انواع حلال مورد استفاده در خشکشویی

خشکشویی یکی از شیوه های تمیز کردن لباس ها و از بین بردن لکه های موجود در آنهاست که مدت زمانی مدیدی است مورد بهره برداری قرار گرفته و امتحان خود را پس داده است. در این شیوه از انواع حلال مورد استفاده در خشکشویی به جای آب برای شست و شوی لباس ها بهره گرفته می شود و کسانی به سالم ماندن لباس ها و آسیب ندیدن بافت و الیاف آن توجه دارند، از این شیوه زیاد استفاده می کنند. انواع حلال مورد استفاده در خشکشویی، موادی هستند که می توانند به خوبی لک، چربی، خون و … را از روی بافت لباس بزدایند، بدون اینکه به ساختار پارچه آسیبی وارد کنند. انواع حلال مورد استفاده در خشکشویی طیف گسترده ای را شامل می شود که می تواند از نمک، سرکه، آبلیمو در مصارف خانگی تا مواد مرسوم شیمیایی در خشک شویی ها باشد.

خشکشویی چگونه انجام میشود

در پاسخ به این پرسش که خشکشویی چگونه انجام میشود ، باید گفت که این شیوه نوعی از تمیز کردن البسه است که طی آن از آب استفاده نمی شود. به جای آن از انواع حلال ها بهره برداری می شود که می توانند به خوبی آثار چربی و کثیفی روی الیاف را از بین ببرند و بافت لباس را نیز تحت تاثیر قرار ندهند. در پاسخ جزئی تر به این پرسش که خشکشویی چگونه انجام میشود باید گفت که آب می تواند سبب آسیب به الیاف برخی لباس ها به ویژه آن دسته از جنس پشم هستند، گردد. هم چنین تغییر سایز و حالت لباس هم در اثر شست و شو با آب اتفاق می افتد. اما در خشک شویی از حلال هایی استفاده می شود که این معایب را نداشته و می توانند سلامت لباس شما را تضمین کنند. اما خشک کردن لباس ها در خشکشویی چگونه انجام میشود ؟ برخلاف شست و شو با آب که به روش چرخاندن، آب اضافی از پارچه خارج می شود، در این شیوه لباس ها در دستگاه مخصوص خشک خواهند شد.

مواد لکه بر خشکشویی

لکه ها انواع و جنس های مختلفی دارند و اثرات گوناگونی بر روی پارچه از خود به جای خواهند گذاشت. مواد لکه بر خشکشویی به بازار آمده اند تا هر لکه را با توجه به ساختار آن، از بین برده و در عین حال باعث تخریب بافت لباس نگردند. مواد لکه بر خشکشویی تنها یک حلال نمی باشد که کلیه لباس ها به وسیله آن شسته شود. زیرا برای گرفتن بهترین نتیجه، باید ابتدا از ماهیت آلودگی روی لباس مطلع شد و سپس اقدام نمود. گاهی مواقع آب می تواند لک ایجاد شده را بدون وارد کردن صدمه به الیاف پارچه از بین ببرد. اما در برخی مواقع مواد لکه بر خشکشویی و انواع حلال ها که از معروف ترین  آنها می توان به پرکلرواتیلن اشاره کرد، موثر واقع می شوند.

فروش مواد شوینده خشکشویی

افرادی که به این حرفه روی می آورند، قبل از هر چیز باید با انواع لک ها و حلال مناسب آن آشنا شوند. فروش مواد شوینده خشکشویی طیف گسترده ای دارد که در صورت آشنا نبودن با آنها نمی توانید تصمیم صحیح را اتخاذ کنید. شما می توانید از مراکز فروش مواد شوینده خشکشویی اقدام به تهیه بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه برای تمیز کردن پارچه و لباس کرده و با این کار رضایت مصرف کننده خود را جلب کنید. برای موفقیت در این زمینه به شما توصیه می کنیم تا از معتبر ترین مراکز فروش مواد شوینده خشکشویی برای تهیه مواد کار خود استفاده کنید.

فهرست