کاربرد جوهرنمک در منزل

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که بخواهید درمود خواص و کاربردهای مختلف جوهرنمک بدانید؟اینکه آیا جوهرنمک خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد؟اینکه آیا کسی با استفاده نا آگاهانه از جوهر نمک ممکن است بمیرد؟برای دریافت پاسخ این سوالات در ادامه این مقاله از کیمیا تهران اسید با ما همراه باشید.

جوهرنمک چیست؟

ماهیت شیمیایی جوهرنمک  یا هیدروکلریک اسید بر پایه ی آب و گاز کلرید هیدروژن می باشد.از خواص دیگر این ماده شیمیایی میتوان به وجود آن در در اسید معده اشاره کرد.استفاده جوهرنمک مصنوعی برای کاربرد های مختلف صنعتی و تجاری بسیار حائز اهمیت است.

استفاده جوهر نمک در خانه ها چیست؟

بطور کلی اگر بخواهیم به استفاده از جوهرنمک در صنایع مختلف بپردازیم، میتوانیم به کاربرد آن برای فراوری و پردازش فولاد ، استفاده از آن برای ساخت پلاستیک پلی ونیل کلراید ، نقش موثر آن در تولید کف پلی اورتان و کلسیم کلرید اشاره کرد.اما معمولا در خانه ها ، از آن به عنوان ضدعفونی کننده و پاک کننده سطوح استفاده میشود.

کاربرد جوهرنمک

ایا جوهر نمک  خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد؟

پاسخ این سوال مثبت است.از جوهرنمک در ساخت مواد ضدعفونی کننده و کشنده استفاده میشود.برخی موادی که از رشد لجن موجود در مواد کاغذی جلوگیری میکنند نیز حاوی هیدروکلریک اسید هستند.از سایر کاربردهای مطرح این ماده شیمیایی میتوان به استفاده از آن در ساخت پاک کننده های خانگی ، نگهداری و مراقبت از استخر و تولید موادغذایی اشاره کرد.

تمیز کننده های خانگی با جوهرنمک

هیدروکلریک اسید به دلیل خاصیت خورنده ای که در خود دارد تمیز کردن لکه های سخت را بهبود میبخشد ، و می تواند  به عنوان ماده ای در پاک کننده های خانگی نظیر پاک کننده های کاسه توالت ، تمیز کننده های کاشی حمام و سایر پاک کننده های چینی محسوب شود.

از پاکسازی استخر با هیدروکلریک اسید چه میدانید؟

هیدروکلریک اسید به عنوان یک ماده شیمیایی برای پاک کردن استخرهای شنا استفاده می شود ، و به شما مصرف کننده محترم برای حفظ pH مطلوب در آب کمک میکند.

 

هیدروکلریک اسید در منزل

میتوان کاشی ها را با جوهرنمک پاک کرد!

اکثریت تمیز کننده های کاشی، به ویژه مارک های معروف موجود در برخی از فروشگاه ها حاوی هیدروکلریک اسید هستند. این ماده شیمیایی پاک کردن لکه های سرسخت را آسان تر می کند .

هنگام ریختن جوهر نمک در لوله فاضلاب و یا روی کاشی ها ، از دستورالعمل های سازنده پیروی کنید تا از ایمنی خود مطمئن شوید . همیشه قبل از کار با این نوع محصولات ، از تهویه مناسب محیط اطمینان حاصل کنید.

چه ماده ای جوهرنمک را خنثی میکند؟

سدیم بی کربنات، هیدروکلریک اسید را خنثی می کند و به پاکسازی سطوح کمک ویژه ای میکند.

 

چه نکات ایمنی باید هنگام استفاده از جوهرنمک رعایت شود؟

هیدروکلریک اسید به شکل غلیظ و مایع ، دارای بوی تحریک کننده تند و شدید و بسیار خورنده میباشد. این ماده در اثر تماس می تواند باعث آسیب دیدگی ای مانند سوختگی شیمیایی شود.همچنین هیدروکلریک اسید ، اگر در چشم پاشیده شود ، می تواند باعث آسیب به چشم ، و حتی کوری گردد .

خورده شدن  هیدروکلریک اسید غلیظ می تواند باعث سوخته شدن شدید دهان ، گلو ، مری و معده شود.

شما میتوانید برای تهیه آنلاین جوهرنمک مصرفی خود به کارشناسان کیمیا تهران اسید اعتماد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست