استفاده از آب اکسیژنه برای سفید کردن دندان ها یک روش بسیار ارزان است؛ این روش توسط جامعه دندان پزشکان آمریکا مورد تایید قرار گرفته است.آب اکسیژنه عموما برای درمان زخم ها به کار می رود اما در پاره ای از موارد برای حفظ سلامت دندان ها نیز به کار برده می شود.برای این کار محلول 3 درصد این ماده را به صورت نصف نصف با آب مخلوط کرده ( برای مثال 60 میلی لیتر از آب اکسیژنه را با 60 میلی لیتر آب مخلوط می کنیم) و سپس دندان ها را با مخلوط حاصله می شوییم.

بعد از شستن دندان ها با آب اکسیژنه آن را بیرون ریخته و سپس دهان خودرا با آب بشویید.

توجه داشته باشید که پس از شستن دندان ها با آب اکسیژنه حتما مسواک بزنید.

آب اکسیژنه برای دندان ها

آب اکسیژنه برای دندان ها

آیا محلول آب اکسیژنه و جوش شیرین به سفیدی دندان کمک می کند

ترکیب آب اکسیژنه و جوش شیرین کمک زیادی به سفید شدن دندان ها می کند برای ساخت این محلول باید 10 میلی گرم آب اکسیژنه را با 15 میلی گرم از جوش شیرین مخلوط نمود.این نسبت را میتوانید کم و زیاد کنید تا به میزان مناسبی برای خود برسید. همچنین میتوان مقداری خمیر دندان و نمک به این مخلوط اضافه کرد اما در این امر نباید زیاده روی شود.

دندان هایتان را با این مخلوط بشویید و اجازه دهید 2 دقیقه این مخلوط بر روی دندان ها بمانند سپس با آب دهان خود را بشویید و مسواک بزنید.

خواص آب اکسیژنه

خواص آب اکسیژنه

نکاتی که باید هنگام استفاده آب اکسیژنه رعایت کرد

هنگام فرآیند سفید کردن دندان، آب اکسیژنه را نخورید. خوردن آب اکسیژنه می تواند باعث تهوع، سوزش و حتی مرگ شوداگر زخم در دهان خود دارید، آب اکسیژنه می تواند باعث سوزش زخم ها و سفید شدن آنها گردد، اگر این دو امر را مشاهده کردید نگران نشوید عموما نرمال می باشداز روش های حاوی جوش شیرین زیاد استفاده نکنید، چراکه می تواند باعث مینای دندان شود. اگر ارتدنسی و یا هر چسب دیگری برروی دندان دارید، از جوش شیرین استفاده نکنید چراکه جوش شیرین می تواند چسب آنها را آب نماید. مقادیر زیادی آب اکسیژنه مصرف نکنید چراکه می تواند باعث آسیب دیدن مینای دندان شود.

آب اکسیژنه برای پوست

امروزه از بین بردن جوش و لک های صورت امر بسیار سختی می باشد و این موضوع بسیاری از مردم را درگیر خود کرده است. این جوش ها به دلایل مختلفی به وجود می آیند و بسته به دلیل بروز آن ها درمان های متفاوتی دارد.

یک راه موثر در درمان جوش و لک های صورت استفاده از آب اکسیژنه می باشد. این ماده در بسیاری از کرم ها و ماسک های ضد جوش استفاده می شود.

آب اکسیژنه برای پوست

آب اکسیژنه برای پوست

فواید آب اکسیژنه در درمان جوش صورت 

آب اکسیژنه یک اکسنده بسیار قوی است و هنگامی که روی پوست مالیده می شود به دلیل خاصیت ضد میکروبی آن ، باکتری ها را از بین می برد و یک محیط فاقد باکتری ایجاد می کند و از ایجاد عفونت جلوگیری می کند. آب اکسیژنه خاصیت پوسته پوسته کردن پوست را نیز دارد و از این طریق با برداشتن لایه از پوست جوش ها و لک ها را از بین می برد.

آسیب به پوست در صورت استفاده بیش از حد از آب اکسیژنه

آب اکسیژنه پوست را خشک میکند؛ از این رو توصیه می شود بلافاصله بعد از استفاده از آن از پاک کننده های مناسب استفاده شود.

6مرحله استفاده از آب اکسیژنه برای درمان جوش و لکه

1.ابتدا باید صورت خود را با یک نوع تمیز کننده ی طبیعی بشویید و هر گونه گرد و غبار ، آلودگی ، کثیفی و آرایش را از روی پوست خود از بین ببرید.

2.سپس سطح پوست خود را با حوله ی تمیز خشک کرده و مطمئن شوید که خیسی پوستتان از بین رفته است.برای از بین بردن جوش های صورت باید دقت و تمیزی زیادی به کار گرفته شود زیرا هر ماده ای که برای درمان جوش ها مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است باعث تشدید جوش ها شود. همچنین استفاده از هر ماده ای روی پوست های دارای جوش که خیس هستند باعث تحریک و سوزش پوست می شود و پوست خشک آب اکسیژنه را بهتر جذب می کند.

3.پس از چند دقیقه مقداری پنبه استریل و تمیز را در محلول آب اکسیژنه آغشته کنید و به نقاطی از پوست که دارای جوش و لکه است بمالید. از بین بردن جوش های صورت با آب اکسیژنه روشی بسیار موثر است.

4. 5 دقیقه صبر کنید تا آب اکسیژنه جذب پوست شود و تاثیر خود را روی جوش ها و لک های صورت بگذارد.

5. 5 دقیقه صبر کنید تا آب اکسیژنه تاثیر خود را بگذارد و سپس به سرعت صورت خود را با آب بشویید(نیازی به استفاده از شوینده ی خاصی نیست).توجه داشته باشید که بیش از مدت زمان ذکر شده آب اکسیژنه روی پوستتان نماند زیرا به جای درمان جوش ها سبب آسیب به پوست نیز می شود.

6.هیدروژن پراکسید یک محلول قوی است که سبب خشکی پوست می شود از این رو باید بلافاصله پس از خشک کردن صورت از یک مرطوب کننده استفاده کرد.

روش تهیه آب اکسیژنه 3درصد

آب اکسیژنه 3%، از رقیق سازی آب اکسیژنه با درصد خلوص بالا در آزمایشگاه مواد شیمیایی به دست می آید.

آب اکسیژنه برای رنگ کردن مو

فرق اکسیدان ها با آب اکسیژنه در این است که اکسیدانها به جز پراکسید هیدروژن مقداری چربی و مواد غلیظ کننده و یک نوع اسید برای نگهداری فراورده بکار میبرند اسید بکار برده شده در اکسیدانها باعث حبس اکسیژنه در فراورده می شود و به محض ترکیب با یک ماده ی رنگی باPH قلیایی، اثر اسید ضعیف می شود و اکسیژن موجود در آب اکسیژنه آزاد می شود در آن موقع است که ترکیب روی موها اثر میکند.

نتیجه گیری :

ما در این مقاله درمورد تاثیرات آب اکسیژنه بر دندان ها و پوست و از بین بردن جوش  و لکه های صورت صحبت کردیم.

همچنین درباره ی طریقه ی استفاده از آب اکسیژنه برای از بین بردن جوش های صورت توضیح دادیم.

فهرست