شیرین کننده های صنعتی چیست ؟

شیرین کننده های صنعتی در واقع موادی هستند که همانطور که از اسم آن ها پیداست برای شیرین کردن محصولات از آن ها استفاده می شوند که به صورت ماده قند صنعتی یا قند مصنوعی وجود دارد.
به دلیل تقاضا و نیاز بالا به شیرین کننده های صنعتی توسط شرکت های مختلف باعث شده تا با توچه به این که قند مصنوعی به تنهایی توانایی تامین و پاسخگو بودن نیاز شرکت ها در بازار باشد، موادی با نام شیرین کننده های صنعتی تولید شده اند. این مواد در واقع همان جایگزین قند و شکر صنعتی هستند و کاربرد اصلی آن ها همان شیرین کنندگی می باشد. این شیرین کننده ها ، تشکیل شده از برخی مواد شیمیایی می باشند که در مراحل پخت و تولید مواد غذایی استفاده می شوند. این نوع مواد مزایایی دارند که آن ها را از قند و شکر مصنوعی متمایز می کند و حتی در شرایطی بهتر و جذاب تر نیز می کند. میزان شیر کنندگی بالا و کالری کمتر از جمله مزایای فوق العاده این محصول می باشد. کالری کم این نوع محصول دلیلی برای استفاده از آن درمحصولات رژیمی می باشد و گزینه ای بسیار عالی و جذاببرای این کار باشد. شیرین کنندگی این محصول باعث می شود تا نسبت به قند و شکر صنعتی تا حدود زیادی مقرون به صرفه باشد زیرا استفاده فقط مقدار کمی از ان باعث شیرین شدن کافی محصول مورد نظر می شود و نیاز نیست از مقدار زیادی قند شکر استفاده کرد تا به شیرینی مورد نظر رسید.
شیرین کننده های صنعتی با توجه به مواد به کار رفته در ساختار آن ها و دیگر مؤلفه هایی که مختص کشورهای مختلف است، انواع زیادی را شامل می شوند. از جمله این شیرین کننده ها می توان از مواد زیر نام برد:
• آسپارتام (این شیرین کننده صنعتی با نام های دیگری از جمله شوگر توین، نوترا سوییت و همچنین ایکول نیز در بازارهای بین المللی شناخته و عرضه می شود)

• سوکرالوز

• نئوتام

• یس سولفام پتاسیم

• ساخارین

• آونتام

• سیکلمات

• نئو هسپریدین

در رابطه با مزایا و معایب استفاده از این شیرین کننده ها نقل قول های متفاوت و زیادی وجود دارد. برای مثال برخی مواد شیمیایی مضر ، مضرات زیادی دارند و می توانند درصد ابتلا به بیماری هایی مانند سرطان ف قند خون ، صدمه به روده و … را افزایش دهند. البته در این خصو باید نظر مقامات و مسئولین وزارت و ارگان های بهداشت و سلامت جامعه را نیز پیگیری نمود. این افراد استفاده از هر نوع شیرین کننده صنعتی را بی خطر و بی ضرر دانسته و حتی آن را مناسب برای افراد تابع رژیم های غذایی لاغری می دانند.

 

اهمیت شیرین کنند های صنعتی در زندگی

همانطور که در بالا خواندیم شیرین کننده های صنعتی تاثیر بسیاری در زندگی ما دارند و تقریبا در بیشتر محصولاتی که استفاده می کنیم وجود دارد که در ادامه به کاربرد های آن نیز می پردازیم پس همراه ما باشید.
انواع شیرین کننده ها کدامند ؟
همانطور که در بالاتر نیز توضیح دادیم ، شیرین کننده های صنعتی جایگزین شکر و قند شده اند و استفاده می شوند. در اصل شیرین کننده های صنعتی فقط یکی از انواع جایگزین شکر و قند می باشد. شیرین کننده های مورد استفاده به جای قند و شکر، انواع مختلفی دارند که از جمله مهم ترین آن ها شیرین کننده های طبیعی و صنعتی و شیرین کننده های جدید هستند. که در بالاتر توضیح مختصری از آن به شما دادیم.

