اسید استیک

اسید استیک با فرمول شیمیایی CH3COOH در دسته ی اسیدهای آلی و در خانواده کربوکسیلیک اسیدها قرار می گیرد و همچنین بویی تند و مزه ای ترش دارد. اسید استیک حالت فیزیکی مایع دارد و همچنین حلالی پروتیک است یعنی دارای پیوندی هیدرژنی می باشد (اتم هیدروژن متصل به اتم اکسیژن) بنابراین می تواند حلال خوبی برای مواد قطبی باشد اسید استیک را به نام های متفاوتی می توان شناخت که عبارت است از اتانوئیک اسید، جوهر سرکه یا جوهر انگور برخلاف اینکه اسید استیک در دسته ی اسیدهای آلی قرار می گیرند و اسیدهای آلی اسیدهای قوی به شمار نمی روند اما اسید استیک غلیظ می تواند برای فلزاتی مانند آهن، روی و منیزیم خوردگی ایجاد کند بنابراین به هنگام استفاده از اسید استیک باید از درصد مناسبی استفاده کرد متخصصان ما در مجموعه کیمیا تهران اسید آماده ی ارائه ی اسید استیک از درصدهای 2تا99 به شما خریداران می باشند.

اسید استیک گلاسیال

اسید استیک گلاسیال یا اسید استیک خالص نقطه ی انجمادC16.60 را دارا می باشد و در این نقطه ی انجماد به خود حالت جامد و کریستالی می دهد این حالت کریستالی اسید استیک را به اسید استیک گلاسیال تبدیل می کند دلیل این که ساختار اسید استیک گلاسیال حالت کریستالی به خود می گیرید می توان به دلیل دیمر شدن یا جفت شدن مولکول های استیک اسید دانست که می تواند بین هیدروژن گروه هیدروکسید یک مولکول استیک اسید و اکسیژن گروه کربونیل مولکولی دیگر از استیک اسید پیوند هیدروژنی برقرار کند. اسید استیک گلاسیال را می توان با تقطیر کردن استات فلزی به صورت منجمد تهیه کرد.

اسید استیک صنعتی

اسید استیک دارای گریدهای متفاوتی می شود نوع پرکاربرد آن اسید استیک صنعتی است. اسید استیک صنعتی غالبا در پلیمریزاسیون استات وینیل استفاده شود که طی فرآیند پلیمریزاسیون به پلی وینیل استات تبدیل می شود از اسید استیک صنعتی در صنایع رنگ سازی برای ساختن رنگهای مختلف،لاستیک و پلاستیک،در صنعت فیلم،آفت کش و همچنین در دارو سازی استفاده می شود شایع ترین روش تهیه ی اسید استیک صنعتی کربونیلاسیون متانول می باشد از آنجایی که متانول ماده ای ارزان می باشد این روش نسبت به سایر روش ها ارزان قیمت تر است.روش دیگر تهیه ی اسید استیک صنعتی اکسیداسیون بوتان می باشد که از حرارت دادن بوتان با اکسیژن هوا بدست می آید روشی دیگر که از طریق آن می توان به اسید استیک صنعتی دست یافت اکسیداسیون استالدئید می باشد.

اسید استیک خوراکی

اسید استیک خوراکی گریدی دیگر از اسید استیک می باشد و متداولترین آن سرکه است که ما از آن بسیار استفاده می کنیم و از تخمیر اتانول به دست می آید.اسید استیکی که در سرکه وجود دارد درصد اسیدی بسیار پایینی دارد از آنجایی که از استیک اسید به عنوان نگهدارنه ی مواد غذایی استفاده می شود و از طرفی هم به دلیل طعم ترشی که دارد امروزه در بسیاری از محصولات غذایی از استیک اسید خوراکی استفاده می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست