اسید سیتریک خوراکی چیست

همه ما طعم ترش پرتقال را چشیده ایم. جالب است بدانید که علت این طعم ترش و ترشی بسیاری از میوه های دیگر به علت وجود ماده ای به نام اسید سیتریک است. در پاسخ به این سوال که اسید سیتریک خوراکی چیست باید گفت که اسیدی ضعیف که در مرکبات و برخی سبزیجات وجود دارد و عبت طعم ترش و دلپذیر آنهاست. اما امروزه از اسید سیتریک خوراکی در حجم انبوهی برای تولید مواد غذایی استفاده می شود. این اسید سیتریک خوراکی چیست ؟ آیا این اسید برگرفته از همان ترکیب موجود در میوه هاست؟ پاسخ منفی است. استخراج اسید سیتریک از میوه ها دشوار و هزینه بر است. برای صاحبان صنایع غذایی صرفه اقتصادی ندارد که از اسید میوه ها بهره گیرند. به همین دلیل نوعی از اسید سیتریک را تولید می کنند که در حجم انبوه قابل عرضه می باشد. استفاده از این اسید سیتریک خوراکی در مواد غذایی کنسروی، نوشیدنی ها و … حالتی مشابه به پرتقال در آنها ایجاد می کند.

اسید سیتریک خشک

یکی از انواع اسید سیتریک خوراکی را می توان اسید سیتریک خشک دانست. این نوع از اسید سیتریک به شکل دانه هایی است که سفید رنگ می باشند. افزودن اسید سیتریک خشک به مواد غذایی کنسروی، آب نبات ها، نوشیدنی ها و … ضمن اینکه می تواند اسیدیته آنها را تنظیم کند، باعث افزایش ماندگاری آنها نیز می شود. هم چنین طعم دل انگیزی به این مواد غذایی می دهد که باعث پرطرفدار شدن آنها گشته است. اسید سیتریک خشک خوراکی، یکی از پر مصرف ترین این مواد است و می توان ادعا کرد که حدود 70 درصد مصرف کل این اسید را در بخش صنایع غذایی به خود اختصاص داده است. باید اشاره کرد که اسید سیرتیک خشک به شیوه صنعتی و با استفاده از ذرت به دست می آید.

اسید سیتریک از کجا تهیه کنم

این اسید پر طرفدار را از کجا می توان تهیه کرد که کیفیت مناسبی داشته باشد و بتوان با اطمینان به منظور مصارف خوراکی از آن بهره جست؟ در پاسخ به این پرسش که اسید سیرتیک از کجا تهیه کنم باید گفت که در نظر گرفتن کیفیت این محصول از مهم ترین فاکتورهایی است که باید در نظر گرفته شود. هم چنین بحث قیمت اسید سیتریک از دیگر مواردی است که برای مصرف کننده از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با این تفاسیر می توان ادعا کرد که کیمیا تهران اسید، یکی از برترین مراجع فروش اسید سیتریک خوراکی است.

خرید اسید سیتریک خوراکی

شما می توانید برای خرید اسید سیتریک خوراکی، به سایت کیمیا  تهران اسید مراجعه کرده و نسبت به خرید این محصول اقدام نمایید. خرید اسید سیتریک خوراکی از این مجموعه به شما امکان می دهد که محصولی با کیفیت عالی تهیه کنید. هم چنین قیمت این اسید در کیمیا تهران اسید به نسبت سایر مراجع فروش ارزان تر است. به علت حذف واسطه ها شاهد چنین مساله ای هستیم. از آنجایی که کیمیا تهران اسید خود تولید کننده اسید سیتریک خوراکی است، قیمت نهایی این محصول را برای مصرف کننده پایین تر در نظر گرفته و از حاشیه سود خود کاسته و به این شیوه، در راستای جلب رضایت مشتری گام برداشته است.

فهرست