قرص کلر کات کبود دار چیست؟

قرص کلر کات کبود دار یکی از موادی است که برای گندزدایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. زندگی انسان با بهداشت پیوندی ناگسستنی برقرار کرده است. هر زمانی که بهداشت در زندگی بشر کمرنگ شود، زندگی او تحت تاثیر قرار گرفته و به بیماری‌های متفاوتی مبتلا می‌شود.

برای ضدعفونی کردن محیط، روش‌های گوناگونی پیشنهاد می‌شود که یکی از موثرترین آنها استفاده از قرص کلر است. ما در این مقاله در مورد این قرص و موارد استفاده آن نکاتی را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

شاید این مقاله برای شما بسیار کاربردی باشد : 

بررسی قرص کلر کات کبود دارهمه چیز درباره قرص کلر کات کبود دار

قرص کلر کات کبود دار که به آن قرص دانه‌دار و یا قرص آنزیم‌دار نیز گفته می‌شود، جهت ضدعفونی کردن آب استخرها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در استخرهای بزرگ و یا کوچک، جهت از بین بردن عوامل بیماری‌زا از این قرص استفاده می‌شود.

این روش یکی از متداول‌ترین روش‌ها برای از بین آلودگی‌هایی است که در آب وجود دارد. برای ضدعفونی کردن آب درون استخرها، اعم از سرپوشیده و یا سرباز، روش‌های متفاوتی وجود دارد، اما اثرگذاری این قرص بیش از سایر روش‌هاست و به راحتی نیز در بازار یافت می‌شود. لازم به یادآوری است که هر یک از قرص‌های کلر، می‌توانند مقدار مشخصی از حجم آب را گندزدایی کند.

مزیت‌های قرص کلر حاوی کات کبود دار چیست؟

همان‌طوری که در فوق نیز اشاره کردیم، از قرص کلر کات کبود دار برای ضدعفونی کردن آب استخر استفاده می‌شود. موضوعی که باعث شده استفاده از این قرص به برخی روش‌های گندزدایی برتری داشته باشد، قابلیت حل شدن آن در آب است.

این قرص وقتی در تماس با آب قرار می‌گیرد به آرامی و با سرعتی کم شروع به حل شدن می‌کند. با این خاصیت، دیگر نیازی به استفاده از روزانه از قرص کلر نیست؛ زیرا دائما در طول روز، ترکیبات این قرص وارد آب استخر شده و آب به صورت کامل ضدعفونی می‌گردد.

در استخرهایی که فرصت لازم برای اضافه کردن مواد ضدعفونی کننده به آب آنها وجود ندارد، می‌توان از قرص کلر دارای کات کبود دار استفاده، و به سرعت آب استخر را ضدعفونی کرد. استخرهای روباز نیز که در اثر برخورد نور مستقیم آفتاب، کلرشان را از دست داده‌اند، برای ضدعفونی به کلر نیاز دارند. در صورت استفاده از قرص کلر، استخر روباز نیز ضدعفونی شده و هیچ باکتری و یا ارگانیسم بیماری‌زایی فرصت رشد در آن را پیدا نخواهد کرد.

مزیت قرص کلر کات کبود دارمهم‌ترین نکات در هنگام خرید قرص کلر کات کبود دار چیست؟

قرص کلر کات کبود دار را زمانی می‌توان بهترین نامید که تا آخرین گرم، در آب حل شده و هیچ مقدار حل‌نشده‌ای از آن باقی نماند. اگر این قرص حاوی آنزیم و سولفات مس نیز باشد، از رشد و گسترش جلبک‌های ریز نیز جلوگیری به عمل می‌آید. این جلبک‌ها باعث تغییر رنگ و سبز شدن رنگ آب استخر می‌شوند و در ضمن، کف و دیواره‌های استخر را لیز می‌کنند.

قرص کلر حاوی کات کبود دار به صورت 65 درصد، 70 درصد و 90 درصد تولید شده و در اختیار کسانی که استخر عمومی یا خصوصی دارند، قرار داده می‌شود. این قرص‌ها، به خوبی در آب حل شده و می‌توانند آب استخر را به صورت کامل گندزدایی کنند. قرص‌هایی که برای ضدعفونی کردن به کار برده می‌شوند، نباید هیچ رسوبی از خود به جای بگذارند. تهران اسید یکی از مراکزی است که در زمینه فروش کلر برای ضدعفونی فعالیت می کند.

چگونه از قرص کلر کات کبود دار استفاده می‌کنند؟

برای آنکه بتوان از قرص کلر کات کبود دار به نحوی موثر استفاده کرد، می‌بایست آن را داخل سبدهایی مخصوص قرار داد. از آنجایی که قرص کلر ممکن است باعث پوسیدگی و یا تغییر رنگ کف استخر شود، آن را داخل این سبدها قرار می‌دهند. سبدهایی که اشاره کردیم در ظرفیت و حجم‌های متفاوت در بازار موجود بوده و با توجه به حجمی که دارند، قابلیت پذیرش میزان مشخصی از قرص را خواهند داشت.

سبدهای مخصوص، چندین شیار و شکاف دارند؛ این شکاف‌ها، راه ورود آب به داخل سبد هستند. وقتی آب به داخل سبد نفوذ می‌کند، قرص کلر، حل شده و با جریان آب به سایر قسمت‌های استخر برده می‌شود. با کمک این روش، کل آب استخر ضدعفونی و گندزدایی شده و محیطی تمیز و کاملا پاکیزه برای شنا ایجاد می‌گردد. قرص کلر 200 گرمی برای ضدعفونی کردن 15 هزار لیتر آب کافی به نظر می‌رسد.

برای ضدعفونی کردن آب داخل استخر، تنها از روشی که در فوق اشاره کردیم استفاده نمی‌کنند. دستگاه کلر زن خطی روش دیگری است که می‌توان به کمک آن کل آب استخر را ضدعفونی کرد.

نحوه و نکات استفاده از قرص کلر

نحوه و نکات استفاده از قرص کلر

5 نکته فوق‌العاده مهم در مورد خرید و استفاده از قرص کلر

برای آنکه قرص کلر کات کبود دار بیشترین اثرگذاری را از خود نشان دهد، هنگام خرید کلر نکات زیر باید مورد توجه قرار داده شوند:

  • قرص کلر حاوی کات کبود باید از یک مرجع معتبر خریداری شود؛ در صورت رعایت این نکته، می‌توان مطمئن شد که قرص مذکور کیفیت بالایی دارد.
  • از دیگر مسائلی که در هنگام استفاده از این قرص باید مورد توجه قرار داده شود، بررسی منبع توزیع برای حل کردن کلر است. این منبع باید میزان جریان مناسب برای حل کردن قرص را داشته باشد.
  • دارا بودن منافذ و تبادل مناسب شناور از دیگر مسائلی است که برای افزایش اثربخشی این قرص باید مورد توجه باشد.
  • بهترین زمان برای استفاده از این قرص، آخر شب است.
  • بهتر است به همراه این قرص، دیگر مواد شوینده و پاک‌کننده آب استخر نیز به کار برده شود.
  • این قرص نباید در دسترس کودکان قرار داشته باشد؛ خوردن آن عوارض بسیار خطرناکی دارد.

نحوه استفاده از قرص کلر

جمع بندی

کسانی که رفتن به استخر یکی از علائق آنهاست، باید استخرهایی را انتخاب کنند که به تمیزی و رعایت نکات بهداشتی در آن توجه می‌شود. در استخرها، آب با پوست بدن به صورت مستقیم در تماس است و چنانچه آب، حاوی برخی عوامل بیماری‌زا و یا عوامل میکروبی باشد، بیماری‌های پوستی، بروز پیدا می‌کند. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم برای شنا کردن استخرهایی را انتخاب کنید که به آب آنها مواد ضدعفونی کننده، مانند قرص کلر کات کبود دار، اضافه شده و آب استخر گندزدایی می‌شود.

یکی از مجموعه‌های فعال در حوزه تولید انواع مواد گندزدا، تهران اسید است. این مجموعه، سابقه‌ای درخشان در حوزه تولید انواع مواد شیمیایی دارد و تمام توان خود را به کار می‌گیرد تا محصولاتی با کیفیت در اختیار مصرف‌کنندگان و متقاضیان قرار دهد. خرید کلر به منظور ضدعفونی کردن استخرها از سایت تهران اسید می تواند تجربه خریدی مطمئن را به شما بدهد.

فهرست