آب مقطر چیست

همه ما نام آب مقطر را شنیده ایم، اما این ماده دقیقا چیست؟ چه فرآیندی بر روی آب طی می شود که نام آب تغییر کرده و موارد مصرف عدیده ای را در بخش های مختلف پیدا می کند. در این مطلب قصد داریم شما را با پاسخ این پرسش آشنا کنیم که آب مقطر چیست ؟

آب در حالت عادی دارای ترکیبات، یون ها و در برخی موارد آلودگی هایی است که به صورت نامرئی در آن وجود دارند. وجود این ترکیبات باعث می شود که آب برای برخی مصارف نامناسب شود. به عنوان مثال آبی که برای تزریق وارد بدن می شود، باید فاقد هر نوع آلودگی و املاح باشد. اینجاست که آب مقطر به کار می آید. زیرا با استفاده از شیوه هایی کلیه آلودگی ها را از آن به دور کرده اند. در ادامه شما را با تفاوت اصلی آب مقطر و آب معمولی آشنا می کنیم.

تفاوت آب مقطر و اب معمولی

همان طور که اشاره شد، آب معمولی دارای املاح، یون ها و ناخالصی هایی است که برای برخی مصارف مناسب نمی باشد. برای حذف این آلودگی ها از روش های مختلفی بهره گرفته می شود. یکی از مرسوم ترین این روش ها را می توان شیوه تقطیر دانست. به این نحو که آب را جوشانده و بخاری که از آن به دست می آید را با سرد کردن به حالت مایع بر می گردانند. تفاوت اب مقطر و اب معمولی در حدف همین ناخالصی هاست که غالبا از شیوه تقطیر به دست می آید. این آب خالص را می توان برای مصارف گوناگون پزشکی، صنعتی و کشاورزی مورد استفاده قرار داد. این تفاوت اب مقطر و اب معمولی باعث شده تا بتوان از آب مقطر به عنوان نوعی حلال خالص و هم چنین ماده ای که ایجاد رسوب نمی کند، بهره های فراوان گرفت.

آب مقطر پزشکی

یکی از مهم ترین بهره برداری ها از این آب خالص را می توان در صنعت پزشکی و آزمایشگاه ها دانست. از آب مقطر پزشکی برای حل کردن داروها به هنگام تزریق استفاده می شود. هم چنین از آنجایی که آب در حالت عادی امکان رسوب دارد، به منظور بالا بردن طول عمر دستگاه های پزشکی و آزمایشگاهی که با آب سر و کار دارند، از آب مقطر پزشکی بهره می گیرند. به این شیوه رسوبی در دستگاه ها ایجاد نمی شود و طول عمر مفید آنها افزایش پیدا می کند. شست و شو های پزشکی هم از موارد دیگری است که به این مایع خالص نیاز دارد.

آب مقطر از کجا بخریم

برای تهیه این ماده باید به کیفیت و خالص بودن صد در صد آن توجه نمود. اگر شما هم به دنبال پاسخ این پرسش هستید که آب مقطر از کجا بخریم، به ادامه این مطلب توجه نمایید. سامانه فروش آنلاین کیمیا تهران اسید، با بهره گیری از مدرن ترین تکنولوژی های تولید آب مقطر، اقدام به فروش این ماده کرده است. شما می توانید برای خرید آب مقطر ارزان قیمت و با کیفیت، با کارشناسان بخش فروش کیمیا تهران اسید تماس حاصل کرده و محصول خود را سفارش دهید. خرید آب مقطر از کیمیا تهران اسید به علت کیفیت بالای محصول و قیمت مناسب آن، تجربه ای لذت بخش برایتان خواهد بود.

فهرست