اسید قوی چیست؟

مواد شیمیایی را می توان دارای خاصیت اسیدی، بازی و خنثی دانست. هر کدام از این خواص دارای ویژگی هایی است و کاربردهای مخصوص به خود را دارد. در این مقاله قصد داریم به بررسی اسید ها و نوع قوی آنها بپردازیم و عنوان کنیم که اسید قوی چیست؟ اسیدی را قوی می گویند که در زمان واکنش با آب، بیشترین میزان هیدروژن را آزاد می کند. هر چه این میزان بیشتر باشد اسید قدرت بالاتری دارد. از جنبه دیگری می توان به پرسش اسید قوی چیست؟ پاسخ داد. اسید های قوی دارای PH کمتری نسبت به سایر اسیدها می باشند و قدرت خورندگی آنها نیز بالاتر است. هم چنین این ترکیبات تمایل به دریافت الکترون دارند. اکنون که پاسخ پرسش اسید قوی چیست؟ را دریافت کرده ایم، به سراغ آشنایی با قوی ترین اسید ها می رویم.

قوی ترین اسید

شاید تا کنون اسم سولفوریک اسید که با فرمول شیمیایی H2S04 شناخته می شود، به عنوان قوی ترین اسید به گوشتان خورده باشد. اما باید اشاره کنیم که امروزه اسید های قوی تری نسبت به این ماده شناسایی شده اند که می توانند کاربردهای عدیده ای در صنعت داشته باشند. فلوئورآنتیمونیک اسید که فرمول شیمیایی آن  H2FSbF6 می باشد، در حال حاضر قوی ترین اسید شناخته شده است که به شدت سمی و خطرناک می باشد. این ماده یک سوپر اسید است و این عنوان تنها برای ترکیباتی به کار می رود که از سولفوریک اسید قوی تر باشند. میزان قدرت این ماده به قدری است که حتی می تواند شیشه را به سادگی در خود حل کند. فلوئورآنتیمونیک اسید که قوی ترین اسید شناخته شده در حوزه صنعت است، در صنایع مختلف به عنوان کاتالیزور و طیف گسترده ای از کاربردها استفاده می شود.

آشنایی با قوی ترین اسید دنیا

همانطور که عنوان شد فلوئورآنتیمونیک اسید قوی ترین اسیدی است که تا کنون شناسایی شده است. برای آشنایی با قوی ترین اسید دنیا لازم دیدیم ترکیبات به کار رفته در این اسید را معرفی کنیم. این سوپراسید ترکیبی از دو اسید هیدروژن فلوراید و آنتیموان پنتافلوراید که فرمول های شیمایی آن به ترتیب HF و SbF5 است، می باشد. غالبا از ترکیب اسید ها به اسیدهای قوی تری می رسیم، اما ترکیب این اسید در صورتی که به مقدار مساوی باشد، منجر به آشنایی با قوی ترین اسید دنیا برای انسان شده است. این اسید در صنعت کاربردهای فراوانی دارد که می توان از جمله مهم ترین آنها حلال بودن و هم چنین استفاده به منظور تهیه کربوهیدرات ها نام برد.

خرید اسید قوی

شما می توانید برای خرید اسید قوی به وب سایت تهران اسید مراجعه کرده و اقدام به خرید نمایید. ما برآنیم تا به شما در تهیه اسید های قوی که در صنعت کاربردهای فراوان دارند، یاری رسانده و با عرضه محصولات با کیفیت و با قیمت مناسب، رضایت شما را جلب کنیم. شما می توانید به هنگام خرید اسید قوی از طریق مجموعه ما، از بابت حمل و نقل آنها نیز خیال آسوده ای داشته باشید. همکاران ما در مجموعه  کیمیا تهران اسید می توانند به شما در خرید اسید قوی مشاوره های کارشناسی ارائه کرده و به منظور تهیه جنسی مرغوب و با کیفیت و قیمت مناسب به کمکتان می آیند.

فهرست