از کجا اسید بوریک بخریم؟

شک نکنید که بدون اسید بوریک، چرخ زندگی هیچ یک از ما نمی‌چرخید! این ماده اثربخش در صنایع متفاوتی کاربرد دارد. جدای از آن، افراد با خرید اسید بوریک می‌توانند از آن به عنوان حشره کش و ضدعفونی کننده نیز استفاده کنند. در این مطلب بیش‌تر در مورد این نیاز همگانی صحبت می‌کنیم. پس از معرفی کاربرد این اسید، به نکات ایمنی نیز می‌پردازیم. در نهایت هم به شما فروشگاهی معتبر معرفی می‌کنیم تا بدون نگرانی نیاز خود را برطرف کنید. با ما همراه باشید.

از کجا اسید بوریک بخریم؟

از کجا اسید بوریک بخریم؟

چرا مردم به خرید اسید بوریک فکر می‌کنند؟

اسید بوریک اسیدی ملایم و بسیار کاربردی است. فرمول شیمیایی آن به صورت H3BO3 نوشته می‌شود. این ماده تاثیر قابل توجهی بر صنایع متفاوت دارد. از جمله کاربردهای آن می‌توان به: حشره کشی، جذب کنندگی نوترون، ضدعفونی کنندگی و نمک سود کردن اشاره کرد.

بسیاری از افراد به این دلیل به خرید این ماده فکر می‌کنند که با آفات مبارزه کنند. به کمک این اسید نه تنها می‌توان به مبارزه با عنکبوت‌ها پرداخت، بلکه می‌توان جلبک‌ها را هم از پا درآورد. همانطور که در مطلب بررسی کاربرد اسید بوریک در گلخانه نیز اشاره کردیم، کشاورزان نیز از این اسید در کاشت، آبیاری و محلول پاشی استفاده می‌کنند.

شاید این محصول و این مقاله نیز به شما برای خرید بوریک اسید کمک کند:

نیاز صنایع مختلف به خرید اسید بوریک، از صنعت پارچه گرفته تا طلا!

این اسید ضعیف نه تنها توسط افراد خریداری و استفاده می‌شود، بلکه صنایع مختلفی نیز از آن بهره می‌برند. در ادامه به تعدادی از کاربردهای آن در صنایع می‌پردازیم:

  • صنعت پارچه‌سازی: در تهیه پارچه فایبر گلاس از این نوع اسید استفاده می‌شود. این پارچه خود در صنایع مختلف دیگری کاربرد دارد. برای مثال صنایع قایق سازی و لوله کشی صنعتی از آن کمک می‌گیرند.
  • صنعت تولید چرم: برای آسیب‌زدایی از پوست گاو از این اسید استفاده می‌شود. علاوه بر این برای مراقبت بهتر از پوست گوسفند نیز کاربرد دارد. استفاده از این اسید به دفع حشرات و انواع میکروارگانیسم‌ها کمک می‌کند.
  • صنعت طلا و جواهر: برای کاهش اکسیداسیون فلزات از این اسید استفاده می‌شود. البته نمی‌توان به تنهایی از این ماده استفاده کرد. لازم است که همراه با الکل دناتوره به کار برده‌شود.

کاربرد در پزشکی، از پانسمان گرفته تا درمان آکنه

به جز صنعت، اسیدبوریک در موارد دیگری نیز کاربرد دارد. برای مثال علم پزشکی یکی از این موارد است. شاید جالب باشد بدانید که در تهیه پانسمان‌های زخم و مایع شست و شوی چشم از این ماده کمک می‌گیرند.

 همچنین درمان بیماری‌های پوستی و قارچی بدون آن عملا غیر ممکن است. از دیگر موارد کاربرد آن در علم پزشکی می‌توان به درمان آکنه و عفونت گوش اشاره کرد.

نیاز صنایع مختلف به خرید اسید بوریک، از صنعت پارچه گرفته تا طلا!

نیاز صنایع مختلف به خرید اسید بوریک، از صنعت پارچه گرفته تا طلا!

آیا خرید بوراکس با اسید بوریک متفاوت است؟

هر چند بوراکس نیز ترکیبی از بور است، اما تاثیر متفاوتی دارد. اگر هدف شما از خرید این ماده، استفاده به عنوان حشره‌کش است، به خرید بوراکس فکر نکنید.

وایات وست، حشره شناس مشهور، بیان کرده‌است که بوراکس تاثیر کم‌تری دارد و نمی‌تواند به خوبی حشرات را مهار کند. بوراکس بیشتر در ساخت صابون و مواد شوینده استفاده می‌شود.

از کجا اسید بوریک بخریم ؟

شما مشتریان عزیز می‌توانید با برقراری تماس و یا همچنین از طریق وبسایت ما به راحتی محصول مورد نظر خصوصا اسید بوریک را ثبت سفارس کنید. تهیه و ثبت سفارش در کیمیا تهران اسید همانور که دیدید بسیار آسان است. همچنین علاوه بر راحتی ثبت سفارش خیالتان از بابت جنس و کیفیت خوبی که دریافت میکنید راحت است.

کیمیا تهران اسید با سالها تجربه مشغول به کار است و شما به راحتی می‌توانید اعتماد کنید.

۴ مورد از نکات ایمنی که بهتر است بعد از خرید اسید بوریک رعایت کنیم

  • ۱. عدم استنشاق و لمس: دقت کنید که برای استفاده از این اسید بهتر است از ماسک، عینک و پیراهن آستین بلند کمک بگیرید. چرا که استنشاق و لمس آن خطرناک است.
  • ۲. جمع‌آوری بعد از ۲۴ ساعت: بعد از خرید، اسید را در مکان‌هایی که حشرات زیادی وجود دارند، بپاشید. دقت کنید که ۲۴ ساعت زمانی کافی برای ماندن این اسید در آن نقطه است.
  • ۳. مراقبت از کودکان: این ماده به شدت برای کودکان و حیوانات خانگی خطرناک است. این مورد را جدی بگیرید.
  • ۴. عدم استفاده بدون مشورت: بدون پرسش از پزشک از آن برای زخم‌های باز، دهان، بینی و چشم استفاده نکنید. در صورت بلع تصادفی حتما به سرعت به پزشک مراجعه کنید.

دقت کنید که بعد از خرید این اسید، آن را به دور از هرگونه منبع حرارتی نگه دارید.

خرید اسید بوریک بسته به نیاز افراد صورت می‌گیرد. این اسید در بسته‌بندی‌های متفاوتی به فروش می‌رسد. همچون دیگر مواد شیمیایی تهیه این ماده از فروشگاهی معتبر اهمیت دارد. فروشگاهی که به درصد خلوص آن و نکات ایمنی توجه می‌کند. تهران اسید با سابقه طولانی در زمینه‌ی فروش انواع مواد شیمیایی می‌تواند راهنمایی خوب برای شما باشد. از این که امروز هم همراه ما بودید، سپاس گزاریم.

فهرست