ضد جلبک مویی چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

یکی از بدترین جلبک ها که در آب شیرین و آکواریوم وجود دارد، جلبک مویی است که رفع آن کاری بسیار سخت می باشد. پیش از آن که از محلول ضد جلبک مویی استفاده کنید، بهتر است از محلول به مقدار خیلی کم استفاده شود. می توان گفت برای از بین بردن جلبک مویی بهترین روش استفاده از مواد ضد جلبک است. در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع ضد جلبک مویی چیست؟ بپردازیم.

مروری بر ضد جلبک مویی

مروری بر ضد جلبک مویی

معرفی ضد جلبک مویی

جلبک مویی که نام دیگر آن جلبک برس است، غالبا روی برگ های گیاهان ایجاد می شود که رشد اندکی دارند و برخی مواقع این جلبک ها روی سنگ ها، تجهیزات مکانیکی، صخره ها و یا روی کنده های چوب قابل مشاهده است. جلبک مویی در جاهایی که آب به سرعت جریان دارد، رشد سریع تری دارند برای مثال؛ قسمت هایی همانند خروجی فیلتر سطلی یا تاپ فیلتر از این موارد است.

دلایل ایجاد جلبک مویی

دلایلی وجود دارد که موجب ایجاد و رشد جلبک مویی می شود. اولین دلیلی که افراد به آن توجه چندانی ندارند، کمبود سیستم Co2 درون آکواریوم است. برای بر طرف کردن این مسئله بهتر است سیستم Co2 را درون آکواریوم راه اندازی کنید و حتما مطمئن شوید که گاز به تمام بخش های آکواریوم دسترسی پیدا می کند. اگر متوجه عدم گردش آب شدید، بهترین روش استفاده از موج ساز برای منتقل کردن گاز به تمام بخش های آکواریوم است.

نور خورشید تاثیر بسیاری روی رشد و افزایش جلبک مویی دارد و برای جلوگیری از آن می توان آکواریوم را در قسمتی از خانه قرار داد تا نور اندکی به آنبرسد یا جلوی نور خورشید را تا حد ممکن بگیرید. با در نظر گرفتن این فاکتور ها نیاز شما به خرید ضد جلبک و یا استفاده از سایر روش های از بین بردن این پوشش سبز، به شدت کاهش پیدا می کند.

چرا جلبک مویی ایجاد می شود؟روش های از بین بردن جلبک مویی

 • قبل از آن که اقدامی برای از بین بردن انجام دهید، می توانید جلبک هایی مویی که درون آکواریوم یا روی شاخه و برگ وجود دارد را به آرامی جدا و خارج کنید. استفاده از مسواک برای رفع جلبک و کندن آن ها گزینه مناسبی است.
 • بعد از زیاد شدن گاز Co2 از سالم بودن حیوانات مانند ماهی، میگو و حلزون اطمینان حاصل کنید. زیرا گاز co2 ممکن است به آن ها آسیب وارد کند و باعث کشته شدن آن ها شود. اگر با انجام این کار ها جلبک مویی از بین نرفت، توصیه می شود نور را به مدت ۷۲ ساعت خاموش کنید و در این صورت قطعا نتیجه خوبی حاصل می شود.
 • در کل می توان گفت، برای رفع جلبک مویی تا جایی که ممکن است، از محصولات شیمیایی استفاده نکنید. زیرا ممکن است به گیاهان دیگر هم آسیبی وارد شود. اگر از مواردی که در بالا ذکر شد پاسخی نیافتید، در مرحله آخر استفاده از مواد ضد جلبک مویی برای از بین انواع مختلف جلبک آکواریوم مناسب است. مصرف این مواد به هیچ عنوان خطری برای آکواریوم و یا جانوران درون آن ندارد.
 • یکی از محلول های ضد جلبک مویی، کربن مایع است که با مصرف آن قطعا نتیجه عالی بدست می آورید. برای انجام این کار به یک سرنگ تمیز نیاز است و به مقدار ۵ میل محلول کربن مایع را به سرنگ بکشید و آن را لابه لای گیاهان و یا روی توده های اصلی تزریق کنید. اگر این روش را روزی چند بار انجام دهید، جلبک های مویی به مرور رشد اندکی خواهند داشت و سپس نابود می شوند.
 • مصرف تمامی مواد ضد جلبک می تواند موجب مرگ و میر جانوران آکواریوم و باکتری های مفید شود. در این صورت بهتر است بعد از خرید ضد جلبک و استفاده از آن نصف آب آکواریوم را تعویض کنید با این روش سیکل آب آکواریوم به حالت عادی بر می گردد. و برای آن که این مسئله مجددا درون آکواریوم رخ ندهد از محلول اکسل استفاده کنید.
 • یکی از محلول های تاثیرگذار و ایمن که برای از بین بردن انواع جلبک های مویی در آکواریوم استفاده می کنند، محلول ضد جلبک AlgExit است. محلول ضد جلبک مویی AlgExit محلولی ساده و مقرون به صرفه است که برای از بین بردن جلبک های مویی، رشته ای و ریش ریش قابل استفاده است. همچنین این محلول برای زندگی آبزیان و گیاهان آبی خطرناک نمی باشد. پس اگر برای نخستین بار از این محلول استفاده می کنید، باید بگوییم که رشد جلبک ها به طور کامل متوقف شده و سپس همگی نابود می شوند. همچنین در صورت باقی ماندن هاگ این جلبک ها در آب با وجود این محلول همگی از بین می روند.
استفاده از ضد جلبک مویی

