متابی سولفیت سدیم در شراب

متابی سولفیت سدیم چیست؟

متابی سولفیت سدیم ، که “سدیم پیروسولفیت” ، “سدیم دی سولفیت ” نیز نامیده می شود ،یک پودر سفید یا مایل به زرد با فرمول شیمیایی Na2S2O5 است. این ماده شیمیایی یک ترکیب یونی حاوی کاتیون سدیم (Na +) و آنیون متابی سولفیت (S2O52-) است و به طور گسترده به عنوان یک آنتی اکسیدان در فرمولاسیون های دارویی استفاده می شود.

نقش متابی سولفیت سدیم در تولید شراب چیست؟

ویژگی های متابیسولفیت سدیم این ماده را به یک ماده افزودنی مهم در صنایع مختلف تبدیل می کند.

متابیسولفیت سدیم (که اغلب به آن SO2 ، سولفیت متا یا متابی گفته می شود) کاربردهای زیادی در تولید شراب دارد. این ماده شیمیایی برای کمک به کنترل باکتری های فساد و مخمر بومی که ممکن است از قبل روی میوه یا تجهیزات وجود داشته باشد ، استفاده می شود.

سولفیت ها همچنین به جلوگیری از قهوه ای شدن آنزیمی شراب ها کمک می کنند. در حین نگهداری و داخل بطری ، سولفیت ها در سطح مناسب با ادامه مهار ارگانیسم های فساد و همچنین با مهار اکسیژن از شراب محافظت می کنند.

به طورکلی از چه موادی در شراب سازی استفاده میشود؟

اولین چیزی که باید درک کنیم این است که هر سه این مواد سازنده شراب کار مشابهی را انجام می دهند:

 همه آنها سولفیت را به یک محلول اضافه می کنند. خواه شراب باشد یا آب ، نتیجه یکسان است.

 حال چرا استفاده از متابیسولفیت پتاسیم بر متابیسولفیت سدیم ارجعیت دارد؟

ممکن است سدیم طعم شور بسیار کمی داشته باشد. به خصوص هنگام تهیه شراب سفید ، افزودن پتاسیم به سدیم ترجیح داده می شود زیرا بعداً پتاسیم به پایداری سرما کمک می کند.

تفاوت اصلی بین متابیسولفیت سدیم و متابیسولفیت پتاسیم این است که یکی مقادیر باقیمانده سدیم در شراب باقی می گذارد و دیگری مقداری پتاسیم باقی می گذارد.

بسیاری از شراب سازان خانگی  تمایل به استفاده از متابی سولفیت پتاسیم به جای متابیسولفیت سدیم در شراب خود به عنوان وسیله ای برای جلوگیری از مصرف بیشتر سدیم در رژیم غذایی خود دارند. اما در واقعیت ، این تا حدودی بی فایده است.

چه مقدار سولفیت به شراب اضافه می شود؟

در صورت استفاده از دوز توصیه شده طبیعی سدیم متابی سولفیت – 1/16 قاشق چای خوری در هر گالن – سدیم باقیمانده که اضافه می شود معادل یک برش ترشی در هر مورد شراب است.

این مقدار به اندازه کافی برای تأثیر در عطر و طعم و به طور قطع برای تأثیر بر رژیم غذایی شما کافی نیست.

متابیسولفیت پتاسیم یکی از مهمترین ترکیبات تولید شراب است. این یک آنتی اکسیدان و باکتری کش است که دی اکسید گوگرد را وارد شراب می کند. برای افزودن 50 ppm از 1/4 قاشق چای خوری در هر پنج گالن استفاده کنید.

متابی سولفیت پتاسیم از نظر حجم کمی از متابیسولفیت سدیم قوی تر است – 17٪ قوی تر.

اطلاعات مطرح شده توسط کیمیا تهران اسید صرفا جهت آگاهی بخشی به شما مشتری گرامی است .

 تا زمانی که از متابیسولفیت سدیم برای هراستفاده غیرقانونی استفاده نکنید ، هیچ جای نگرانی نیست.

شما می توانید با آسودگی خاطر و با اطمینان از کیفیت عالی محصول سفارش خرید متابیسولفیت سدیم خود را از طریق کارشناسان فروش کیمیا تهران اسید قطعی کنید.

عوارض جانبی حضور متابیسولفیت سدیم در شراب چیست؟

در حالی که اکثر افراد سولفیت ها را بدون مشکل تحمل می کنند ، برخی ممکن است درد معده ، سردرد ، کهیر ، تورم و اسهال را تجربه کنند. اگر به این ترکیبات حساس هستید ، شراب قرمز یا شراب درست شده بدون سولفیت اضافه شده را انتخاب کنید تا مصرف شما را محدود کرده و از عوارض جانبی منفی جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست