میزان مصرف قرص کلر در استخر

میزان مصرف قرص کلر در استخر در اثر بخشی آن سهم بسزایی دارد. این قرص یکی از نام آشناترین روش‌های ضدعفونی کردن استخرهای رو باز، استخرهای سربسته، و در کل، استخرهایی است که در آنها افراد به شنا کردن می‌پردازند.
کسانی که مدیریت یک استخر را به عهده دارند و نسبت به کار خود احساس مسئولیت می‌کنند، از این قرص برای ضدعفونی کردن استخر بهره می‌برند. استفاده از این قرص، بسیار ساده است و از جمله روش‌های متداول گندزدایی آب به شمار می‌رود. اگر می‌خواهید بدانید در یک استخر با حجم مشخص، چه میزان از این قرص لازم است، در ادامه با ما همراه باشید.

میزان مصرف قرص کلر در استخر

میزان مصرف قرص کلر در استخر

چرا باید از قرص کلر در استخر استفاده کنیم؟

اگر میزان مصرف قرص کلر در استخر به اندازه، و کافی باشد، آب استخر به خوبی گندزدایی می‌شود. قرص‌های کلر، از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه هستند و در بین سایر روش‌های متداول برای ضدعفونی کردن، امتیازات زیادی دارند.
یکی از مزیت‌های استفاده از قرص کلر در استخر، گندزدایی آب در همه قسمت‌های استخر است. جهت استفاده از قرص کلر، آن را داخل یک اسکیمر و یا پخش‌کننده قرار می‌دهند. پخش‌کننده در سطح آب قرار داده شده و به کمک جریان، به این سو و آن سو برده می‌شود. در طی این حرکت و جابجایی، همه نقاط استخر به کمک قرص کلر، ضدعفونی شده و یک محیط مناسب برای شنا به وجود می‌آید.

دیگر مزیت قرص‌های کلر این است که بر خلاف سایر روش‌ها، نیازی به اندازه‌گیری دقیق حجم استخر نیست و با مشاهده چشمی و حدودی نیز می‌توان از قرص‌های کلر استفاده کرد. این قرص‌ها ترکیبی از هیپوکلریت سدیم، کلر و هیدروکسید سدیم هستند.
چنانچه میزان مصرف قرص کلر در استخر به اندازه کافی باشد، هیچ میکروب و یا میکروارگانیسم بیماری‌زایی در آن باقی نخواهد ماند. چنین استخرهایی برای شنا کردن بسیار مناسب هستند.

این محصول و مقاله آن فوق العاده برای شما کاربردی می باشد : 

میزان مصرف قرص کلر در استخر چقدر است؟

میزان مصرف قرص کلر در استخر را با توجه به حجم استخر تعیین می‌کنند. برای افزایش اثربخشی این قرص، باید میزان کافی از آن را به روشی درست مورد استفاده قرار داد. ما در زیر، حجم استخر و میزان مورد نیاز قرص کلر را بیان کرده‌ایم:
1- استخرهای 5000-2500 گالنی
برای استخرهایی که حجم آنها بین 2500 تا 5000 گالن است، یک عدد قرص کلر در هفته کفایت می‌کند.
2- استخرهایی با حجم 7000 گالن
در استخرهایی که حدود 7000 گالن آب در آنها جا می‌شود، باید 1 تا 2 عدد قرص در هفته استفاده گردد.
3- استخرهایی با حجم 10000 گالن
استخرهایی که حجم آنها حدود 10000 گالن است، برای آنکه به صورت کامل ضدعفونی شوند، باید 2 قرص در هفته استفاده شود.
4- استخرهای 13000 گالنی
برای ضدعفونی کردن استخرهایی که حجم آنها 13000 گالن است، باید 2 تا 3 عدد قرص در هفته داخل پخش‌کننده قرار داده شده و وارد آب استخر شود.
5- استخرهایی با حجم 15000 گالن
برای آنکه آب استخرهای 15000 گالنی نیز به صورت کامل ضدعفونی شود، باید در هفته 3 عدد قرص استفاده شود.
6- استخرهایی با حجم 20000 گالن
برای ضدعفونی کردن آب استخرهای 20000 گالنی نیز استفاده از 3 تا 4 قرص کلر در هفته کفایت می‌کند.
7- استخرهایی با حجم 25000 گالن
در ضدعفونی کردن استخرهایی با حجم 25000 گالن، از 4 تا 5 عدد قرص کلر در هفته استفاده می‌کنند.
8- استخرهای 30 هزار گالنی
استخرهای با حجم 30 هزار گالن برای ضدعفونی شدن به 5 تا 6 عدد قرص نیاز دارند.
نکته‌ای که خوب است همیشه آن را در پس ذهن خود داشته باشید این است که یک قرص 3 اینچی می‌تواند 5 هزار گالن آب را ضدعفونی کند. شما قبل از آنکه برای ضدعفونی کردن آب استخر اقدام کنید، ابتدا می‌بایست حجم استخر را مشخص کنید. داشتن حجم تقریبی استخر برای برآورد میزان مصرف قرص کلر کافی به نظر می‌رسد.

میزان مصرف قرص کلر در استخر چقدر است؟

میزان مصرف قرص کلر در استخر چقدر است؟

چه کنیم تا میزان مصرف قرص کلر در استخر اثربخشی بالاتری داشته باشد؟

حتی اگر میزان مصرف قرص کلر در استخر را درست هم به دست بیاورید و دقیقا از همان میزان قرص استفاده کنید، چنانچه برخی نکات مهم در هنگام مصرف آن را مورد توجه قرار ندهید، نمی‌توانید اثربخشی این قرص و ضدعفونی شدن آب استخر را به چشم مشاهده کنید.
اگر این قرص‌ها به صورت مستقیم در تماس با کف استخر قرار گیرند، پوشش و رنگ کف استخر را از بین می‌برند. در این وضعیت، قرص‌های کلر نمی‌توانند آن طور که باید و شاید، اثربخش ظاهر شده و آب را گندزدایی کنند.
هر وقت که به عدد درست میزان مصرف قرص کلر در استخر پی بردید و آن را مشخص کردید، یک سبد مخصوص پخش و توزیع قرص کلر آماده کنید؛ قرص را داخل آن قرار داده و سبد را به داخل استخر رها کنید. با حرکت جریان آب، سبد پخش کننده به نقاط مختلف استخر رفته و آب آن به صورت کامل ضدعفونی می‌شود.
اگر قرص‌های کلر را بدون سبدهای مخصوص وارد آب استخر ‌کنید، هم کارایی آن کاهش پیدا می‌کند و هم ضدعفونی کردن آب استخر به نحو احسن انجام نخواهد شد. بی‌توجهی به نکته‌ای که اشاره کردیم باعث افزایش هزینه‌های مالی شما خواهد شد؛ زیرا مجبورید مرتبا برای خرید قرص‌های کلر که قیمت آنها پایین هم نیست، اقدام کنید.
علاوه بر سبد پخش‌کننده، دستگاه‌های اتوماتیک نیز در اثر افزایش اثربخشی قرص‌های کلر تاثیر بسزا و غیرقابل انکاری خواهند داشت. این دستگاه، راندمان پخش قرص در کل استخر را به میزان قابل‌توجهی افزایش می‌دهد.

چه کنیم تا میزان مصرف قرص کلر در استخر اثربخشی بالاتری داشته باشد؟

چه کنیم تا میزان مصرف قرص کلر در استخر اثربخشی بالاتری داشته باشد؟

جمع‌بندی

میزان مصرف قرص کلر در استخر را می‌توانید با راهکاری که در همین متن اشاره کردیم، به دست آورید. برای افزایش اثر بخشی قرص کلر، این قرص باید کیفیت بالایی نیز داشته باشد. سعی کنید قرص کلر مورد نیازتان را از فروشگاه‌هایی چون تهران اسید خریداری کنید.
تهران اسید یک مرجع معتبر و قابل اعتماد برای خرید مواد شیمیایی و خصوصا قرص کلر به شمار می‌رود. به کمک قرص کلر ارائه شده توسط این مجموعه، آب استخر را به شکل موثری گندزدایی کرده و آن را ضدعفونی کنید. کسانی که مدیریت استخرهای عمومی را به عهده دارند، خوب از این فرصت استفاده کرده و با ضدعفونی کردن استخر، بهترین فضا را برای علاقه‌مندان به ورزش مفرح شنا آماده کنند.

فهرست