استفاده از ضد جلبک مویی

ویژگی های مواد ضد جلبک مویی

 • باعث حذف آب از جلبک می شود.
 • مواد ضد جلبک مویی تهران اسید محصولی مناسب برای استفاده در آکواریوم است.
 • ضد جلبک مویی محلولی تاثیر گذار برای از بین بردن انواع جلبک های آکواریوم مخصوصا جلبک مویی است.
 • مواد ضد جلبک مویی برای حیوانات آبزی همانند؛ حلزون ها، ماهی ها، گیاهان و… به هیچ وجه خطرناک نمی باشد.
 • این محلول قادر است جلبک های رشته ای، ریش ریش، مویی یا برسی را به راحتی از بین ببرد.
 • اگر برای بار اول از مواد ضد جلبک استفاده کنید، رشد جلبک ها سریع متوقف شده و قادر است هاگ باقی مانده از جلبک ها را هم از بین ببرد.
 • قیمت ضد جلبک ها مناسب و اقتصادی است و برای مصرف کننده صرفه اقتصادی خواهد داشت.

خرید ضد جلبک مویی

اگر قصد خرید ضد جلبک مویی را دارید می توانید از فروشگاه های مختلفی آن را خریداری کنید. ما به شما خرید از فروشگاه تهران اسید را پیشنهاد می کنیم. مزیت مهم خرید از این فروشگاه آن است که این مواد با خلوص بالا و قیمت مناسب عرضه می شود که از این نظر برایتان بسیار مقرون به صرفه است و استفاده از این مواد با خلوص بالا می تواند کارایی زیادی هم برایتان داشته باشد. در این فروشگاه اینترنتی مواد ضد جلبک مویی در بطری های ۲۵۰، ۵۰۰ و ۱۰۰۰ میلی لیتر به مشتریان گرامی عرضه می شود.

خرید ضد جلبک از تهران اسید

خرید ضد جلبک از تهران اسید

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم شما خوانندگان گرامی را با مواد ضد جلبک مویی آشنا کنیم. اگر تا الان از جلبک های مویی درون آکواریوم منزلتان رنج می بردید، با استفاده از مواد ضد جلبک مویی قطعا می توانید جلبک های مویی را از آکواریوم حذف کنید. بهترین روش خرید این مواد از وب سایت فروشگاهی تهران اسید است که بهترین محلول های ضد جلبک را در بین دیگر مراکز فروش دارا می باشد.

فهرست