موارد استفاده از شیرین کننده های صنعتی

اگر بخواهیم خیلی مختصر موارد استفاده از شیرین کننده های صنعتی را به شما توضیح دهیم باید بگوییم که در اصل اکثر محصولاتی که به عنوان خوردنی و نوشیدنی مصرف می کنیم دارای میزان مشخصی از شیرینی ساختاری در خود هستند و احتمالا شما نیز متوجه شیرینی موجود در این خوردنی و نوشیدنی هایی که مصرف می کنید شده اید. بنابراین گسترده کاربرد شیرین کننده های صنعتی بسیار وسیع است. جالب است بدانید این شیرین کننده های صنعتی در تولید مواد پخته کنسروی ، تهیه انواع آب نبات ها ، مربا ها ، کوکی ها ، بیسکوئیت ها ، ژله ها ، نوشیدنی های گاز دار ، نوشیدنی های غیر گاز دار ف لبنیات و … استفاده می شود.
و البته که این محصول در محصولات خانگی نیز استفاده می شود ، اما نکته مهم اینجاست که این شیرین کننده های صنعتی شیرینی های موجود در آن از شکر و قند بسیار بیشتر است و نباید به میزانی که از قند و شکر استفاده می شده از شیرین کننده های صنعتی نیز استفاده شود.

 

مزایا و فواید شیرین کننده های صنعتی

و اما پس همه این توضیحات هنوز برای خیلی ها مهم است که این شیرین کننده های صنعتی آسیبی به بدن می رسانند یا فوایدی برای بدن دارند ؟
برای جواب به این سوال باید گفت که حداقل این شیرین کننده های صنعتی آسیبی به دندان ها و لته افراد نمی رسانند. همچنین این شیرین کننده های صنعتی می توانند در کنترل وزن و کنترل میزان قند خون موثر باشد.

معایب های شیرین کننده های صنعتی

البته که پس از توضیحات در مورد مزایا نوبت به معایب نیز می رسد. نظریه ای وجود دارد مبنی بر اینکه استفاده طولانی مدت از شیرین کننده های صنعتی می تواند موجب به وجود آمدن بیماری های نظیر سرطان و بیماری های گوارشی و … می شود.
و اما در دو دهه اخیر تحقیقات و بررسی های زیادی بر روی این مواد صورت گرفته است. در دهه 1970 میلادی مطالعاتی بر روی شیرین کننده های صنعتی انجام شد که نتایج آن موجب شد که ساخارین به عنوان یک ماده مضر برای سلامتی معرفی شد.
دلیل این نتیجه، بررسی ارتباط بین مصرف ساخارین با بروز سرطان مثانه در موش هایی بود بر روی آن ها آزمایش صورت گرفته بود. این نتیجه در سال های بعد توسط انستیتوی ملی سرطان و دیگر نهادهای بهداشتی رد شد و مشخص شد دلیل علمی معتبری مبنی بر مضر بودن ساخارین وجود ندارد. پس بنابراین ساخارین هیچ مشکلی ندارد و ضرری برای انسان ندارد. و همچنین سازمان غذا و دارو که به اختصار FDA نامیده می شود نیز بی خطر بودن تمام انواع موجود در بازار را که قابل مصرف صنعتی و خانگی هستند را بررسی و سپس تایید کرد و اجازه عرضه آن ها در بازار را داد. عنوان GRAS نیز توسط این سازمان به موادی تعلق می گیرد که به طور کلی به عنوان بی خطر شناخته می شوند.

انواع شیرین کننده های صنعتی

شیرین کننده های جدید به دلیل ماهیت و چگونگی ساخته شدنشان، در دسته خاصی جای داده نمی شوند. در واقع این مواد ویژگی هایی دارند که باعث می شود تفاوت هایی زیادی با هم داشته باشند. در این رابطه می توان به شیرین کننده استویا اشاره کرد ، در ادامه انواع شیرین کننده های صنعتی را می بینید :

  • الکل های قندی
  • سوربیتول
  • آسپارتام
  • دکستروز

 

 

شیرین کننده های صنعتی از کجا بخریم ؟

و اما در آخر باید بگوییم که شما عزیزان می توانید این شیرین کننده های صنعتی را از شرکت ما که همان شرکت بزرگ کیمیا تهران اسید می باشد تهیه کنید. نه تنها شیرین کننده های صنعتی بلکه تمامی محصولات شیمیایی را نیز می توانید از این شرکت تهیه کنید. این شرکت با سالها سابقه در این حوضه مشغول به کار است و شما می توانید از طریق مراجعه حضوری به فروشگاه های این شرکت و یا مراجعه حضوری به شرکت و یا حتی تماس با ما میتوانید سفارش خود را انجام دهید.
البته که با تماس با ما می توانید علاوه بر انجام سفارش خود مشاوره نیز دریافت کنید تا درباره خرید خود مطمئن شوید.

فهرست