دارد. لطفا در هنگام خرید الکل صنعتی دقت فرمایید.

خواص فیزیکی الکل صنعتی

الکل صنعتی متانول مایعی زلال، سفید با بوی ملایم است. این الکل با شعله کم آبی می سوزد و اگر با آب مخلوط شود، حجم آن کم شده و گرما تولید می کند.

آیا الکل صنعتی قابل خوردن است ؟

بیشترین خطر الکل های صنعتی برای سلامتی انسان، کوری در اثر نوشیدن است. بلع الکل متانول ممکن است در اثر دامنه وسیعی از حرکات متقابل صورت گیرد، احتمالا ممکن است در اثر نوشیدن مقادیر متنوع اتانول عمل شود. اتانول به طور انتخابی توسط بدن متابولیزه شده و سبب می شود دفع مسمومیت در اثر تنفس به مقدار زیادی صورت گیرد. گزارشات نشان میدهد که نوشیدن متانول در برخی موارد باعث مرگ می گردد. علائم اولیه آن عبارتند از : ضعف، خستگی، سردرد، سرگیجه، حالت تهوع و درد شکمی است.

کاربرد الکل صنعتی در منزل

الکل صنعتی در منزل کاربرد خاصی ندارد و معمولا در صنعت مورد استفاده می گیرد زیرا استفاده از این الکل نیاز به تجهیزات ایمنی دارد که در منازل این امکان نیست. همچنین در حین کار با متانول باید از دستکش کار استفاده کرد زیرا این الکل سمی است.

فهرست