آمونیاک خانگی چیست؟

آمونیاک خانگی یک تمیز کننده و لکه بر بسیار قوی و پرطرفدار می باشد. از این ماده به عنوان هیدروکسید آمونیوم نیز یاد می شود.

همچنین اسپری های تمیز کننده شیشه، تمیز کننده های سطوح، تمیز کننده های حمام و غیره نیز شامل این ماده موثر و لکه بر هستند.

این محصول در واقع محلول آمونیاک با غلظت 5 تا 10 درصد حجمی بوده که به دلیل رقیق بودن خطرات کمتری برای استفاده خانگی دارد و عمدتا می توان برای از بین بردن لکه ها و پاکسازی سطوح مختلف از قبیل شیشه، سینک ظرفشویی، وان حمام، کاشی و سرامیک یا حتی میزهای چوبی از آن استفاده کرد.

 این محصول می‌تواند برای شما بسیار کاربردی باشد و شما را در کارهایتان کمک کند ! : 

چگونه با آمونیاک پاک کننده شیشه خانگی بسازیم؟

شیشه پاک کن خانگی خود را با آمونیاک درست کنید و بهترین آراستگی را روی آینه ها ، دوش ها و پنجره ها حس کنید. این پاک کننده خانگی بسیار جذاب است.

دستورالعمل پاک کننده شیشه نیاز به ½ فنجان آمونیاک ، 1 پیمانه الکل مالشی و 13 ½ فنجان آب برای تولید یک گالن دارد.

 

نحوه تهیه آمونیاک خانگی پرکاربرد چیست؟

 5 قاشق چای خوری آب را در یک فنجان اندازه گیری مایعات بریزید. سپس 2 قاشق چایخوری آمونیاک به آب اضافه کنید. با آمونیاک مانند سفید کننده رفتار کنید. بوی این ماده شیمیایی شدید است ،اگر نمی خواهید آن را لمس کنید ، دستکش بپوشید.

حالا 1 قاشق چایخوری صابون مورد علاقه خود را روی آب و آمونیاک اضافه کنید. هرچه در ظرفشویی آشپزخانه دارید خوب است! این محلول آمونیاک صابونی را با استفاده از قیف در بطری اسپری خود بریزید.

حالا وقت آن است که الکل اضافه کنیم. ما باید از الکل ایزوپروپیل 91٪ استفاده کنیم ، اما درصد کمتر از الکل هم خوب است.

½ فنجان را اندازه بگیرید و سپس آن را به آمونیاک صابونی موجود در بطری اسپری اضافه کنید.

در آخر ، مقدار زیادی آب اضافه کنید!

پاک کننده های پنجره و شیشه با بیشتر آب ساخته می شوند.

3 لیوان آب را اندازه بگیرید و به بطری اضافه کنید.

قسمت بالای اسپری را پیچ کنید ، آن را تکان دهید.

نکته مهم ایمنی درباره آمونیاک خانگی:

هرگز پاک کننده های پایه آمونیاک را با سفید کننده کلر یا محصولات حاوی سفید کننده ، مانند مواد شوینده پودر شده ماشین ظرفشویی ترکیب نکنید. بخارهایی که ایجاد خواهند کرد بسیار خطرناک هستند. قبل از انجام هرگونه اختلاط ، ابتدا برچسب های محصول را بخوانید.

شما میتوانید جهت خرید آمونیاک مصرفی خود با کارشناسان فروش کیمیا تهران اسید در تماس باشید.

فهرست